Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

U temi Netbook kao transport, obrisani su samo postovi koji nisu imali veze sa temom, tj. licna prepucavanja i provokacije - pritom, niko (osim Valter-a, za poslednji post) nije upozoren ili banovan. 

 

Jedino vas mogu zamoliti da na eventualna vredjanja ne odgovarate u istom tonu, vec da postove prijavite (report opcija) kao i da se koliko/toliko drzite same teme diskusije...

 

Pozdrav! :wave2 

Link to comment
Share on other sites

U temi Netbook kao transport, obrisani su samo postovi koji nisu imali veze sa temom, tj. licna prepucavanja i provokacije - pritom, niko (osim Valter-a, za poslednji post) nije upozoren ili banovan. 

 

Jedino vas mogu zamoliti da na eventualna vredjanja ne odgovarate u istom tonu, vec da postove prijavite (report opcija) kao i da se koliko/toliko drzite same teme diskusije...

 

Pozdrav! :wave2

 

ÄŒestitam postavljenje novom moderatoru  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

U temi Netbook kao transport, obrisani su samo postovi koji nisu imali veze sa temom, tj. licna prepucavanja i provokacije - pritom, niko (osim Valter-a, za poslednji post) nije upozoren ili banovan. 

 

Jedino vas mogu zamoliti da na eventualna vredjanja ne odgovarate u istom tonu, vec da postove prijavite (report opcija) kao i da se koliko/toliko drzite same teme diskusije...

 

Pozdrav! :wave2

TakoÄ‘e Äestitke...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Koliko se secam ranije je postojao obicaj da moderatori kada obrisu postove napisu razlog (npr. obrisan offtopic). Postojao je jos lepsi obicaj da clanovi budu upozoreni da ne idu dalje u off kako ne bi doslo do brisanja postova. Postojao je i kreativan pristup da se od off teme pokrene nova tema ...

Da li su sada u primeni neka nova nepisana pravila da postovi jednostavno "nestaju"?

Link to comment
Share on other sites

Sada sam pregledao 10-15 poslednjh tema i samo vidim da su brisane budalaštine u temi Kakav oglas 2014... stvarno mislim da nema potrebe da to objašnjavamo niti objavljujemo.

 

Da sam ja poruku obrisao, a onda imao člana koji se javlja još tri puta, pa me tera da mu opet brišem poruke, ja bih ga i banovao za početak na 7 dana da mi ne troši vreme.

Link to comment
Share on other sites

Oftopikovao sam kad je tema vec isla u krugu ponavljajuci se. Moja kritika nije bila upucena nikome konkretno, cisto moja razmisljanja. A postovi se brisu bez obrazlozenja konstantno, ovo nije nista novo. Mislim da administracija slabo razlikuje moderiranje foruma i urednistvo magazina. 

Link to comment
Share on other sites

Kao i Aleksandru, i meni je obrisan post - napisao sam zaÅ¡to mrzim Brothers in Arms i PULSE, i da nemam niÅ¡ta protiv digitalije. Nekoliko sati kasnije obrisano je i pitanje Magiciana Å¡ta znaÄi moj avatar i Å¡ta imam protiv digitalije. Tako je tema "TM vs internet"  :klanjanje odbranjena od uljeza, ta riznica znanja neprocenjive vrednosti je saÄuvana, budućim generacijama u nasleÄ‘e i na dar.

 

Nisu naÅ¡i postovi posebno bitni, ali držim da je takvo brisanje bez reÄi veoma drsko i nevaspitano. Bolje nas banujte for good, kao i druge SImine prijatelje, Babylona na primer.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na razumevanju :)

 

Ova reÄenica je pravi primer pravilnog ophoÄ‘enja prema Älanovima foruma, a takoÄ‘e i lepog vaspitanja.

Lepo vaspitanje je nešto što je u današnje vreme stvarno zaboravljeno i sve ređe se sreće a sve više (kroz medije) ismeva.

Nažalost, jako teško ga je steći jer se kako neki kažu ''donosi iz kuće''.

 

Nemate veze ni ti ni Kajzer, već ja. Dobio sam i packu.

 

Postoje lepi primeri kada su pokretaÄi teme na izvestan naÄin sami moderirali svoju temu. Ponekad bi sam pokretaÄ upozorio Älanove koji odu u off, a joÅ¡ lepÅ¡e je kada se sami Älanovi koji odu o off toga sete, kažu neÅ¡to tipa ''hajde da ne trujemo viÅ¡e temu'' i uz izvinjenje se vrate temi ili je napuste.

Ne vidim uopšte mesta radu moderacije koje se svodi na inkognito brisanje postova.

Uostalom, offtopic ponekad može da bude i korisna digresija ili duhoviti predah...

 

 Mislim da administracija slabo razlikuje moderiranje foruma i urednistvo magazina. 

 

Jako lepo poreÄ‘enje, verovatno si mislio na neki magazin u ''režimima Ävrste ruke''...tu su takoÄ‘e nestajali tekstovi...a neretko i autori tekstova....

 

Nisu naÅ¡i postovi posebno bitni, ali držim da je takvo brisanje bez reÄi veoma drsko i nevaspitano...

 

Ne zna se šta je gore, filozofija ''discilina radi discipline pa makar bez ikakve svrhe'' ili uvođenje ''reda'' bez ikakvih pravila po principu ''ja sam vlast i tako mi se može'', sve je to ona sitna ''desetarska sreća''.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...