alI_Zée

Forum - tehnički i drugi problemi

Recommended Posts

Nešto se desilo sa uploaderom slika?

Ranije sam mogao da postavim više slika koje su pojedinačno manje od 0.5MB. Sada kada ubacim jednu sliku oko 499kb ne dozvoljava da uploadujem još jednu sliku, već moram da uradim refreash (F5) nakon čega primetim da se max mogući upload smanjuje na 0.34MB, pa ako i ubacim još jednu sliku. Ako još jednom uradim refreash sa F5 tasterom Max total size se smanjuje dalje na 0.24MB, što otprilike ne dozvoljava podizanje ničega.

Takođe prethodno uploadovana slika koja je bila 499kb kod mene na računaru, sada se prikazuje kao 161kb, a druga slika koja je kod mene 321kb sada je prikazana kao 109kb, što u ukupnom zbiru sa ovih 0.24MB dobacuje do tih 0.5MB sa početka otvaranja posta.

Ovo nije bila praksa ranije. Moglo se podići više fotografija u jednom postu, a da je njihova pojedinačna veličina manja od 512kb.

Da li je ukupan kb iznos po postu nekako dinamički ograničen posle nekog Forumskog automatskog kompresovanja slika sa originalnih 499kb na 161kb pa se zapravo kapacitet slika ograničava na tih 0.5MB po postu nakon kompresovanja od strane foruma?

Nadam se da sam bio dovoljno precizan i jasan sa pitanjem? :wacko:

Samo se izloguj i ponovo uloguj, pa pokusaj.

Imam dve zamerke i jednu molbu

1 Na mobilnom se u prikazu novih poruka nepravilno ispisuje vreme kada se post desio

satić pa onda %d min umesto broja minuta od postavljanja posta

2 Sa mobilnog ne može da se otvori status. Dobijem poruku da je neko postovao nešto na moj status ali ne mogu da ga otvorim.

Molba

Molim da mi se resetuje box za fotografije. Dozvoljava mi samo Max total size 0.5MB

Hvala

16 sati ranije, siroma said:

Molba

Molim da mi se resetuje box za fotografije. Dozvoljava mi samo Max total size 0.5MB

Hvala

Ja sam takođe uputio na ovaj problem!??

Hoće li neko komentarisati ograničenje koje je ranije bilo samo na veličinu pojedinačne slike do 512kb, a ne na zbirnu dimenziju slika u postu.

Jeste, oduvek, bolja varijanta upload na neki image host i kopira se link u post, ja bar tako radim.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

1 sat ranije, Kuršum said:

Koliko se ja sećam, oduvek je bilo 512KB po postu. 

Na mene je primenjena neka protekcionistička politika onda!? Ja sam po postu podizao i preko MB u više slika po 480-500 KB.

Ja sam za sve ove godine kapirao da je ograničenje po slici 512kb ane za ceo post. Sada je tako. Moguće da su nešto promenili?

8 minuta ranije, Ljuba said:

Samo da čestitamo @ScepanBG koji je uploadovao na forum više od 1.000 megabajta fotografija!

: sa 0.5 mb = 2000 slika 

To Šćepo samo štancuj :thumbsup2

1 minut ranije, Father said:

Ko još voli knjige bez slika. 

Књиге са сликама су за предшколски узраст.