Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Nešto se desilo sa uploaderom slika?

Ranije sam mogao da postavim više slika koje su pojedinačno manje od 0.5MB. Sada kada ubacim jednu sliku oko 499kb ne dozvoljava da uploadujem još jednu sliku, već moram da uradim refreash (F5) nakon čega primetim da se max mogući upload smanjuje na 0.34MB, pa ako i ubacim još jednu sliku. Ako još jednom uradim refreash sa F5 tasterom Max total size se smanjuje dalje na 0.24MB, što otprilike ne dozvoljava podizanje ničega.

Takođe prethodno uploadovana slika koja je bila 499kb kod mene na računaru, sada se prikazuje kao 161kb, a druga slika koja je kod mene 321kb sada je prikazana kao 109kb, što u ukupnom zbiru sa ovih 0.24MB dobacuje do tih 0.5MB sa početka otvaranja posta.

Ovo nije bila praksa ranije. Moglo se podići više fotografija u jednom postu, a da je njihova pojedinačna veličina manja od 512kb.

Da li je ukupan kb iznos po postu nekako dinamički ograničen posle nekog Forumskog automatskog kompresovanja slika sa originalnih 499kb na 161kb pa se zapravo kapacitet slika ograničava na tih 0.5MB po postu nakon kompresovanja od strane foruma?

Nadam se da sam bio dovoljno precizan i jasan sa pitanjem? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...