Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

ma ok , ljudski je grešiti i ljudski je i priznati ...

 

sistem koji ne sankcioniše počinioce pravi prostor za nove greške ....i onda se to tako vrti u krug .

zato mislim da slučaj peterson treba javno objasniti i sankcionisati u skladu sa pravilima foruma .

ta pravila aleksandr75 i moderator izgleda različito tumače i to mene sad kopka ...

Link to comment
Share on other sites

Ko je po tebi odgovoran sto samo nagadjamo?

Pa valjda onaj ko jedini sa sigurnošću zna, a neće da rekne.

Moderatori nece reci nista jer ne postuju pravilo da nema brisanja postova i da treba zacrveneti problematican post i JAVNO saopstiti kaznu. Njima visevodgovara netransparentan rad.

Ne znam zasto uopste ucestvujem u ovim glupim raspravama ... ali hajde da podelim nesto sa vama makar me banovali.

Odredjene teme pratim i tapatalk mi salje notifikacije bez greske.

Taj vojkomilojko je banovan ne zbog Laleta vec zato sto je na temi Turbomaximusovog sistema quotovao sliku sistema i zaokruzio strujne kablove a u komentaru stavio samo znak pitanja.

Neko ko se predstavio kao njegova zena (verovatno dupli nalog) je objavio printscreen njegovog profila iz koga se videlo da mu je zabranjeno da postuje "na neodredjeno vreme" i citirao pravila sa kontatacijom da to nije po pravilima.

To znam jer dam dobio notifikaciju i video taj post. Poslao sam mislim nekome od Zemunaca sms da obrate paznju da ce biti opet neka frka... Ljudi su videli taj post ALI on je vrlo brzo izbrisan.

Moja pretpostavka je da je taj vojkoko bio TROL a ne dupli nalog ...Scorpio je trebalo da mu zacrveni postove i izrekne mu ban U SKLADU SA PROPISIMA i onda ne bi bilo mesta ovakvim spekulacijama i nagadjanjima.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

@aleksandar75

moderator kao da brani te izgrednike i štiti ih od njih samih ...ovo sam već rekao infidelu u PP-a i nije mi teško da ponovim . Stiče se takav utisak a to nije dobro . Oko tih "trolova" ili duplih naloga ili već kako da ih nazovem dolazi do polarizacije ljudi na ovom forumu a tek to nije dobro , to je strašno ...

Molim Vas iznesite istinu na videlo ... da stavimo tačku na ovo i da idemo dalje u jednoj normalnoj atmosferi ...

Link to comment
Share on other sites

Ovde je Lale u unakrsnoj vatri (delimično je i sam odgovoran) par dokonih bezobraznika koji nemaju druga posla nego da ga non-stop podjeb@vaju i tako hrane neku svoju izvitoperenu psihu.

Moderacija hvata zjala (po običaju) i lupa packe kome hoće/može/sme, a neki se provlače i nikom ništa. Mnogo je ovde interesa isprepletano, pa kad se na ledini nađe neko ko nema leđa i drugare, desi se ovako nešto kao sa Laletom.

Ljuba je digao ruke od foruma i ponekad se seti na iz prikrajka ošacuje šta se dešava i to je to.

Pola moderatora se ne bavi moderacijom, a ona druga plovina to radi selektivno.

I? Šta je rezultat?

Forum koji odavno liči na poselo i farmu zajedno, čisto kao slika i odraz krezube Srbije koja se loži na takve bahanalije i prostakluk.

Iskreno, malo mi je muka od svega, ali nisam mogao da ćutim kao što radi većina iz ne znam kojih razloga - čast izuzecima kao što je Dragan.

Aj pa vozdra, sad će banovina :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, parabolis said:

Evo da samo razjasnim svoj slucaj, zena se logovala sa mob telefona, a buraz je tada bio u nisu, nemam pojma kako se logovao, verovatno i on isto sa mob telefona, tako da o istim IP adresamanema reci, al ko meni veruje, debelom lali....

