Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Imam pitanje?

Prelistavao sam temu o svom sistemu da se malo podsetim šta sam sve radio u zadnje vreme i primetio nestanak postova na 8-oj stranici koji su kritikovali uvođenje nove kutije za odvojni trafo i uvođenje šuko konektora kao "silazak sa konja na magarca" što se kasnije pretvorilo u blagu raspravu sa članom.

Zaboravio sam o kome je reč, ali vidim da se ne pojavljuje više nigde u mojoj temi, iako je imao dodatnu opasku nešto kasnije na moj račun da ne trpim loše komentare, negde usred rasprave sa kolegama garson i aleksandar75 na 10-oj strani.

Kako je moguće da nečiji komentar nestane iz hronološkog niza polemike vođene u nekoj temi?

Da li me je taj član postavio na ignore listu, pa je meni nemoguće da više vidim njegove komentare na forumu?

Kako je uopšte moguće da nestanu nečiji komentari?

Ja nemam nikoga na ignore listi.

Hvala na odgovoru?

Link to comment
Share on other sites

Prvo, većina moderatora niti ima vremena za moderisanje foruma, što je razumljivo, niti ima neophodna znanja, što je neoprostivo ali i vrlo ilustrativno.

A tu je i ona fotka koju sam, čini mi se, okačio baš na tvom topiku.

 

edit: jok, to je bilo na onom neobaveznom pompijevom topiku

Link to comment
Share on other sites

To je zato što mi su mi pojmovi obavezno, ozbiljno, mudro i slični sve pogrešnije primenjivi na audiofiliju i naročito na ovaj forum.

Svakako, još uvek mogu da povežem reč 'lepota' sa audiofilijom ali su moji bubnjevi lepšiji, što b' rek'o pokojni Sem Gemdži.

 

edit: koliko sam shvatio, prošli put su Woland i još neko dobili warn poene a ja, koji sam sve to i inicirao, nisam dobio ništa. Bez obzira koliko mi je prilika za  kur*** prijala, to nije bilo pošteno.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Bujodrag said:

edit: koliko sam shvatio, prošli put su Woland i još neko dobili warn poene a ja, koji sam sve to i inicirao, nisam dobio ništa. Bez obzira koliko mi je prilika za  kur*** prijala, to nije bilo pošteno.

ixx, kao da im je prvi put :) maglovito se prisećam samo da je i @SUROKVL bio u kombinaciji, ali šta smo lanuli, ne sećam se - obrisano :) msm valjalo bi da se uspostavi nekakav zid srama sa razlozima opomena, bio bi dobar putokaz za mlađe generacije :)

 

Link to comment
Share on other sites

@Woland je apsolutno u pravu za "zid srama".
Logicno bi bilo da se postovi zbog kojih je neko opomenut ili banovan ne brisu vec da se premeste u posebnu temu i da moderacija kratko obrazlozi kaznu. Tim pre sto je Ljuba dopunio pravila foruma odlukom da nema brisanja postova. Tu odluku moderacija ne primenjuje. Zasto bi uopste bili brisani postovi (ukoliko ne sadrze bas eksplicitne psovke, rasisticke izjave i sl.)?

Medjutim, bojim se da se to nece nikada desiti jer bi takva tema mozda postala "zid srama" za rad pojedinih moderatora...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Aleksandar75 said:

 Tim pre sto je Ljuba dopunio pravila foruma odlukom da nema brisanja postova. Tu odluku moderacija ne primenjuje. Zasto bi uopste bili brisani postovi (ukoliko ne sadrze bas eksplicitne psovke, rasisticke izjave i sl.)?
 

Postovi se ne brišu (bar ja na brišem), već se premeštaju u posebnu temu.

