Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Negativna selekcija je sila otpora kojom druÅ¡tvo deluje na sopstvenu stvaralaÄku energiju.

Svaki stvaralac je doživeo zavist i nezahvalnost i da nagrada ode loÅ¡ijem, ali dok god je otpor manji od energije, stvaralaÅ¡tvo je održivo. Ali tradicionalna, sistemska i principijelna, negativna selekcija nadjaÄava stvaraoce tako da za najbolje nema mesta.

Negativna selekcija Äini njihov opstanak neodrživim.

Link to comment
Share on other sites

Ma meni su najjaÄi oni koji znaju TU dvojicu, a trećeg pokuÅ¡avaju da reinkarniraju otvarajući temu sa imenom "DVV proizvodi" u podforumu FAN KLUBOVI. Nego, ispade problem, jer u uvodnom postu nemaÅ¡e Å¡ta pametnije da stave sem tri taÄke, pa tema brže-bolje nestade. Å teta, tako potencijalno jak FAN KLUB, u startu naiÄ‘e na nerazumevanje     :D :D :D

Dodji na berzu

pozz

Link to comment
Share on other sites

Kolega je navodno dve godine Äekao da mu se zavrÅ¡i ureÄ‘aj ali je delove za taj ureÄ‘aj svo vreme držao kod sebe i nosao ih na ekspertize kod drugih servisera?

 

Svi ureÄ‘aji koje sam nosio kod Stona su bili gotovi za dan-dva, uraÄ‘eni uvek izuzetno kvalitetno, sa ugraÄ‘enim boljim materijalom nego Å¡to sam oÄekivao i platio. JoÅ¡ bih se i lepo proveo + imao priliku da razgledam gomilu interesantnih ureÄ‘aja. Da sam kojim sluÄajem dao Stonu ili bilo kome da mi napravi ureÄ‘aj od nule, dogovorio bih se za rok. I već par nedelja (a ne dve godine) kasnije, bih preduzeo neÅ¡to - otiÅ¡ao bih kod Äoveka i u miru raspravio sluÄaj. SIgurno ne bih angažovao nekoga KO SE BAVI ISTIM POSLOM KAO SC da piÅ¡e paÅ¡kvile po forumu.

 

Neistina i ponovo spinovanje i potpuno izvrtanje priÄe. Svi delovi su bili kod Stona dve godine. To Å¡to sam ja nosio kondenzatore na procenu je moje pravo da radim sa svojim stvarima Å¡ta želim. JoÅ¡ jednom ponavljam da nikoga nisam angažovao da piÅ¡e bilo Å¡ta u moje ime.

 

Oko roka za izradu - istina je da nije bio precizno definisan jer ja nisam želeo da Ston radi pod pritiskom, a i sam je rekao da to mora natenane. Mene bi bilo sramota da za dve godine ne uradim apsolutno niÅ¡ta. Pritom je znao da kod kuće nemam na Äemu da sluÅ¡am muziku i da stalno moram da pozajmljujem ureÄ‘aje od nekoga. Svaki put kad sam ga pitao kako teku radovi imao je neki izgovor - te uÅ¡inuo se, te mrzi ga da radi, te ima preÄa posla, te bolestan je, te kućni je red pa ne može da ukljuÄuje dremel, te gleda formulu, te vruće mu je, te hladno mu je, te mora da se mazi s maÄkom, te Äekaj da Äike ofarbaju autobus, te... Posle otprilike godinu dana mog strpljenja i razumevanja za njegove silne tegobe, na pitanje kad mogu da oÄekujem pojaÄavaÄ, on mrtav hladan kaže za tri nedelje. I onda proÄ‘e joÅ¡ godinu dana. Za dve godine nije uspeo da zavrÅ¡i ureÄ‘aj koji je samo trebalo da skutija. Pa ja bih prestao da se bavim tim poslom i preÅ¡ao na ukrÅ¡tene reÄi.

