Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

4 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Kada sam spomenuo usmeravanje članova foruma, mislio sam edukativnu dimenziju. Kada zacrveniš post (ili deo posta) i izrekneš javno opomenu ili kaznu, onda članovi znaju šta je dozvoljeno da se piše a šta ne (ako se ne slažu mogu da reaguju). 

Kada je reč o ''dvostrukim standardima'' zaista nisam želeo da budem maliciozan, ne upirem prst ni u koga, ne tvrdim da iko svesno vrši diskriminaciju ili favorizuje nekoga. Ali, daću jedan primer: Koliko dugo je Pedro pisao na forumu? Da li su mnogi članovi upozoravali da je u pitanju trol? Koliko je članova banovano zbog sukoba sa njim PRE nego što je sam Pedro banovan? S druge strane, neki stari članovi bivaju opomenuti ili banovani zbog malo žešće rasprave...

 

Ovo što Aleksandar kaže je i meni zapalo za oko ... uglavnom pre budu opomenuti stari članovi nego neki novi provokator ko god da je ...

A generalno potrebno je proaktivnije delovanje moderatora ... i više javnosti u svemu tome . Ovako nam se stalno vraća isto zlo . 

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Aleksandar75 said:

 

Kada je reč o ''dvostrukim standardima'' zaista nisam želeo da budem maliciozan, ne upirem prst ni u koga, ne tvrdim da iko svesno vrši diskriminaciju ili favorizuje nekoga. Ali, daću jedan primer: Koliko dugo je Pedro pisao na forumu? Da li su mnogi članovi upozoravali da je u pitanju trol?

 

Ja sam verovatno suviše mator, naivan....

Elem i dalje mislim da Pedro nije bio trol.

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Kada sam spomenuo usmeravanje članova foruma, mislio sam edukativnu dimenziju. Kada zacrveniš post (ili deo posta) i izrekneš javno opomenu ili kaznu, onda članovi znaju šta je dozvoljeno da se piše a šta ne (ako se ne slažu mogu da reaguju). 

Opet, spamovanje nije dozvoljeno ni na jednom forumu, i njime se ne bave clanovi cija je namera normalno ucestvovanje na forumu (bilo kom). Kada se utvrdi da nalog sluzi samo tome, zasto ostavljati takav sadrzaj? Spam-botovi spadaju u isti kriterijum.

Sto se tice usmeravanja, ono postoji i uglavnom se do sada, kada je to moguce, novim clanovima usmeno ukazivalo na povredu pravila i u vecini slucajeva se pokazalo da je u pitanju njihova nenamerna greska - koja se posle nije ponavljala.  

38 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Kada je reč o ''dvostrukim standardima'' zaista nisam želeo da budem maliciozan, ne upirem prst ni u koga, ne tvrdim da iko svesno vrši diskriminaciju ili favorizuje nekoga. Ali, daću jedan primer: Koliko dugo je Pedro pisao na forumu? Da li su mnogi članovi upozoravali da je u pitanju trol? Koliko je članova banovano zbog sukoba sa njim PRE nego što je sam Pedro banovan? S druge strane, neki stari članovi bivaju opomenuti ili banovani zbog malo žešće rasprave...

Nisam bio clan moderacije u tom periodu, ali verujem da se iz date situacije dosta naucilo i poostrila politika delovanja u takvim slucajevima. Na jednog (uspesnog) Pedra, ide jos sigurno 20ak-30 slicnih pokusaja koji bivaju uspesno suzbijeni.

Sto se tice rasprava, svedoci smo da je kriterijum "zesce rasprave" veoma rastegljiv, narocito izmedju samih ucesnika te "rasprave". Skoro uvek po pravilu ista posle prerasta u nesto drugo uz pratece zalbe.

Ako u sukobu sa trolom/provokatorom clan predje na isti nivo/nacin komunikacije, kako je on u drugaciji od provokatora? Zasto u sukob ulaziti kada je ocigledna namera zacetnika istog?

30 minuta ranije, Aleksandar75 said:

S druge strane, ja bih mu bez obzira na sve poverio da mi radi repoziciju i rekao ko sam, pa šta mi Bog da ;)

Ne vidim zasto ne?

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Vlajo said:

E ovo da ga Ston nije upoznao me je nasmejalo do suza :D

Ston zna gde zeka pije vodu, a kamoli doktor Vula ...

Нисам га упознао и то је истина иако је постојала жеља дотичног, али са људима са шифром не желим да се упознајем/дружим а познајем подоста форумаша.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Infidel said:

Stvarno misliš da "mod tim" foruma ništa ne zna?

