Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Podsetio bih da je Anubisgrau za cestitanje Bozica na Uskrs dobio samo warning, tj. jedan kazneni poen, bez bana (uz prethodnu istoriju troll-ovanja na iste teme), a za vredjanje je uz warning dobio i ban u trajanju od mesec dana.

Vredjanje je inace usledilo kada je kritikovao zvucnike drugog clana, pa mu je ovaj u slicnom tonu odgovorio, da bi Anubis odmah presao na licne uvrede i to na vise tema. 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, anubisgrau said:

Niko ne spinuje ništa. Spinovanje je kada napišeš da mi nisi rekao da sam star i senilan.

Meni je to inače super što si uradio jer govori dovoljno o tebi i kao čoveku i kao gazdi ove platforme, namerno ne kažem foruma. Rekoh, članu 30 dana bana za isto to.

Pa nisam. Pitao sam drugog člana da li misli da si star i senilan... 

Ti si to prvi napisao starijem članu uz opasku da smrdi kod njega u sobi na sajmu. 

Link to comment
Share on other sites

aman ljudi,

dajmo se provesti pameti. Forum čini članstvo a zajednički imenioc bi trebao da bude hajfaj.

Već se bavimo hobijem koji je u najmanju ruku čudan, većini ljudi nije uopšte jasno čemu cela frka oko muzike iz muzičke konzerve. Dele sprave na male, velike, skupe i skupe.

Onda ok, popičkamo se malo oko kablova, sobnih modova, engleske magle i švajvarskog sira.

Pokažimo zajedno malo poštovanja i prema hobiju i prema sebi da ne ispadne da su oni koji tvrde da smo obični čudaci koje je ujela hajfaj buva za tur u pravu.

Ne bih da budem nikom advokat ali ako se svako drži teme koja ga zanima na način kojstruktivne kritike i dijaloga u najboljem duhu civilizacije onda će i Forum vremenom postati lepo mesto za život.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, zflazar said:

aman ljudi,

dajmo se provesti pameti. Forum čini članstvo a zajednički imenioc bi trebao da bude hajfaj.

Već se bavimo hobijem koji je u najmanju ruku čudan, većini ljudi nije uopšte jasno čemu cela frka oko muzike iz muzičke konzerve. Dele sprave na male, velike, skupe i skupe.

Onda ok, popičkamo se malo oko kablova, sobnih modova, engleske magle i švajvarskog sira.

Pokažimo zajedno malo poštovanja i prema hobiju i prema sebi da ne ispadne da su oni koji tvrde da smo obični čudaci koje je ujela hajfaj buva za tur u pravu.

Ne bih da budem nikom advokat ali ako se svako drži teme koja ga zanima na način kojstruktivne kritike i dijaloga u najboljem duhu civilizacije onda će i Forum vremenom postati lepo mesto za život.

Zoli da ima "LIke" dugme opalio bih po njemu x puta za ovo gore...no u svakom slucaju i ovako veliki LIKE:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, anubisgrau said:

 kome se ne sviđa politika uprave foruma neka traži bolji. 
 

Uhhh...ovo tako potseća na ono: "ako ti se ne sviđa kako je u Srbiji slobodno se odseli." Umesto da se potrudimo da podignemo nivo foruma, kvalitet diskusija...Ali OK. to je što je. Forum čini članstvo i takav je kakvi smo mi. U principu  u ovakvom obliku komunikacije nivo diskusije određuje onaj sa najmanjim znanjem.

Zaista nije u redu ono što se dopustilo u Non ordinary temi. Ipak je to samo jedna tema na celom forumu koja se izdvojila po svom sadržaju i podigla nivo samog foruma.

Takođe, moderator ne sme da daje kaznene poene u temi u kojoj učestvuje. To je svuda pravilo.

Moderacija ne reaguje na ad hominem napade. Takvi napadi su posledica nemanja argumenata ili neznanja.

