Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

22 sati ranije, Ljuba said:

Ako koristiš Chrome, gore desno tri tačkice pa štikliraj "Desktop site" 

mi u klin, vi u ploču.

Desktop view funkcioniše na Chrome-u na mobilnom telefonu ali za nas u šestoj-sedmoj deceniji je nemoguća misija čitati šta i gde piše.

Zar nije bogougodnije vratiti opciju za notifikacije I privatne poruke/poštansko sanduče tamo gde su i bile u verziji forumskog softvera za mobilne telefone?

Napominjem: instalacija/korišćenje drugog pretraživača (sem Chrome-a) mi ne odgovara. Mrzi me da to radim ekskluzivno zbog propusta/lenjosti/tvrdoglavosti programera Foruma.

Hvala i izvinite na iskrenosti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A šta će ti 5MB po slici?!:rolleyes: Kada pripremam fotografiju za web, originalnu fotografiju iz RAW formata rezolucije 6000x4000 piksela i prosečne veličine 47 MB smanjujem na rezoluciju 1920x1280 i optimizujem je u odgovarajućem softveru. Takva fotka u proseku ima oko 200 kilobajta i izgleda i dalje kao milion dolara.

Link to comment
Share on other sites

Verujem da većina postavlja slike sa telefona. Ovo su korisne app za raznorazna prilagođavanja slika.

9 BEST APPS TO RESIZE YOUR IMAGES ON YOUR ANDROID DEVICE

Ja koristip app pod brojem 3. Moguće je ujedno smanjiti, kropovati , rotirati i komprimovati sliku i snimiti je kao novu pored originalne ili presnimiti originalnu, ako i to želite.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Zexx said:

A šta će ti 5MB po slici?!:rolleyes: Kada pripremam fotografiju za web, originalnu fotografiju iz RAW formata rezolucije 6000x4000 piksela i prosečne veličine 47 MB smanjujem na rezoluciju 1920x1280 i optimizujem je u odgovarajućem softveru. Takva fotka u proseku ima oko 200 kilobajta i izgleda i dalje kao milion dolara.

Ovo je u sustini post "imam fin aparat, nista ne savetujem, samo se hvalim" :) 

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Ljuba said:

Dakle da ukinemo reklame I da vam dam gigabajte prostora na disku... Zvuči kao dobar i održiv biznis plan :)

Ljubo, ovako: oni koji hoće gigabajtne prostore, neka ih plate tipa VIP Forumski Paket  Zauzvrat ne treba da gledaju reklame. Nije neki biznis plan ali nije da nije.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zflazar said:

Ljubo, ovako: oni koji hoće gigabajtne prostore, neka ih plate tipa VIP Forumski Paket  Zauzvrat ne treba da gledaju reklame. Nije neki biznis plan ali nije da nije.

Hteo sam to da napravim, ali za tu sitnu neku lovu sve uzmu procesori kartica itd... Na primer Parteon... Aj videću... 

Link to comment
Share on other sites

 

Poštovane kolege sa Foruma,

juče sam u dokolici naleteo na temu sa Maranz Ruby pojaćalom. Zgrozio sam se zbog opšteg tona i načina diskusije. Obaška što je pokretač teme ispao obična sitna duša za sitne pare. Pa posle ispao i sa forumskog ringišpila.

Užas jedan.

Ne mešam se u uređivačku politiku Foruma i ne bih ni pročitao temu da pokretač nije promenio svoj nick u krajnje uvredljiv i nedostojan za ovakav javni prostor.

Da li može administrator/moderacija da ubaci u pravila da uvredljivi nick-ovi dobiju upozorenje da se promene u roku od odmah ili ja baš preterano s*r*m ranom zorom ponedeljkom, koji je zna se- najtužniji dan u nedelji? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...