Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Evo da se i ja oglasim posle višegodišnjeg “autobanovanja” (inače “Autobahn” slušam dok ovo kuckam). Naravno, nisam bio aktivan, ali sam često posećivao isti jer se imalo i ima šta pametnog/zanimljivog pročitati.

Potpuno razumem frustraciju mnogobrojnih članova, posebno onih sa hiljadama postova. Vlasnik i njegovi forumski saradnici/pomagači bi trebalo da se zabrinu. Ne bih da se protumači da sam se javio kako bih organizovao pobunu, ali zamislite (vlasniče i saradnici/pomagači) da se svi koji se ne slažu, dogovore i autobanuju na samo 3 dana. Time bi se videlo ko je za demokratiju, a ko za režim (oni koji bi se u tih tri dana javljali, postavljali oglase itd.). Tada biste se debelo zamislili i, verovatno, promenili ploču (naravno ne gramofonsku). Kada sam svojevremeno obznanio da napuštam forum, bilo je pokušaja od strane mnogih članova foruma da ostanem, čak je pokrenuta tema sa naslovom “Vladimir”. Bio sam dosledan do danas, dok mi nije savest rekla da posle svega pročitanog u prethodnim postovima treba da se oglasim.

Morate da shvatite da smo svi od krvi i mesa i da nosimo tone frustracija (ekonomskih, moralnih, političkih, nacionalnih, verskih, zdravstvenih), kako članovi, tako i vlasnik i saradnici/pomagači. U skladu sa tim ovde na forumu su radnici, seljaci, napredna inteligencija, ali, hteli to mi ili ne, i ljudi sa šifrom, kriminalnom prošlošću, čudaci… Bez obzira, za sve treba/mora da ima mesta i da se svi tretiraju ravnopravno.

Anubis je jedan od stubova ovog foruma - gradski lik, poznat, humanista, ali i hifista – što se ovde traži i ceni.

Jedan od omiljenih likova mi je Iron man, čuveni Siroma – poznavalac, ali i pun južnjačkog duha sa ogromnim smislom za humor.

giZ_Mo – kakav god, za neke majstorčina, za neke “švajser”, ali forumski rekorder (i to treba ceniti).

Delija mi se sviđa zbog avatara. Moje subjektivno mišljenje je da je miljenik režima, jer ume lepo da zavuče i prođe nekažnjeno (dvostruki aršini). Tehnički potkovan, skroz u materiji, ali sa manjkom estetike. U sobi sa hifom teškom preko 10k stranih novčanica, prepoznajem enterijerski setup sličan apartmanskom na Zlatiboru/Kopu. Niko nije savršen.

Žao mi je što su, iz svojih razloga, forum napustile legende kao Ninja, Michelas… (Nadam se da su živi i zdravi).

Od članova foruma lično poznajem samo Aoxomoxoa. Odrasli smo zajedno na Konjarniku, družili se, a naši sinovi su pravi drugari (čak su išli u isti razred). Momci se i dalje druže, a mi matorci smo usporili, da ne kažem da smo svaki u svom ludilu (barem ja). Btw, on i ne zna da sam ja na ovom forumu ikada bio. Njega bih zamolio da kada postuje, uvek posle zareza udari razmak. Eto, i njemu nađoh manu.

Kad već ne mogu preCednika, valjda mogu da pitam Ljubu, šta bi on bez ovih i stotina drugih članova ako im se ne svidi i odu sa foruma? Ej bre ljudi, pa masovno potrčaše da doniraju forum, a odnos režima prema plebsu se ništa nije poboljšao, naprotiv.

Molim sve da ovo shvate kao reči dugogodišnjeg posmatrača i da znate da ću nastaviti da vas posmatram.

Kuckamo se, zdravlje Bože, za desetak godina.

