Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

21 sati ranije, Borko said:

Vodi li se računa o bezbednosti foruma ?

Juče odoh na Benchmark forum, kad ono svi korisnici moraju da menjaju lozinke, hteli ili ne. Hakovani i ukradena im baza korisnika. Sramota za site koji forsira ultra, ekstra, giga, mega skup hardver i najnoviji softver.

To je sad veliki problem za dugogodišnje korisnike koji su se davno registrovali, a taj email više ne koriste ili više i ne postoji.

Bench, kao i Hi-Files, koristi tuđi softver za forum. Niko od nas nije pisao taj softver, pa nema neku posebnu odgovornost.

Samo treba biti dovoljno odgovoran i raditi redovne update. Da li je u njihovom slučaju nova verzija hakovana, to već ne znam. 

Link to comment
Share on other sites

Мој налог је лично хаковао администратор diyaudio.rs форума на њиховом форуму, тиме што иако је онемогућено њиховим члановима да имају ник од 2 карактера, после његовог петљања по мом налогу (у једном тренутку сам чак затекао његов аватар уместо мог на мом налогу приликом логовања након чега ми је било онемогућено логовање иако нисам био банован) затекао сам да је мој ник и аватар скинут са овог форума иако ја то лично нисам мењао. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/12/2022 at 11:07 AM, Borko said:

Vodi li se računa o bezbednosti foruma ?

Juče odoh na Benchmark forum, kad ono svi korisnici moraju da menjaju lozinke, hteli ili ne. Hakovani i ukradena im baza korisnika. Sramota za site koji forsira ultra, ekstra, giga, mega skup hardver i najnoviji softver.

To je sad veliki problem za dugogodišnje korisnike koji su se davno registrovali, a taj email više ne koriste ili više i ne postoji.

Kao neko ko je na oba foruma, i pomalo zna o čemu se radi, da se ubacim. Da, hakovan je, ali u toku 2019. godine, jer je zbog loše integracije forum/sajt bilo izuzetno teško ažurirati verziju softvera na kojoj je radio forum. 
Od 2020. je Bench na novom softveru, sa poslednjim patchevima apliciranim, postoji i MFA opcija. 

Ko ima problem sa pristupom može da se javi adminima i da reši sve, ostavljena je tema, ostavljena su uputstva kako rešiti koji problem. Ako neko ima .co.yu email za recovery, ima malo krivice i do njega.


Izvinjavam se za off.

Link to comment
Share on other sites

On 16.1.2023. at 13:03, nesone said:

Bravo za  snatch, znao sam odmah. :thumbsup2 Providno.

Ostale nisam pratio ni malo.

 

@nesone Ma botina...

Tek sad vidim ovo pošto nisi stavio @ ispred nicka. Al čitam ja sve, npr. whiskey fair. Naučila sam u toj temi dosta o viskiju teoretski. Za rakiju mi ne treba forum to sam proučila u praksi.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, snatch said:

@nesone Ma botina...

Tek sad vidim ovo pošto nisi stavio @ ispred nicka. Al čitam ja sve, npr. whiskey fair. Naučila sam u toj temi dosta o viskiju teoretski. Za rakiju mi ne treba forum to sam proučila u praksi.

Ja vrlo malo gresim.A rakija....izvoli dodji..... Samo da se ne iznenadim? Imam sve sto si zamislla ili zamislio, od rakije.  I obidji me. Pazi rogove.......AC/DC - Get It Hot (Audio) - YouTube

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...