Dobio si drugu šansu na forumu i umesto da to iskoristiš, ti i dalje pričaš "priču", tj lažeš:

U prilogu je screenshot koji pokazuje naizmenično logovanje sa iste IP adrese naloga parabolis i NiM (tvoja "supruga", koja se logovala "sa mob telefona").

Dosta je bilo!

 

 

 

 

 

Parabolis2.png

Parabolis.jpg

ovo ni tad a ni sad nije dovoljno da se banuje parabolis,pa se po tom osnovu provlace i drugi.

da li to pravilo moze da se upotrebi i retroaktivno i da se da druga sansa svima (babylon mi pada na pamet a bilo ih je sigurno jos)?

Lale ,jel ti vazno da saznas sve oko petersona ili ti je vazna pravda i jednaki arsini za sve i da se sranja ne ponove.Deluje mi da je i kod tebe to licno a za druge te zabole,razumem te ali......ajmo na potpuni cilj,red na forumu (bar po pitanju duplih naloga)(tako ces i ti dobiti sta zelis by the way).

Apsolutne pravde za sve ne moze biti osim da se proglasi D-day i da svi banovani mogu ponovo da se prikljuce i idemo od nule,ali  od tog big banga da se striktno postuju sva pravila i da vaze za sve-svaki izuzetak bi obesmislio nulti dan i bio bi nam potreban novi svake nedelje.

 

Ovo pisem jer se sad prisecam mnogih banovanih clanova (neki se mozda nikad i nebi vratili sve i da mogu,ali..) koji su apsolutno potrebni ovom forumu,svojim znanjem,kvalitetom,cak i moralno ljudskim kvalitetima,(jebiga u njihovo vreme kriterijumi bili mnogo visi-pa zglajznuli) a sad se nakupila zabokrecina koja srozava kriterijume iz dana u dan.Neki od tih banovanih su me tada nervirali a sad zaplakah za njima.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Willi Studer said:

Pero, pogledaj kroz prozor, videćeš dole kombi Hi-FIles sa antenom. :-D

wp_ss_20160506_0001.jpg

willy veceras dezurni,specijalnim vozilom  (ne znam da li lici na ono googlovo ili na ono iz otpisanih sto trazi radio stanice)  proverava rutere,modeme,IP adrese,klonovi,zene,deveri,kumovi gasite masine.:P

bice reda na forumu,ima nade!Akcija "nezenja" je pocela!

Link to comment
Share on other sites

Pero, pogledaj kroz prozor, videćeš dole kombi Hi-FIles sa antenom. :-D

wp_ss_20160506_0001.jpg

willy veceras dezurni,specijalnim vozilom  (ne znam da li lici na ono googlovo ili na ono iz otpisanih sto trazi radio stanice)  proverava rutere,modeme,IP adrese,klonovi,zene,deveri,kumovi gasite masine.

bice reda na forumu,ima nade!Akcija "nezenja" je pocela!

Svedski TV detektor

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, patason said:

ovo ni tad a ni sad nije dovoljno da se banuje parabolis,pa se po tom osnovu provlace i drugi.

da li to pravilo moze da se upotrebi i retroaktivno i da se da druga sansa svima (babylon mi pada na pamet a bilo ih je sigurno jos)?

Lale ,jel ti vazno da saznas sve oko petersona ili ti je vazna pravda i jednaki arsini za sve i da se sranja ne ponove.Deluje mi da je i kod tebe to licno a za druge te zabole,razumem te ali......ajmo na potpuni cilj,red na forumu (bar po pitanju duplih naloga)(tako ces i ti dobiti sta zelis by the way).

Apsolutne pravde za sve ne moze biti osim da se proglasi D-day i da svi banovani mogu ponovo da se prikljuce i idemo od nule,ali  od tog big banga da se striktno postuju sva pravila i da vaze za sve-svaki izuzetak bi obesmislio nulti dan i bio bi nam potreban novi svake nedelje.

Ovo pisem jer se sad prisecam mnogih banovanih clanova (neki se mozda nikad i nebi vratili sve i da mogu,ali..) koji su apsolutno potrebni ovom forumu,svojim znanjem,kvalitetom,cak i moralno ljudskim kvalitetima,(jebiga u njihovo vreme kriterijumi bili mnogo visi-pa zglajznuli) a sad se nakupila zabokrecina koja srozava kriterijume iz dana u dan.Neki od tih banovanih su me tada nervirali a sad zaplakah za njima.

Ja nisam bio na forumu od 2010 do 2016 godine , tako da ne mogu relevantno da pričam o ovoj temi baš za sve slučajeve ....nije da me zabole za sve kako ti to "lepo" kažeš , ali ni ne mogu da se interesujem za nešto što ne znam . Jel to u redu ?

