Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Pre ili kasnije se dodje do "upravnika vodovoda" ... pa ovakvih scena je pun grad. Bukvalno zabole sve te tvoje pobrojane za ovo. Lepo ti kazem "skinuti sa spiska ciscenja" odgovor od gradske cistoce. Inace trava svake godine  do 1m visine oko ograde skole. 

Link to comment
Share on other sites

Trava je Gradsko zelenilo a za, ne znam odakle ti ideja da su moji, pobrojane, probaj. U mom komšiluku, lokalne mame sve završavaju preko MZ. Posle MZ kontaktira Gradsko zelenilo, čistoću ili sl. Osnivač svih JKP-a je Grad Novi Sad i kao takav je zajedno sa MZ nadležan za rad i kontrolu rada JKP-a. Ako se podvukla greška, to ti je adresa za intervenciju. Građani komuniciraju i žalbe predaju u MZ (slučaj mog komšiluka).

Link to comment
Share on other sites

Да ли кући бацаш отпатке у канту за ђубре или свуд редом у неко ћоше, иза врата и сл?
Сваког јутра да чистиш па је ситуација иста... тако нешто се дешава у околини зграде где живим.
Иза оближњег трафоа стално се прави мини депонија. Зовемо, дођу и очисте и испочетка...
Заказали су они који контролишу и кажњавају. Култура се кроз новчаник стиче.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, sondek said:

Pa zelenilo i kosi tu travu, prvi put posle prvog maja. Evo vec 10g tako. Zasto bih ja trebao da pisem mesnoj zajednici da je trava i ove godine porasla. To je prirodna stvar. 

 

 

Stekao sam utisak da hoćeš to da promeniš pa ti prenosim iskustva iz mog komšiluka. Ako nećeš time da se bakćeš, ok...

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Ljuba said:

Bojim se da ne razumete šta znači ova izmišljena reč. Evo objašnjenje tog hopsija

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Зоран_Ћирјаковић

Ali ti jesi. Cim imas takvu opasku. Svaka rec je nekada nastala tako sto je izmisljena, a ako alaudiras na ubacivanje stranih reci, osvrni se koliko samo turcizma koristimo. Mozes nazvati autoetnofobija, koji god naziv da nadenes strani ili domaci, kapiras sta se htelo reci. 

Ja razumem i da se gore izreceno moze kapirati i kritika prema svom narodu, ali znamo da to nije istina. Na dnevnom nivou se vidi jasna mrznja prema svom narodu, za koju nema problema da se pise i govori, i unutar svoje zemlje i van granica iste. Nigde toga video nisam koliko kod nas. 

Mozemo uci i dublje u to da je to jedan od korena vecine problema u ovom zemlji, ali trosenje energije na nesto sto se nece promeniti je zaludan posao. 

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, brijac said:

Ali ti jesi. Cim imas takvu opasku. Svaka rec je nekada nastala tako sto je izmisljena, a ako alaudiras na ubacivanje stranih reci, osvrni se koliko samo turcizma koristimo. Mozes nazvati autoetnofobija, koji god naziv da nadenes strani ili domaci, kapiras sta se htelo reci. 

Ja razumem i da se gore izreceno moze kapirati i kritika prema svom narodu, ali znamo da to nije istina. Na dnevnom nivou se vidi jasna mrznja prema svom narodu, za koju nema problema da se pise i govori, i unutar svoje zemlje i van granica iste. Nigde toga video nisam koliko kod nas. 

Mozemo uci i dublje u to da je to jedan od korena vecine problema u ovom zemlji, ali trosenje energije na nesto sto se nece promeniti je zaludan posao. 

LOL vi znate šta je istina i šta je pisac hteo da kaže. 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Ljuba said:

Netačno. Prvo se "vika" sa ljudima koje ne poznajete, a kada eventualno postanete bliži, možete preći na "ti". 

Jeste, jer su te tako ucili u skoli. Dobrodosao u realni svet, gde se stvari zasluzuju, a ne dobijaju zdravo za gotovo. 

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, brijac said:

Jeste, jer su te tako ucili u skoli. Dobrodosao u realni svet, gde se stvari zasluzuju, a ne dobijaju zdravo za gotovo. 

Mladji ste od mene 11 godina (verovatno), pa tesko da možete da mi držite ovakva predavanja. Ali samo napred, sigurno znate kraj priče. 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, somilenko said:

Gde ste se toliko zahuktali... Ja bih se vratio temi.

Ima li šanse da se napravi neka mobilna aplikacija za forum (pošto je Tapatalk žestoko sr..je) ili da se nekako reši problem sa brisanjem quote tekst boksa iz editora posta u Chrome browseru za Android?

Koliko znam za ovaj softver nema aplikacije. 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Ljuba said:

Mladji ste od mene 11 godina (verovatno), pa tesko da možete da mi držite ovakva predavanja. Ali samo napred, sigurno znate kraj priče. 

Takodje u realnom svetu godine ne znace nista. Mozemo ovako do sutra, neces biti nista vise u pravu, oko citave diskusije. Pogotovu oko poslednje recenice, i sta ona predstavlja i govori o tebi. Meni je zao sto se ovoliko odlutalo od teme svakako, ali mi nije zao sta se reklo. Ovde je kraj price o tome. 

Link to comment
Share on other sites

Opet slučajno naletanje:

https://ivoandric.no/biblioteka/Istorija/Arcibald Rajs - Cujte Srbi.pdf

Veoma ilustrativno, i stavovi i zapažanja. Sto godina kasnije i još nismo prevalili put od primitivnog do perfidnog. Ne znam šta je sledeći stepen, ali sistemski kasnimo. Budala uči na svojim greškama, a idiot ne uči ni na svojim.

Link to comment
Share on other sites

debeli offtopic, ako hoćete obrišite

Apropo komentara o pljuvanju sopstvene nacije i autošovinizmu…

Karakter jedne nacije (ako uopšte može da se kaže da neka grupacija ima neke karakterne crte) ili još bolje, tradicija, je utemeljena kroz vekove i može se napraviti neki okvir i predstava o tome šta neku naciju karakteriše. Ako gledamo sa tog aspekta, srpska nacija, kojoj i sam pripadam, ima izuzetne kvalitete (kao uostalom i svaka druga) i ne verujem da bih poželeo (a nisam o tome razmišljao) da pripadam nekoj drugoj, jer ono što “mi” imamo, a na mnogim drugim mestima to nisam video, je “višak emocije”. Zato oni koji ovde dođu i upoznaju nas malo bolje, to posle nekog vremena i sami prepoznaju. E sad, to ima i drugu, “tamnu” stranu, a to je da se ovde stvari ne sagledavaju pragmatično, već emotivno. Zato su i odluke koje su donošene u naše ime i za naš račun, skoro uvek donošene uglavnom tako što su se stvari prebijale preko kolena, a to nikada nikome nije donelo boljitak.

Kao što je lepo reći i podvući crvenim kad je nešto dobro i sa čime možemo mirne duše da se pohvalimo, smatram da je isto tako dobro podebljati i ono što nije dobro, jer samo tako ima šanse da se popravi. Okretanje glave i guranje pod tepih ne donosi ništa.

Pošto je meni cilj da ostanem da živim ovde, smatram da imam pravo da ukažem na nedostatke koji mogu i moraju da se poprave i to ne doživljavam kao pljuvanje i autošovinizam, već kao korektivnu kritiku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...