Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Neko (od moderacije) je izbrisao moje postove iz teme ''glavni sistem''. 

Postovi su se ticali uticaja biljaka na zvuk u postoriji. Ja sam rekao da imam dobro iskustvo sa bendžaminom.

Da li imam pravo da iznesem svoje miÅ¡ljenje? 

Možda neko misli da je moje miÅ¡ljenje neozbiljno ili da nauÄno nije utemeljeno, ali u toj temi (i ne samo u toj temi) iznose se razliÄita miÅ¡ljenja koja je nemoguće nauÄno (nekada ni racionalno i logiÄki) ispitati a kamo li opravdati. U takvim sluÄajevima, kad ponestane neiscrpni izvor argumentacije sve se ipak svodi na liÄno iskustvo i sluÅ¡ni utisak. Protiv toga nemam niÅ¡ta. Ovaj hobi se dominantno i svodi na sluÅ¡anje i uživanje, bar ga ja tako shvatam. 

Kolega Jegermajster je naveo da su Bendžamini promovisani i na Visaton-ovom sajtu, kao i da takva tema postoji na nemaÄkim sajtovima....

Evo ga jedan od primera:

http://www.hifi-forum.de/viewthread-104-15079-117.html

 

Ako su postovi brisani kao offtopic, ni to nije korektno, jer je onda i ostalih 70% postova off u odnosu na temu.

 

Sve u svemu, izgleda da kao druÅ¡tvo mnogo volimo cenzuru, kada je ovako na netu, da li treba da Äudi stanje u drugim medijima?

Link to comment
Share on other sites

Benžamin, ili kako ti kažeÅ¡ bendžamin dokazano ima uticaja na zvuk u pozitivnom smislu, bar Å¡to se mene tiÄe. Dok nisam uneo dva komada u dnevnu sobu i postavio neposredno iza fotelje za sluÅ¡anje, nisam mogao ni da prtetpostavim da toliko utiÄu na zvuk! To je verovatno zbog relativno sitnih listova i guste i Å¡bunaste kroÅ¡nje, Å¡to ima uticaja na zvuk kao prirodni difuzor. Moji su visoki oko 180cm, guste Å¡iroke kroÅ¡nje u preÄniku oko 1m-1,5m. Kakvi su tvoji?

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da se jednom ti i ja slažemo u neÄemu. :cheers

Ja sam pisao o tome da pozitivno utiÄu kada su pozicionirani iza zvuÄnika i blago ka sredini. 

 

Dobro, moguće da je ton bio malo šaljiv, ali uvredljiv svakako nije bio...e sad što su pojedinci suviše ''seriozni''...više govori o njihovom karakteru...

 

''Ficus Benjamina'' lepa audiofilska biljka.

 

Moji su vrlo sliÄni tvojima. Prija im muzika.

Link to comment
Share on other sites

Kad je neÅ¡to taÄno, nemam nikakav problem to da kažem, drago mi je Å¡to se trenutno slažemo, Å¡to možda nekad u budućnosti to neće biti sluÄaj. Ovo ti je dokaz da nema ovde niko zadnje namere i niÅ¡ta liÄno, pogotovo ne ja. Samo razmenjujemo znanje, miÅ¡eljenja i stavove... Nekad se slažemo, a ponekad sporimo, pa to je forum pobogu, tako i treba parvi forum da funkcioniÅ¡e! :cheers

 

InaÄe, svo cveće voli muziku, bolje napreduje... Ali, jedino ''bendžamin''..em Å¡to voli muziku, em blagotvorno deluje na kvalitet njene reprodukcije! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Човек Ñе труди а Ја Ñам Ñамо у пролазу.     :oops: Ð˜Ð½Ñ‚ереÑантно да нема ни једну тему у којој је учеÑтвовао.

 

Сад ће модерација да  :order

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Pogledaj na temi o pranju ploÄa u koje je plastiÄne kutije pokojni MiloÅ¡ smeÅ¡tao ploÄe - mislim da su neke iz Ikea kataloga. 

 

 

 

Ras, hvala na predlozima.

 

Ranije sam pregledao temu u kojoj je Milos dao predlog za kutije, ali mi takvo resenje nije odgovaralo, zato sto su kutije nize od ploca, pa ih nije moguce zatvoriti.

 

 

Predlog moderaciji:

 

Prošlo je dosta vremena....odbanujte, vaskrsnite...puštajte na uslovni otpust...kako se to već kaže...

 

pok. Miloša :thumbsup2

 

Edit: Post prebacen u odgovarajucu temu.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27449-xi-hi-files-show-8-i-9-novembra-u-beogradu/page-11#entry553865

Ne ulazeći u to da li je sve baÅ¡ i bio off-topic, ne ulazeći u posao moderator-a, mali predlog/savet: na nekim mestima (gde sam (po)nekad(a) i ja uÄestvovao u tom poslu) obrazovano je mesto gde se svi ti „izbrisani“ post-ovi slažu okovani nemogućnošću odgovora i izmene ali (ipak) na uvid ÄitalaÅ¡tvu. Nije sve u ovome bilo takvo da ga je trebalo (zauvek) obrisati. Naprotiv. Mojih 5 para.

Link to comment
Share on other sites

Recimo da sam bio i zaboravio zasto sam prestao da posecujem ovaj forum, ali da su me podsetili u roku od jednog dana... E jbg...

 

Recicu jos samo da je iz identicnog razloga totalno pukao forum vrelegume (nekada prilicno poznat i jak forum), a kompletna ekipa koja je nesto vredela se prebacila na drugi forum...

Link to comment
Share on other sites

Ljudi  (moderacijo), hajde da od neÄega Å¡to je zaista dobro i pozitivno ne pravimo bez potrebe svažu, cenzuru....

Probaću da otvorim novu temu, želeo bih da na njoj vlada pozitivan duh, manje formalizma i više slobode, a mislim da bi mogla da bude zanimljiva, nazvao bih je ''ANEGDOTE SA SAJMA''. Da li je dozvoljeno?

Link to comment
Share on other sites

Pa, Å¡ta je sada ovo ???? TOTALNA CENZURA ????

 

Napisao sam svoje mišljenje vezano za sajam (on-topic), i sve je pobrisano ???

 

Jadnije od ovoga ne može da bude !!!

Moze... Godinama ovde nisam napisao ni rec, i sada sam bio vise nego korektan u izboru reci. Sada sam se samo podsetio zasto ne zalazim na ovaj forum. Brukate se...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...