Mnogo lepih stvari se dešava u HiFi svetu i kod nas. Umesto da to promovišemo ...

Nemojte pogrešno shvatiti ovo što sam napisao. Mislim da bi time forum samo dobio.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, perodeformero said:

Ima jedan drugi forum na kojem gazda banuje članove ovog foruma, ako napišu da na onom, njegovom forumu, članovi vređaju članove ovog foruma.:lol::blink:

Е изеш тог газду...................

Link to comment
Share on other sites

Vise od 15 godina sam clan nednog drugog naseg foruma, i ovo sve podseca na taj tamo :D, gde moderacija ni ne postoji.

 

bio ban, prosao, jbga.... idemo dalje. Iako sam protivnik banovanja. Jedino ako dodje do psovanja, verskog ili nacionalistickog prozivanja.

Mozda je taj tvoj slucajni ispad shvacen drugacije, pa bas iz tog razloga uglavnom i postoje pravila koja zabranjuju bilo kakvo pominjanje vere pa cak i cestitke. Jer je to uvek najosetljivija tema.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, perodeformero said:

Ima jedan drugi forum na kojem gazda banuje članove ovog foruma, ako napišu da na onom, njegovom forumu, članovi vređaju članove ovog foruma.:lol::blink:

:):rolleyes: Има подивљали модератор који бљује баљезгарије а потом и увреде, па све то брже боље обрише :wacko:

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Scorpio(DDMF)! said:

Precizirao sam koja je kazna izrecena. Raniji "gafovi" na tu temu su bili dosta drugaciji i nisu imali nikakve veze sa mesanjem dva praznika. 

Nisam pricao o kazni i ranijim gafovima, vec bas o warningu i kaznenom poenu za cestitanje pogresnog praznika. 

Ne znam sta bih na to rekao a da nije uvredljivo. Tj znam. Da sam ja admin foruma, dao bih warning i kazneni poen moderatoru koji je za to izrekao warning i kazneni poen. :)

Ako cemo realno, nije covek cestitao bajram na dan uskrsa pa da se i zameri.

4 sati ranije, Ljuba said:

Zaboravljate da sve imamo crno na belo, screenshotovi ne lažu. 

Tako je, tu je screenshot warninga i kaznenog poena za cestitanje pogresnog praznika.

Ne bih se ja time hvalio. :)

U krajnjoj liniji, lako je napraviti i screenshot-ove gde moderacija/administracija ne reaguje. Crno na belo...

Al' dobro, razumem, moze vam se.

2 sati ranije, prophet said:

Uhhh...ovo tako potseća na ono: "ako ti se ne sviđa kako je u Srbiji slobodno se odseli."

Samo podseca? Ne znam da li ste videli ovo? :D

"- Ako se ne slažete sa načinom vođenja foruma, potražite druge forume na internetu!"

 

Link to comment
Share on other sites

Ljubo forum jeste tvoj, u smislu da si ti vlasnik.

Međutim "tvoj" forum funkcioniše u javnom prostoru.

Uvesti pravilo zabrane čestitanja verskih praznika, pa još kažnjavati članove koji čestitaju nekome praznik je problematično iz više razloga.

Član @anubisgrau je dobio kazneni poen zato što je čestitao praznik SVIMA koji ga slave??? (lapsus je nebitan)

U ovoj zemlji je zabranjeno izazivanje mržnje i netrpeljivosti. Zabranjeno je i SVAKO ograničavanje ljudskih prava koja su garantovana ustavom, zakonom i međunarodnim konvencijama...

Da ne tupim mnogo, u konkretnom slučaju @anubisgrau je sankcionisan za nešto za šta ne sme da bude sankcionisan jer mu je pravo da čestita praznik garantovano najvišim pravnim aktima i ne mogu mu ga u javnom prostoru oduzeti ili ograničiti neka pravila foruma, niti ga može sankcionisati neki moderator.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...