 

Stvarno misliš da "mod tim" foruma ništa ne zna?

Dobio si drugu šansu na forumu i umesto da to iskoristiš, ti i dalje pričaš "priču", tj lažeš:

U prilogu je screenshot koji pokazuje naizmenično logovanje sa iste IP adrese naloga parabolis i NiM (tvoja "supruga", koja se logovala "sa mob telefona").

Dosta je bilo!

 

 

 

 

 

Parabolis2.png

Parabolis.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, Aleksandar75 said:

 

Taj vojkomilojko je banovan ne zbog Laleta vec zato sto je na temi Turbomaximusovog sistema quotovao sliku sistema i zaokruzio strujne kablove a u komentaru stavio samo znak pitanja.

Da budemo precizni, zaokružio je zidni šteker.

Očito jedan od zajebanata koji redovno ordiniraju na forumu. Jedan me je provocirao i preko PP i ne samo mene. U stvari, da li jedan od ili jedan, ne znam. Pre nekih godinu i po pojavio se niz sličnih naloga. Tada je u modi bilo predstavljanje kao svog, sistema sa neta.

Koliko je to bitno i rešivo, takođe ne znam. Svakako postoji utisak da uzrok nije uvek samo dokolica.

Link to comment
Share on other sites

pa nekako bi i mi voleli da budemo upoznati jer se i nas svih ovde direktno tiče .Mene i lično jer sam izložen neprestanim napadima koji povremeno jenjavaju kad vi kao tim intervenišete ...

Ovako zaista ispada da nekog štitite !

Zaista ,  DJB !

Link to comment
Share on other sites

Čim budeš imao status moderatora, moći ćeš da pristupiš mod sobi gde "sve piše" i "trash" temama/postovima, pošto se postovi ne brišu (bez obzira šta neki kažu).

Alternativa je da kontaktiraš administratora foruma putem privatnih poruka i pitaš šta te zanima.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Infidel said:

Čim budeš imao status moderatora, moći ćeš da pristupiš mod sobi gde "sve piše" i "trash" temama/postovima, pošto se postovi ne brišu (bez obzira šta neki kažu).

Alternativa je da kontaktiraš administratora foruma putem foruma i pitaš šta te zanima.

zahvaljujem

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aleksandar75 said:

Moja pretpostavka je da je taj vojkoko bio TROL a ne dupli nalog ...Scorpio je trebalo da mu zacrveni postove i izrekne mu ban U SKLADU SA PROPISIMA i onda ne bi bilo mesta ovakvim spekulacijama i nagadjanjima.

Posto je nalog registrovan, a odmah je poceo sa trolovanjem/flame-ovanjem u raznim temama, koja je svrha ostavljanja sadrzaja? Njegovo delovanje se sustinski ni po cemu nije razlikovalo od spam-bot-ova koji ponekad uspeju da se registruju... Ocigledno mu je sama svrha postovanja bila potpaljivanje/provociranje.

Postovi su obrisani, zato sto je iskoriscena komanda "flag as spamer" (sto u sustini i jeste bio), koja sa sobom i uklanja sav sadrzaj. 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Scorpio(DDMF)! said:

Posto je nalog registrovan, a odmah je poceo sa trolovanjem/flame-ovanjem u raznim temama, koja je svrha ostavljanja sadrzaja?

Otklanja se arbitrarnost u odlučivanju, stvara se praksa koja usmerava članove foruma i izbegavaju se dvostruki standardi.

Kao što rekoh, i sam mislim da je u pitanju trol, sasvim moguće neko od 2-3 redovnih koji se s vremena na vreme vraćaju i (moram da priznam) ponekad razbiju učmalost i sve nas razvesele.

