Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Nzm čemu ova oštra rasprava? Žuč i nerviranje. Bila je reper i za vreme JBT a, a i sada je za mnogo šta.

Evo pogledajte lika koji će da formira vladu sa TF u koaliciji u odnosu na ovo naše!
Neću više ni reč o politici. A i ovo je bilo više kao komparacija.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, Ljuba said:

Ma da, nego niko ne trubi, ne psuje majku, gledaju svoja posla... bukvalno dosadno. 

😂

Eto recimo i zbog ovog. Na ovom forumu sam od nekih mislilaca bio optuživan i za autošovinizam (rogobatan naziv za nešto što ne znam šta znači).

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, somilenko said:

Upravo to. Mislim da prvo, Slovenci nikada nebi rekli za Sloveniju ono što mi pričamo za Srbiju.

Pođimo prvo od sebe i svoje okoline.

Tako je, pođimo najpre od sebe i svoje okoline.

Prošetaj se malo po Srbiji, sa osvrtom na prirodne lepote u vidu kesa po drveću, pa onda isto tako prošeći po Sloveniji i pokušaj da nađeš te iste kese po drveću, ja ih nisam našao, ustvari, nikad nisam video nijednu.

Da ne pričam o ostalim "lepotama" Srbije u vidu kaljuge po putevima, korova pored puta i ostalog đubreta gde god baciš pogled. Kad to bar malo dovedemo u kakav takav red, možemo da probamo da se poredimo sa njima, do tada je tako nešto besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Tako je, pođimo najpre od sebe i svoje okoline.

Prošetaj se malo po Srbiji, sa osvrtom na prirodne lepote u vidu kesa po drveću, pa onda isto tako prošeći po Sloveniji i pokušaj da nađeš te iste kese po drveću, ja ih nisam našao, ustvari, nikad nisam video nijednu.

Da ne pričam o ostalim "lepotama" Srbije u vidu kaljuge po putevima, korova pored puta i ostalog đubreta gde god baciš pogled. Kad to bar malo dovedemo u kakav takav red, možemo da probamo da se poredimo sa njima, do tada je tako nešto besmisleno.

A hajde da mi to đubre malo pokupimo i damo primer svojoj deci, baš mi kojima to smeta, da to eventualno prijavimo komunalnoj inspekciji a ne da nas mrzi da to uradimo i da to smatramo gubljenjem vremena. To je glavna poenta, to što upiremo prstom i mrzovoljno gunđamo ne koristi nikome. To znači da krenemo od sebe a ne od svog okruženja.

No da ne idemo dalje u offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetu, ali ja niti bacam đubre, niti me mrzi da pokupim tuđe, niti smatram da je to gubljenje vremena, niti mrzovoljno gunđam.

Kad sledeći put odlučiš da nekome na ovaj način odgovoriš, zastani i razmisli na trenutak da li je ovo i ovako što si napisao okay ili je samo u pitanju težnja da nekoga poklopiš i tako umiriš sopstveni Ego.

Link to comment
Share on other sites

A zašto uopšte misliš da se to odnosi direktno na tebe, odgovor je pojašnjenje šta mi sami možemo da uradimo da naše okruženje popravimo i šta sam podrazumevao pod pojmom da prvo krenemo od sebe.

I dodatno, da li ti misliš da je ok da pljuješ zemlju u kojoj živiš i to javno na forumu i da glorifikuješ zemlju u kojoj ne živiš. To po meni nije ok i to recimo jedan Nemac teško da bi uradio.

Misliš li možda da je to recimo zadovoljavanje svog Ega i da se time izdižeš i distanciraš od ostale "boranije"?

Jbg, možemo se vređati i poklapati za svaku glupost ali mislim da to nema poentu, tako da se odjavljujem.

Link to comment
Share on other sites

Slovenci kritikuju svoju zemlju i te kako. I zato rade na tome da bude bolja. Najveći problem je zdravstvo. Zatim verovatno nasilje u porodici i alkoholizam. 

