Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

E baÅ¡ ti je PataÅ¡on dobar primer sa podbadanjem na dve teme gde su novi Älanovi tražili pomoć. ;-)

 

nisi propustio priliku da me jos jednom diskreditujes,sa sve smajlijem,na koji ces se posle vaditi.

 

u te dve teme ti si ispao glup jer su te "clanovi" navukli (tu mi te je zao jer si ispao naivan,a dobronameran prema"clanovima")

nije mi jasno,i dalje,zasto si na moju zajebanciju tako reagovao i od tad pokusavas da me ocrnis.

 

i sto je najgore od svega i dalje se drzis price da su "novi clanovi trazili pomoc",aman zaman priznaj sebi sta ti se desilo na prvoj od te dve teme,progutaj svoj ponos i kreni dalje,ja sam ti veci prijatelj i zelim ti bolje od "clanova".

 

i vrati cu ti savet koji si ti meni uputio:ako ne umes ili ne znas da pomognes,ne pisi nista!-jer od svega napisanog u Milosevom postu ti si se mene uhvatio,valjda te ponelo ono da mene ovde vise nece biti,pa si se opusti da me jos jednom pomenes po losem.i ranije i ovo sad pisem da bi ti shvatio DA JA NISAM TAJ-los,koji pravi ovde probleme,a sigurno necu biti tvoja zrtva i kolateralna steta(osim ako me banujes,pa na miru da opljunes po meni,ali ja i dalje verujem u tebe i fair-play u tebi.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni na iOS7 ne radi dobro refresh prozora, sve izgleda nabacano.

Na laptopu Safari radi bez greške.

 

Safari na iOS7 je takozvani mobile web browser, a na laptopu je web browser pa otuda ta razlika u prikazu. Primecene su mane mobilne verzije Safari browsera u obradi css fajlova cak i na HTML5 u kome je pisana web verzija foruma, a forum ima i verziju za mobilne. 

 

Ali pokusaj u podesavanjima da izmenis neke opcije vezane za prikaz strana koje verovatno ima, nazalost u praksi ne poznajem konkretno taj interfejs.

 

Ukoliko nije obavezan Safari iz nekog razloga, preporucio bih prelazak na Operu Mobile. :)

Link to comment
Share on other sites

Safari na iOS7 je takozvani mobile web browser, a na laptopu je web browser pa otuda ta razlika u prikazu. Primecene su mane mobilne verzije Safari browsera u obradi css fajlova cak i na HTML5 u kome je pisana web verzija foruma, a forum ima i verziju za mobilne. 

 

Ali pokusaj u podesavanjima da izmenis neke opcije vezane za prikaz strana koje verovatno ima, nazalost u praksi ne poznajem konkretno taj interfejs.

 

Ukoliko nije obavezan Safari iz nekog razloga, preporucio bih prelazak na Operu Mobile. :)

 

Mislim da sam naisao na potencijalan problem i predlozio bih resenje. 

 

Skripta koristi polyglot markup sto je u sustini mesanje html i xhtml elemenata radi dobijanja celine koja ce biti vidljiva na vecem broju browsera. Ono sto je meni pravilo problem sa validatorom je xml:lang i lang atribut na HTML5 (lang treba) i XHTML mobile (xml treba).

 

Moguce je da to pravi problem jer su ovde definisana oba:

 

<html xml:lang="en" lang="en" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

 

Pokusao sam da nadjem neku nulled ovakvu skriptu da bih video tacno kod ali bez uspeha, pa evo samo slikovito kako bi trebalo pokusati resenje, sa dopisivanjem xml u tagu po potrebi prema prepoznatom browseru:

 

//

$mobile = FunkcijaCitanjaBrowsera();

 

echo '<html ' . ($mobile ? 'xml:' : '') . 'lang="en" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">';

//

 

Ako treba bilo kakvo dodatno pojasnjenje, tu sam. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...