Svakako mislim da bi ovo trebalo rešeiti jer nanosi štetu a izgleda da može da se reši samo nema volje ili želje kod adminstracije . Peterson je dobar primer , zato toliko insistiram na njemu . Ostali koje pominjem su suviše sveži i nisu stigli da se razmahnu u svom mraku gde misle da su nedodriljivi i sad smo podigli prašinu oko svega toga  , pa mislim da će i biti oprezniji ....to je naša greška u kontra obaveštajnoj borbi ali jbg . 

Uzmimo primer petersona  ... on je dugo pisao hvalospeve o nekoj opremi koja se ovde i reklamira i na forumu postoji član koji je prodaje ...ti hvalospevi su bili poprilično umereni ali ipak nekritički i pomalo na duži rok upadljivi . Sve j to pilo vodu do trenutka kad sam ja javno postavio temu izbora kutija i kad je Peterson počeo da previše aktivno učestvuje u toj temi i da mi prodaje ćunu za bubrege  kako neka tamo kutija kod njega razbija pa sam pomislio u jednom trenutku dali da verujem svojim ušima ili njemu :-)

Sve je to OK pomislih ali nismo baš blesavi i probah to da rešim uz osmeh sa pitanjem "jes to ti i ti ? " ali ispalo je kako je ispalo .... Taj koga sam oslovio sa " ti i ti " nije morao da mi šalje pogrdne sms poruke nego je mogao civilizovano da se obrati lično a  i preko foruma i da kaže nisam ja , znam  ko je , imam broj telefona pa ga nazovite ...ali nije . Zašto ne znam , valjda je lakše posvađati se ....

E sad dali je taj peterson u stvari sakriveni prodavac ili neko drugi ? Pa možda je i neko drugi ko svesno nanosi štetu prodavcu kao trol  , a možda je i prodavac kao dupli nalog ...ja zato insistiram da administracija barem u tom slučaju objasni razloge za trajno banovanje naloga ....takođe insistiram da objasne zašto su taj deo priče brže bolje sklonili  a kasnije i izbrisali , zašto nisu banovali i originalni nalog itd . To se uklapa u tvoj koncept pravde ?Od nečega se mora krenuti , zar ne ?

Ja da sam bio na mestu prodavca i da sam nevin , ja bi se potpuno drugačije poneo ...pre svega ne bih vređao i svađao se nego bi na neki način ukazao kako doći do pravog petersona ako on postoji  ili objasnio da to nisam ja nego neko ko ne postoji i ko mi smešta sa zlim namerama . Administracija bi u tom slučaju sigurno tu pomogla i potvrdila da se postovi pišu sa dve različite IP adrese i stvar bi legla ...Ovaj drugi deo je kukavičje jaje jer ta potpora ponekad i prija u prodaji a može i da se obije o glavu kasnije ....u svakom slučaju veoma je klimav suživot prodavca na forumu sa nama ostalim članovima . Nikada ne znaš kako ti se obraća  drugarski ili poslovno .Zato bi najčistije bilo da se prodavci vrzmaju samo u svojim temama ..

Sav taj mrak nam unosi previše pitanja a takođe i otvara  prostor za špekulacije i onda i ova naša zabava postaje više psiho krimi priča nego hobi ...

Ovde ili imamo posla sa opasnim falsifikatorima ili sa takođe opasnim podmetačima i svakako treba se rešiti i jednih i drugih .

Ovi drugi , trolovi i podmetači su  kao  trostruki agenti ....malo rade za sebe , malo protiv drugih a ponajviše protiv svih .

Uvek kad ti nešto neko proda , treba biti oprezan ....kad te kasnije snabdeva informacijama uvek se zapitaj sa kojim ciljem  i koliko je realan i ažuran u svemu tome :-)  Kod prodaje bilo čega  interes može da zamuti um prodavca i to je legitimno sa strane prodavca ali onaj ko kupuje treba da bude svestan toga ...pri tome mislim i na dobra ali i na informacije ali i na kombinaciju svega toga ... obrati pažnju na ovo  sa više aspekata .

Ako se administracija aktivnije ne uključi u rešavanje ovog problema , forum će više ličiti na Lazu Lazarevića nego na hobi kafanu , što bi trebalo da bude ...pivo , muzika , tehnika .

Ja svakako od sada pa na dalje više ne kontaktiram sa novim i nepoznatim članovima dok malo ne nakupe staža ...to ubacivanje na brzaka pa cimanje niotkuda sigurno nije plod nečije  iskrrene želje da pomogne i druži se , nego isključivo  plod bolesnih želja da se unese nemir i nered između nas .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...