Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Kakav crni notepad... Plaćamo support i upgrade pa nek rade nešto. 

Da nek' zarade za 'leba. :)

Tapatalk je trenutno isključen.

Problem sa slovima je prosleđen teh podršci.

Da, zaista nema na mobilnom "new content".

Što se tiče srpskog, mislim da ćemo morati sami da radimo novi prevod. Ima li dobrovoljaca :)

Ako treba tu sam. Bezbroj puta sam radio prevode iz raznih vrsta fajlova...

Vidim da su u nekim naslovima ispravljeni čćšžđ, a u nekima još ne. Ja i dalje ne mogu da promenim s u š u display name-u.

Probaj da promeniš nadimak u npr... "Nadimak" pa onda opet u "Kuršum". Samo neka neko prvo potvrdi da li ima nekih ograničenja u menjanju nadimaka.

Jel predviđeno ovim novim zahvatom da se vidi koliko osoba prati forum , koliko je trenutno na njemu itd.. Imam osjećaj da sam u pustinji :)

Imaš opciju Online liste.

Link to comment
Share on other sites

@Ljuba

(Nisam 'teo da se pravi link ali novi softver je prepametan pa zna sta 'ocu i odlucuje umesto mene. K'o i ove kruzne slike, prvo sam pomislio da sada koristimo Skype pa da opcujem majkro$oft sto upropasti i ovo parce softvera al' ocigledno ima i drugih sposobnih za to. No, sta je tu je, kome se ne svidja ide dalje, tako je to u zivotu.

Pravi razlog za pisaniju je u stvari jedna ideja tj. dve a vezano za gomilu laznih registracija koje muce tebete i tim moderatora. Za emajl nisam siguran o cemu se radi.

Dakle 'vako:

Na mesto onog pitanja "Koliko je..." stavi polje sa odredjenim kodom koji se pojavljuje u najnovijem broju casopisa i vazi za registraciju clanova do pojave novoga broja Hi-Files.

Tako si bar malo doprineo citanju casopisa ili makar njegovom prelistavanju na trafici. I znas da ce novi clan doci sa prostora gde se casopis distribuira.

Za nove clanove sa manje od recimo 5 ili 6 postova uvedi obavezno polje odgovora nalik onom "Koliko je..." pre nego moze da postuje, ali malo slozenije, da ga se ne moze resiti uz jednostavni upit gugl prevodiocu.

Kapcha ostaje naravno.

 

Eto ja tolicko.

Zifeli mobilni uredjaji mini ekrana, html 5,6,7 i 9 elasticnoga dezajna, to je smer pravca napredaka. I moja zena isto tvrdi, "Bolji je onaj od 7 nego onaj od 5 inch-a" :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mičelas je banovan jer je napisao da je dobio nasledstvo, pa da želi da potroši pare na hi fi...I onda su skontali da se samo zabavlja...a paralelno je i pisao kako ima zapaljen electrocompaniet pojačalo pa da ne zna šta će sa njim.

Nego ne mogu da nadjem gde u kojoj temi i zašto je banovan destimulativni član.

Edited by uzvarb
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za moderatore : Hoce li forum biti na srpskom jeziku ili ce i dalje  polovina reci biti na engleskom ?

Preveo sam danas oko 300 fraza... ima ih ukupno 6000, ali većina se tiče administracije. Kapiram da mi treba još dan-dva pa da smo već na konju.

Sada sam aktivirao "Srpski" svima, a ko želi engleski ima na dnu stranice padajući meni.

Link to comment
Share on other sites

 

Preveo sam danas oko 300 fraza... ima ih ukupno 6000, ali većina se tiče administracije. Kapiram da mi treba još dan-dva pa da smo već na konju.

Mislim da bi ono "activity stream" bilo bolje na srpskom nazvati "najnoviji postovi (komentari)" nego "niz aktivnosti". Niz aktivnosti je možda tačniji prevod (tok aktivnosti najtačniji) ali bi ovo bilo razumljivije i više duhu srpskog jezika. 

Edited by Kuršum
Link to comment
Share on other sites

Preveo sam danas oko 300 fraza... ima ih ukupno 6000, ali većina se tiče administracije. Kapiram da mi treba još dan-dva pa da smo već na konju.

Sada sam aktivirao "Srpski" svima, a ko želi engleski ima na dnu stranice padajući meni.

Svaka tebi cast Ljubo  B). Na trudu , radu , volji , entuzijazmu , da sve na forumu u novoj verziji zaživi i bude kako treba .

Samo napred :) Vec je puno , puno bolje. Meni malo baguje android tastatura na telefonu kad kucam tekst , ne znam do cega je i da li drugi imaju problema. Kad god stavim horizontalnu precagu   sa sredine teksta na  kraj da bi poceo da kuckam tekst on me vrati na vrh stranice , onda moram ponovo po 5x da skrolujem  na  dole i pocnem ponovo. Nekad oce , nekad ne

 

Edited by suca77
Link to comment
Share on other sites

Mičelas je banovan jer je napisao da je dobio nasledstvo, pa da želi da potroši pare na hi fi...I onda su skontali da se samo zabavlja...a paralelno je i pisao kako ima zapaljen electrocompaniet pojačalo pa da ne zna šta će sa njim.

Nego ne mogu da nadjem gde u kojoj temi i zašto je banovan destimulativni član.

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28810-predlog-za-anketu-u-vezi-clana-destimulacija/&do=findComment&comment=590913

Pricalo se o fudbalu i cestitao se rodjendan B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...