Moj neki generalni utisak je da je u Srbiji svaki deseti malo lud, a u Sloveniji je svaki stoti baš prso :)

Prošlog vikenda je iz Ljubljanice izvađeno tona smeća, uključujući 25 bicikala. I u Srbiji i u Sloveniji imam prijatelje koji skupljaju tuđe smeće i učestvuju u takvim akcijama. 

A ako krenete o nacionalizmu, samo da vas obavestim da mi je Bora Đorđević, najveći mrzitelj Slovenaca, sada sosed.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, somilenko said:

A zašto uopšte misliš da se to odnosi direktno na tebe, odgovor je pojašnjenje šta mi sami možemo da uradimo da naše okruženje popravimo i šta sam podrazumevao pod pojmom da prvo krenemo od sebe.

I dodatno, da li ti misliš da je ok da pljuješ zemlju u kojoj živiš i to javno na forumu i da glorifikuješ zemlju u kojoj ne živiš. To po meni nije ok i to recimo jedan Nemac teško da bi uradio.

Misliš li možda da je to recimo zadovoljavanje svog Ega i da se time izdižeš i distanciraš od ostale "boranije"?

Jbg, možemo se vređati i poklapati za svaku glupost ali mislim da to nema poentu, tako da se odjavljujem.

Kritika društva u kojem živiš treba da se shvati kao patriotizam da želiš svojoj zemlji, svom narodu i svom društvu - bolje. 

Link to comment
Share on other sites

E ubode ga Vlajo.:D

Inače su mi uvaženi članovi ovog foruma spočitavali* svašta. Jedan mi je na PP pisao i neke poslovice iz nekakve vukoy....ine. Inače ono, imaoc respektabilnog sistema i sluša jazz. Da te Bog sačuva.

 

*Već neko vreme moderan izraz, al meni baš nekako zvuči hrvatski? Možda grešim?:D

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Ljuba said:

Kritika društva u kojem živiš treba da se shvati kao patriotizam da želiš svojoj zemlji, svom narodu i svom društvu - bolje. 

Kritika na pogrešnom mestu gubi smisao. Jeste pozitivna stvar ako je konstruktivna ali teško da je hifi forum i podforum tehnički problemi mesto za to.

Slovenci kritikuju svoju zemlju ali u političkim organizacijama, kojekakvim ne vladinim organizacijama, pokretima itd. Ovde mi jednostavno deluje bzvz, ne konstruktivno i nepotrebno.

@ivanp

Bio sam u Sloveniji dosta puta i privatno i poslom, lepa zemlja, nema šta, ako si primetio, ništa ja negativno za Sloveniju nisam ni rekao. Mentalitet ljudi nije po mojoj meri al' ajd'.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Ljuba said:

Kritika društva u kojem živiš treba da se shvati kao patriotizam da želiš svojoj zemlji, svom narodu i svom društvu - bolje. 

Upravo tako.Kad prestane da mi smeta ovo lose oko sebe smatracu sebe izdajnikom.

Inace svako jutro imam setnjicu oko os skole i pokupim limenku dve.Najveca skola u gradu 1200 dece i pogledajte na sta lici pocetna stanica autobusa svakodnevno. Poslao mail skoli, oni ne odrzavaju to.Cistoca kaze u odgovoru na mail da je taj deo skinut sa plana ciscenja. To odredjuje grad, jednom godisnje.

Prestonica kulture...

20220415_084127.jpg

20220415_084154.jpg

Link to comment
Share on other sites

A što javna komunalna preduzeća ne bi projektovali bolnice, škole, sportske centre, aerodrome, vojne objekte..... Umesto mene, ako ću ja da čistim grad umesto njih.

Msm. Neka se nose u tri lepe kada ne rade svoj posao, a plaćam ih mojim radom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...