 

PS Postoje i praktični razlozi: zamislite da ne daj Bože neko od moderatora slomi nešto a dežuran bude jedan poznati ortoped koga ste svi redom banovali. Mislim da bi sa velikim zadovoljstvom počeo da radi repoziciju kostiju (bez anestezije) :D

Ovo je naravno šala NHF :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Infidel said:

Stvarno misliš da "mod tim" foruma ništa ne zna?

Dobio si drugu šansu na forumu i umesto da to iskoristiš, ti i dalje pričaš "priču", tj lažeš:

U prilogu je screenshot koji pokazuje naizmenično logovanje sa iste IP adrese naloga parabolis i NiM (tvoja "supruga", koja se logovala "sa mob telefona").

Dosta je bilo!

Možda se i jeste logovala sa mobilnog, ako je pritom telefon bio nakačen na kućni wifi, naravno da je ista IP adresa. Nisam siguran da je on znao o čemu priča, tj. koja je poenta sa IP adresom.

Pride, radi boljeg razumevanja to pravilo onemogućuje da dva ili više članova istog domaćinstva imaju naloge na forumu, mogu samo da koriste isti nalog.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Otklanja se arbitrarnost u odlučivanju, stvara se praksa koja usmerava članove foruma i izbegavaju se dvostruki standardi.

Ok, jos jednom - o kakvim dvostrukim standardima i usmeravanju govoris, kada je u pitanju cist spam?

12 minuta ranije, Aleksandar75 said:

PS Postoje i praktični razlozi: zamislite da ne daj Bože neko od moderatora slomi nešto a dežuran bude jedan poznati ortoped koga ste svi redom banovali. Mislim da bi sa velikim zadovoljstvom počeo da radi repoziciju kostiju (bez anestezije) :D

Ovo je naravno šala NHF :thumbsup2

Naravno, mada verujem, da nista drugacije ne bi bili docekani od npr. tebe?

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Scorpio(DDMF)! said:

Ok, jos jednom - o kakvim dvostrukim standardima i usmeravanju govoris, kada je u pitanju cist spam?

Kada sam spomenuo usmeravanje članova foruma, mislio sam edukativnu dimenziju. Kada zacrveniš post (ili deo posta) i izrekneš javno opomenu ili kaznu, onda članovi znaju šta je dozvoljeno da se piše a šta ne (ako se ne slažu mogu da reaguju). 

Kada je reč o ''dvostrukim standardima'' zaista nisam želeo da budem maliciozan, ne upirem prst ni u koga, ne tvrdim da iko svesno vrši diskriminaciju ili favorizuje nekoga. Ali, daću jedan primer: Koliko dugo je Pedro pisao na forumu? Da li su mnogi članovi upozoravali da je u pitanju trol? Koliko je članova banovano zbog sukoba sa njim PRE nego što je sam Pedro banovan? S druge strane, neki stari članovi bivaju opomenuti ili banovani zbog malo žešće rasprave...

 

24 minuta ranije, Scorpio(DDMF)! said:

Naravno, mada verujem, da nista drugacije ne bi bili docekani od npr. tebe?

Tu mnogo grešiš. Uopšte nisam takav,naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Tu mnogo grešiš. Uopšte nisam takav,naprotiv.

Mislim da nisi shvatio šta hoće da kaže. Nije mislio da bi ti moderatore dočekao "bez anestezije", već da bi pomenuti ortoped i tebe dočekao kao i njih.

A možda se i varam u tumačenju? Sled reči u rečenici mi je ukazivao na taj smisao.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Kuršum said:

Mislim da nisi shvatio šta hoće da kaže. Nije mislio da bi ti moderatore dočekao bez anestezije, već da bi i pomenuti ortoped i tebe dočekao kao i njih.

Aaaa to je već sasvim drugi smisao. Ko zna, moguće da je Scorpio u pravu :D.

S druge strane, ja bih mu bez obzira na sve poverio da mi radi repoziciju i rekao ko sam, pa šta mi Bog da ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...