 

Meni je samo interesantno, da se Ston nije oglasio ni onda ni sad. Ne ulazim u njegove razloge, ali u ime mira na forumu, trebalo bi Äuti i njegovu stranu, a ne samo njegove portparole.

 

A Å¡ta bi uopÅ¡te mogao da kaže? Da niÅ¡ta od svega Å¡to sam rekao nije istina? I onda bi bila moja reÄ protiv njegove i nikom niÅ¡ta. A Å¡ta je onda sa ostalim forumaÅ¡ima koje je zavrnuo? Da li i oni lažu?

 

Ma meni su najjaÄi oni koji znaju TU dvojicu, a trećeg pokuÅ¡avaju da reinkarniraju otvarajući temu sa imenom "DVV proizvodi" u podforumu FAN KLUBOVI. Nego, ispade problem, jer u uvodnom postu nemaÅ¡e Å¡ta pametnije da stave sem tri taÄke, pa tema brže-bolje nestade. Å teta, tako potencijalno jak FAN KLUB, u startu naiÄ‘e na nerazumevanje

 

Box se zavitlavao, samo Å¡to pojedinci nemaju mentalne kapacitete da to shvate.

Link to comment
Share on other sites

Aciko mi smo se jednom videli kod Stona, i tada sam imao utisak da ste vas dvojica prijatelji, msm tako je to izgledalo.

Posto smo na trenutak dokacili i temu ko je iz kog kraja i to, slagali ste se cak i oko toga da je vecina ljudi sa zvezdare OK, osim Boxa. Bilo je tu raznih komentara, ja sam se osmehivao misleci da je sve zajedno lozenje, kao ja zalutao u vas kraj, a vi napusavate nekoga iz mog i te klinacke fore.

Sve kao zezanje, ali nije zezanje, posle sam skapirao. E sad da li si ti njemu podilazio ili se slagao sa njim, ja ne mogu da znam.

A evo isti taj box sad je kul lik. 

 

Ako te Ston zaebo, to nije kul, ali ti i dalje nisi prestao da budes zrtva jer ako je neko sad neciji portparol to si ti i to ovih sto ga mnogo duze od tebe hejtuju. A energiju crpe iz tvog bivseg druzenja s njim. To tek nije kul.

Ovde pritom ne otvaram pitanje zasto se bas tebi, i koliko kapiram samo tebi desilo to sto se desilo(ne kondovi, nego vreme za izradu). Mnogo ljudi je ocigledno zadovoljno i misli da je dobro proslo sa Stonom. Ja medju njima.

 

Bez ljutnje i pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nema ljutnje Marisol. Å to se tiÄe mog i Stonovog prijateljstva, s moje strane je bilo iskreno a ono Å¡to je on uradio se ne radi prijateljima.

 

ÄŒesto su se u razgovorima pominjali i poneki forumaÅ¡i jer smo svi u istom hobiju, nekad bude pohvala, kritika, zezanja a najÄešće loženja. Box nije Äovek bez mana, imao je i on svoje momente ali je u suÅ¡tini O.K. lik, a sad, druga je stvar Å¡to njega Ston ne podnosi. I predmet razgovora ne mora da bude Box već bilo ko sa foruma. ÄŒovek naprosto voli da vodi abrove i da ispira usta drugim ljudima.

 

Za to Å¡to se desilo sa rokom izrade ne znam da li sam jedini. Znam samo da sam za dve-tri godine kod njega viÄ‘ao sprave koje su mesecima Äekale na servis. Mnogo ljudi misli da je dobro proÅ¡lo sa Stonom. Neko možda i jeste, neko mora da mu veruje na reÄ da jeste a neko nije. Ovi koji nisu a usudili su se da to i napiÅ¡u, na ovom forumu su uglavnom nazivani lažovima i najÄešće su takve teme zakljuÄavane ili postovi brisani. Zato i nema mnogo napisa o loÅ¡im iskustvima već samo o dobrim.

