Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Verovatno, ali nije za poreÄ‘enje, ko je kolekcionar i fan Marantza on to gleda drugim oÄima od nas

Ti Å¡to se kod nas nazivaju kolekcionarima su uglavnom ljudi koji gomilaju ureÄ‘aje bez stvarne kolekcionarske vrednosti, bez sistematiÄnosti i bez katalogizacije..uglavnom neki mid-fi.  Iskreno, liÄno poznajem samo dvojicu koji poseduju vredne kolekcionarske ureÄ‘aje. Tako da je to samo propratna priÄa da se malo naduva cena - "samo za kolekcionare", ili joÅ¡ gore "samo za poznavaoce". :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ti Å¡to se kod nas nazivaju kolekcionarima su uglavnom ljudi koji gomilaju ureÄ‘aje bez stvarne kolekcionarske vrednosti, bez sistematiÄnosti i bez katalogizacije..uglavnom neki mid-fi.  Iskreno, liÄno poznajem samo dvojicu koji poseduju vredne kolekcionarske ureÄ‘aje. Tako da je to samo propratna priÄa da se malo naduva cena - "samo za kolekcionare", ili joÅ¡ gore "samo za poznavaoce". :wave2

I to je taÄno.Oblici bavljenja ovim naÅ¡im hobijem su raznoliki i veoma su subjektivne prirode.U okviru svakog "audiofilskog pravca" postoji vrlo mali broj judi koji se time bavi na ozbiljan i studiozan naÄin

Link to comment
Share on other sites

Ti Å¡to se kod nas nazivaju kolekcionarima su uglavnom ljudi koji gomilaju ureÄ‘aje bez stvarne kolekcionarske vrednosti, bez sistematičnosti i bez katalogizacije..uglavnom neki mid-fi.  Iskreno, lično poznajem samo dvojicu koji poseduju vredne kolekcionarske ureÄ‘aje. Tako da je to samo propratna priča da se malo naduva cena - "samo za kolekcionare", ili joÅ¡ gore "samo za poznavaoce". :wave2

 

Šta određuje vrednost kolekcionarskog uređaja? Cena? Starost? Broj uređaja u seriji? (Dis)kontinuitet proizvodnje? Ili je možda najbitnija satisfakcija vlasnika? Da ne ulazimo u subjektivnost priče - ja sa kolekcionarskim primerkom poštanske marke prosto ne bih znao šta ću. Osim, možda, da je zamenim za neki dobar uređaj.

 

Za fanove AR škole zvuka, AR 3a i AR9 su kolekcionarski primerci i oni su za njih spremni da izdvoje pozamašne količine novca, ponekad i duplo u odnosu na realnu vrednost. Ti zvučnici ispunjavaju neke od gorenavedenih kriterijuma, ali daleko od toga da će ih većina smatrati kolekcionarskim primercima. Osim ponosnih vlasnika.

 

Slično je i sa dekovima. Većina vrhunskih dekova danas se može naći za smešne pare iako su nekada koštali po par hiljada dolara, ali ih određeni kriterijumi ipak svrstavaju u kolekcionarske primerke. Za određenu kategoriju ljudi.

 

Sa druge strane, basnoslovno skupe komponente koje se proizvode u malim serijama takoÄ‘e predstavljaju kolekcionarske primerke. Ili ne? 

 

Da skratim priču, jer primera ima mali milion. Ako je po tebi vrednost=cena, i ako je to glavno polaziÅ¡te za odreÄ‘ivanje Å¡ta je kolekcionarski primerak a Å¡ta ne, onda mislim da se ne slažem sa tobom.  :)

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, koliko primeraka AR 3a i AR9 Äine kolekciju?

 

Kolekcionare dekova poštujem, to su pravi kolekcionari.

 

Kolekcija mora da se bavi odreÄ‘enom tematikom. Ne možeÅ¡ samo s brda s dola skupljati ureÄ‘aje. 

 

Apropo vrednost=cena, skupih komponenata itd ne znam odakle ti to? 

 

Kolekcionara prepoznajeÅ¡ po tome Å¡to uglavnom kupuje a ne prodaje. Ponekad menja.  Kao ovi "paćenici" sa elektronskim cevima. Å alim se, njima i ljudima sa kvalitenom kolekcijom ploÄa jedino zavidim. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je l' ovo samo kod mene ili i kod drugih? Ni jedan YT prozor mi ne pokazuje na Forum-u, uz obrazlozenje kao na slici.

Isto je na Opera, IE, Chrome, pa sam prilicno siguran da nije do broswer-a.

 

isto od sinoć (Opera)

evo i na Å¡ljaci u IE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...