Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Ne znaš šta se desilo ali misliš da nisam u pravu?

Pise lepo gore ako se nisu debelo ogresili. Nije prvi put da donosis malo radikalnije odluke i to veoma naglo ali ako ti ne vidis stetu u tome to je vec tvoja stvar. Budi realan pa i sam razmisli kolikk se forum promenio i smanjio u odnosu na godinu-dve pre. Ako si zadovoljan rezultatom onda je ok ali ako nisi...
Link to comment
Share on other sites

ProÄitao sam zadnjih deset stranica ove teme i mogu da zakljucim da ovde problem pravi nekolicina jednih te istih tipova, koji pisu o svemu i svacemu samo ne o temi  u kojoj ucestvuju. ÄŒak sam sa nekima od njih i ja imao i blizak susret, nazalost! Hocu reci da zbog toga potpuno mogu da razumem reakciju administratora i moderatora!

Link to comment
Share on other sites

Da li možeš da mi napišeš koje poteze bi ti povukao na mom mestu? Kako bi ti promenio forum?

Prijatelju, dozvolio si da ti par nagluvih pijaÄnih trgovaca tretiraju forum kao svoju oglasnu tablu. Dozvolio si im da sa svojim kuÄićima koji laju na komandu oteraju sve iskrene ljubitelje HiFi-a i pogotovo one koji su svojim iskustvom mogli da doprinesu da ovaj nesrećni forum pruži neki kvalitet. I sad se pitaÅ¡ Å¡ta bi uradio. Iskreno, bojim se da je pitanje stiglo prekasno poÅ¡to Äak i da sada poÄistiÅ¡ korov, teÅ¡ko da će se neko vraćati ovamo. Hajd' uzdravlje.

 

BivÅ¡i Älan

Link to comment
Share on other sites

Nevolja je Å¡to populacija audiofila u Srbiji nije baÅ¡ bezobalno velika. 

 

"Pravi" audiofili umeju da budu zadrti i priliÄno "na svoju ruku". InaÄe, ne bi bili pravi. Nikad mi se nije sviÄ‘ao krut pristup moderacije. Prva velika (i nepopravljiva) Å¡teta je nastala kada se odvojila sekcija samograditelja. Ne sećam se taÄno razloga, ali su, isto, bili u pitanju neki "principi". 

 

U međuvremenu je otišla ogromna većina onih koji daju dušu forumima ove vrste.

 

Jedan od poslednjih primera je, meni neobjaÅ¡njivo, teranje (u bukvalnom smislu) Bokija sa foruma. Uz preostala dva-tri Älana koji se razumeju u zvuÄnike, on je bio poslednji koji je bio raspoložen i da piÅ¡e o njima.

 

"MaÄak" je isto bio malo zaheban (i ja sam se sukobljavao s njim), ali, ili mu vratiÅ¡ istom merom, ili priznaÅ¡ da je u pravu. Nema treće - forum je to, bre. 

 

Å to se uvreda tiÄe, ne znam Å¡ta da kažem. Možda sam previÅ¡e tolerantan, nekada i ja planem, doduÅ¡e, ali - Äuvanje ovaca, crni flor... meni je to baÅ¡ banalno.  

Link to comment
Share on other sites

Ok, vrtimo se u krug pa je vreme da prekinemo.

1. Ko komentariše odluku moderacije dobije opomenu.

2.Ko komentariše opomenu dobije ban.

3. Kome i dalje nije jasno, vrlo brzo ćemo mu se samo objasniti.

Nema vreÄ‘anja i taÄka.

 

1. Da li sme da se postavi pitanje, npr. ''zašto sam opomenut'' ili mora da se pogne glava bez pogovora?

 

2. Trajni ban ili na određeno vreme.

 

3. Kome nije jasno neće mu se samo objasniti, ukoliko nije zlonameran trebalo bi da mu neko takođe dobronameran objasni...

 

@ ''Nema vreÄ‘anja i taÄka''

 

Ja sam takođe protiv vređanja. Nekada situaciju ipak treba sagledati ''u širem kontekstu''.

 

I na kraju jedno vrlo jednostavno pitanje: Å ta ako moderator provocira ili uvredi Älana?

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ovo vršenje u krug mora da se prekine pa makar imali diktaturu.

1. Kad se član opominje uvek je obrazložen zašto je opomenut.

2. Zavisi od stepena bezobrazluka

3. Nemam komemtar

Aleksandre nadi jedan primer da je moderator vredja člana. Link moliću.

Link to comment
Share on other sites

Ok, vrtimo se u krug pa je vreme da prekinemo.

1. Ko komentariše odluku moderacije dobije opomenu.

2.Ko komentariše opomenu dobije ban.

3. Kome i dalje nije jasno, vrlo brzo ćemo mu se samo objasniti.

Nema vreÄ‘anja i taÄka.

Vrlo konstruktivno, nema Å¡ta...

Posle ovoga će forum sigurno krenuti u pravom smeru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...