Link to comment
Share on other sites

Imenjace, dobar post. :thumbsup2

Ali par stvari bih dodao. Onaj ili oni koji ne prihvataju dobronamernu kritiku (koja je iskljucivo u cilju poboljsanja/napretka) ni ne mogu da se poboljsaju ili rade nesto bolje. Podseca na nekoga zar ne?
A kad vec pominjemo preCednika, tu bih dodao kao sto njemu ne smeta (da ne kazem boli ga ćošak) sto Srbiju godisnje napusti 50 000 ljudi,  tako ni vlasnika i njegove forumske saradnike/pomagace ne interesuje previse sto je zadnjih X godina dosta kvalitetnih clanova napustilo forum. Jer lepo rekose/napisase u pravilima foruma "Ako se ne slažete sa načinom vođenja foruma, potražite druge forume na internetu!" :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, garson said:

Nisam pricao o kazni i ranijim gafovima, vec bas o warningu i kaznenom poenu za cestitanje pogresnog praznika. 

Nadam se da sam u postu dovoljno jasno naglasio zasto je ova "pogresna" cestitka sada zasluzila warning, uzevsi u obzir ranije trollovanje clana po takvim temama za koje je isto kaznjavan (Hristo Stoickov i varijacije na temu). 

Pretpostavka slucajnosti iz tog razloga ovde nije uzeta u obzir.

Link to comment
Share on other sites

Pojašnjenje:
nije problem čestitanje "pogrešnog" verskog praznika, već čestitanje bilo kog verskog praznika:

- VERSKE TEME SU ZABRANJENJE. Forum okuplja ljude različitih verskih opredeljenja. Verujte (ili ne verujte) u šta želite, ali ne raspravljajte o tome na forumu - ima dovoljno foruma gde to možete raditi. Takođe ZABRANJENO JE I JAVNO ČESTITANJE VERSKIH PRAZNIKA. Čestitajte svoje praznike ljudima koji ih slave sa vama, pošto ovakve javne teme vrlo brzo postanu flame.
 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ljuba said:

Momci, kada budem nekoga uvredio, samobanovaću se. Nema potrebe da mi izvrćete reči.

Problem je sto ljudi imaju razlicitu percepciju uvrede. Za jednog ce nesto biti uvredljivo za drugog nece. Slicno vazi i za onog ko izgovori uvredu.

1 sat ranije, Scorpio(DDMF)! said:

Nadam se da sam u postu dovoljno jasno naglasio zasto je ova "pogresna" cestitka sada zasluzila warning, uzevsi u obzir ranije trollovanje clana po takvim temama za koje je isto kaznjavan (Hristo Stoickov i varijacije na temu). 

Pretpostavka slucajnosti iz tog razloga ovde nije uzeta u obzir.

Izgleda da ovde fali konzistentnosti. Vas kolega dole kaze da je zabranjeno cestitanje praznika, vi pominjete pak nesto drugo kao razlog.

A i ne kaze se dzabe pretpostavka je majka svih zaeba. :)

Link to comment
Share on other sites

Raziđite se gospodo, kadija te tuži, kadija ti sudi.  Hristo Stoičkov ili Spašavanje redova Ljube. 

Ionako vezivanje za minornost zvanu Božić/Ramazan služi da se ne priča o kardinalnim stvarima kada moderator nkrgović utrči i masivno istroluje najpopularniju forumsku temu na više strana i pobanuje ljude sa kojima je u diskusiji došao u sukob. Hoćete malo i o tome, Scorpio, Ljubo?

Posle toga se neki ljudi, koji su ovom forumu poslednjih godina forumu doprineli mnogo više od svih vas u upravi zajedno, više nisu vratili ovde, prosto imaju ponos i samopoštovanje koje ja očigledno nemam ili mi je korist od utilitarnih stvari (mali oglasi) bitnija.

Link to comment
Share on other sites

@svi:

predlažem da se Forum za predstojeći vikend koristi samo u krajnjoj nuždi.

Vreme je napolju prelepo, odvezite se u prirodu i društvo, iskoristite jedinstvenu priliku da vam se otkrije jedan sasvim zaboravljeni svet pa nastavimo po starom u ponedeljak.

Ili možda ne?

Link to comment
Share on other sites

А донацијом треба да се добије шта?

Као мала деца сте, очекујете пуну пажњу. Требале би бити анонимне донације, то је правоверски :)

Link to comment
Share on other sites

Шта ћемо са оним члановима који одређују ко треба да буде на форуму, више пута сам то прочитао од "заслужних" чланова како се жале модерацији да их не именујем?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...