Link to comment
Share on other sites

Kol'ko znam, postovi se ne brišu nego se učine nevidljivim za članove. Nemam ništa protiv da ih moderacija 'briše', to je njihovo pravo. Na nekim forumima postoji nešto što se obično zove Ban log i taj topik je zaključan za članove a u njemu moderatori ukratko objave ko je, na koliko i zašto banovan. Članovi treba da poštuju pravila foruma  kao i da iskorišćavaju eventualne rupe u pravilima. Ako im se forum ne svidja, niko ih ne primorava da budu na forumu. Ni mene niko ne tera da povremeno bacim pogled šta se dešava, pogotovo kad mi je dosadno. Forum mi se odavno ne svidja kao nekad, sad mi je zabavnije da svratim i sablažnjavam one nadobudne.

No, ono što je važno za ovakav forum, gde se, uglavnom, okupljaju zaljubljenici i posvećenici, je da se članovi trude da forum bude dobar i informativan i predusretljiv a to se ne postiže kačenjem slika i linkova.

Da li ste svesni koliko je informacija izgubljeno zbog traljave tranzicije na novi endžin? Kako je moguće da se ne bunite? I šta da iz toga  dokoni povremeni povratnik kao što sam ja  zaključi? 

Nakupiće se informacije opet, svakako, jer nema nikakve mudrosti u audiofilstvu koju prosečan čovek ne može celu da nauči za dve tri godine  usputnog i povremenog pretraživanja interneta. Ali, ipak, jasno je da većinu vas ovaj forum u stvari ne interesuje. A neki su zlonamerni, jajare (malobrojne, nadam se) koje su ovde samo da bi zaradile neki dinar a ne da bi nekome pomogle niti podelile utiske, razmišljanja, sreću i radovanje.

Nisu krivi moderatori, pa čak ni Ljuba, ovaj forum je, kao i svaki drugi, baš onakav kakvi su mu članovi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bujodrag said:

Da li ste svesni koliko je informacija izgubljeno zbog traljave tranzicije na novi endžin? Kako je moguće da se ne bunite? I šta da iz toga  dokoni povremeni povratnik kao što sam ja  zaključi? 

Bunili se onoliko (nisi svraćao), al' ne pomaga. :D

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Kuršum said:

Bunili se onoliko (nisi svraćao), al' ne pomaga. :D

Nisam, da. Ali što se nisu ponudili da sami skupe novac? Ljuba je platio tranziciju, njegov je forum. Lično mislim da ga je boleo ....ups,  mislim da ga je bilo baš briga da doda neki dinar za bolju tranziciju. No, moguće je da grešim, možda nije imao dovoljno para. No, to ne menja stvar, zašto se vi ostali niste ponudili da skupite te dodatno potrebne pare? Da sam bio aktivan tada, svakako bih predložio.

Opet ponavljam, na forumu na kom sam aktivan očas posla smo prošle godine skupili više od 700 evra (ljudi su davali po pet, deset evra a neki i dosta više) i tranzicija je prošla perfektno. Preko četiri miliona postova i svi su sačuvani kao i svi linkovi.

 

edit: I da, 700 evra nije samo cena tranzicije (migracije, kako je neki nazivaju) nego i jednogodišnja zakupnina. Dakle, kad istekne, skupljaćemo novce opet.

Link to comment
Share on other sites

@Bujodrag
Niti smo znali da ce biti tranzicija, niti znam sta to znaci, niti je neko rekao da je potrebna lova, niti clanove ovde iko ista pita.....samo smo jednog dana skapirali da ke stari forum otisao u...
E sad, ako sam ti nesto skrivio izvini.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, mislim da je sad kasno da se ispravi. Mi kad smo prelazili na ovaj endžin, znam da je rečeno da stari ostaje živ još neko vreme. Onda je bilo relativno lako to srediti, nekoliko članova/moderatora se iscimalo da sredi migraciju, sve je bilo gotovo za dan, dva.

Možda i sad može ali verovatno bi bio potreban neki stručnjak.

 

edit: odnosno, računam da ako je stara baza skroz obrisana, onda...jbg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...