 

Ja sebe ne doživljavam kao žrtvu. Niko me nije tukao po uÅ¡ima da odem kod Stona. Sam pao, sam se ubio. I nikad nisam bio niÄiji portparol. Time se bave neki drugi forumaÅ¡i. Ja nikoga ne mrzim ili hejtujem, kako to sad kažu mladi. Jasno je da posle cele ove priÄe Ston i ja viÅ¡e nikada nećemo imati nikakvog posla zajedno. O njemu uopÅ¡te ne razmiÅ¡ljam, sve dok neko ne poÄne da me proziva zbog njega.

Link to comment
Share on other sites

Dobro  ajde sad pustite Acika i Stouna na miru i bavite se sobom i  drugim temama. Sta su imali - imali njihova stvar. Nije lepo mesati se u necije odnose - odnosno voditi sto rece kolega abrove i svrstavati se na necije strane . Muka mi je vise ovo da citam 

 

 

Postujem i licno poznajem i jednog i drugog i oboje su bas okey ,  ali jednostavno  desavaju se ovakve stvari i nesuglasice medju ljudima , hvala Bogu pa retko. Oni ce sutra - prekosutra  ponovo da se izljube i izmire  a neko ce da ispadne grbav zato sto se mesao i svrstavao  na neciju stranu. Iskustvo mi govori tako

 

Pozzzz i jednog i drugog ovom prilikom, smekeri  su obojica   :thumbsup2  :wave2

Link to comment
Share on other sites

slagali ste se cak i oko toga da je vecina ljudi sa zvezdare OK, osim Boxa.

 

opa!...Markoni pa ovo prvi put cujem, i sta si Ti rekao na to? Jesi li branio Zvezdaru :facehearts  (i mene) ili si pustio da ekipa sa Miljakovca vredja brata Zvezdarca? mslm...

Link to comment
Share on other sites

 Box nije Äovek bez mana, imao je i on svoje momente ali je u suÅ¡tini O.K. lik, a sad, druga je stvar Å¡to njega Ston ne podnosi.

 

Ludilo!

Stone, prijatelju pa jel` stvarno ovo istina? :plakanje

Da Ti se izvinim sto sam Te tukao?

Reci, javi se...

Link to comment
Share on other sites

Siroma ispricaj vic.  :wave2

Na leskovacki buvljak se potepali Cigani i Kinezi. Konkurencija, hebi ga.

Stao ganci pred kineza , zauzeo gard a Kinez mu udari Mawashi Geri (udarac nogom iz okreta) pa pravo zavrat otpozadi.

A ciganin iznenadjen udarcem otpozadi obazire se na sve strane:

-Leee, shum, dvojica!?!?

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=OYtUMbgPMto

 

Vicarious

Eye on the TV
'cause tragedy thrills me
Whatever flavour
It happens to be like;
Killed by the husband
Drowned by the ocean
Shot by his own son
She used the poison in his tea
And kissed him goodbye
That's my kind of story
It's no fun 'til someone dies

Don't look at me like
I am a monster
Frown out your one face
But with the other
Stare like a junkie
Into the TV
Stare like a zombie
While the mother
Holds her child
Watches him die
Hands to the sky crying
Why, oh why?
'cause I need to watch things die
From a distance

Vicariously I, live while the whole world dies
You all need it too, don't lie

Why can't we just admit it?
Why can't we just admit it?

We won't give pause until the blood is flowing
Neither the brave nor bold
The writers of stories sold
We won't give pause until the blood is flowing

I need to watch things die
From a good safe distance

Vicariously I, live while the whole world dies
You all feel the same so
Why can't we just admit it?

Blood like rain come down
Drawn on grave and ground

Part vampire
Part warrior
Carnivore and voyeur
Stare at the transmittal
Sing to the death rattle

La, la, la, la, la, la, la-lie

Credulous at best, your desire to believe in angels in the hearts of men.
Pull your head on out your hippy haze and give a listen.
Shouldn't have to say it all again.
The universe is hostile. so Impersonal. devour to survive.
So it is. So it's always been.

We all feed on tragedy
It's like blood to a vampire

Vicariously I, live while the whole world dies
Much better you than I

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...