Jump to content


Problem sa kutijama


Bujosh

Recommended Posts

Pozdrav.

 

Evo napisacu sta se desilo.

 

Imam pojacalo JVC AX335 i trosistemce HITACHI HS E90 120W 8oma, prikljuceno na racunar.

 

Pre neki dan sam nesto usisavao oko racunara i usisivacem sam zakacio kabal koji vodi od kompjutera do pojacala, odjednom su zvucnici poceli da piste nenormalno glasno, odmah sam restartovao pojacalo i kompjuter i posle toga kutije vise ne rade kako treba. Tj visokotonci ne rade, jedan skoro ni malo ne radi dok drugi radi jedva ali ispusta neke cudne zvuke, kao skripanje, sustanje, ne znam ni ja. Raskacio sam visokotonce i ponovo pustio muziku da vidim da li ostali drajveri rade ok. Kad pojacam nesto vise od pola, u pojacalu se iskljuci osigurac i vrati se tek posle par sekundi ili kad smanjim. Probao sam druge kutije od muzicke linije i rade okej. Zna li neko sta bi moglo da bude? Kako to da proverim i koliko bi kostala popravka visokotonaca (kalotni su ako to nesto znaci). Da li smem da zakacim druge visokotonce na ove kutije cisto da vidim da nije nesto sa skretnicom?
Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Usisavao sam oko kucista, najbolje da izgasim kompjuter i izvadim osigurace za svaki slucaj... Onda da uzmem metlu i na te nane... Slucajno sam zakacio kabal, jbt nije od sira napravljeno pa da crkavaju zvucnici na svaki dodir kabla.. Zvucna karta je pravila problem, kada se dzek pomerio. Nije to bitno...

 

Dobro sta sam trebao da uradim? Kako drugacije da utvrdim da nije jos nesto crklo?

Link to comment
Share on other sites

Dobro sta sam trebao da uradim? Kako drugacije da utvrdim da nije jos nesto crklo?

Pa da zoveÅ¡ nekog da ispita zvuÄnike, ko to zna da radi. I sam si priÄao da se otac bavio diy priÄom svojevremeno, ima valjda neke instrumente.

p.s. nije problem Å¡to je komp bio upaljen kad si usisavao, već Å¡to je bilo upaljeno pojaÄalo.

Link to comment
Share on other sites

Ako radi pojaclao sa drugim kutijama onda je do kutija i tu nema sta...Osigurac se pali da ne bi doslo do problema.Probaj niskotonski zvucnik direktno,zatim ostavi samo srednjotonce na skretnici,pa probaj i njih direktno,ali ne preteruj sa volumenom jer nisu pravljeni za pun opseg.Iskombinuj...Ako sa skretnicom iskace osigurac,a bez skretnice ne onda je stvar jasna...Mada to i nije nesto sto bi moglo da osteti skretnicu...Treba prelemiti kondezatore,pregledati namotaje...Probaj pojacalo sa jos nekim boljim kutijama...I da ne vidim potrebu tolikog ganjanja ampea .U svakom slucaju moze da bude problem i sa impedancom...Kad sve isprobas javi sta se desava.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...