Jump to content


Kvadrilema oko izbora uredjaja


IvanVladulov

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam, bar pitas za razliku od onih silnih trgovaca koji pisu to i truju narod.

Naravno da poruka nije bila negativna pogotovo ne u tvom smeru.

Sećam se još oglasa samo ne znam da li na KP ili Limundu gde prodavac kaže RI serija je isto kao Esprit kod Sony-a.!E Srbijo..

Link to comment
Share on other sites

A Å¡to samo ova pojaÄala? ImaÅ¡ milion drugih

Ova su me privukla crnom karakteristikama i izgledom. Bio sam da vidim AVR2801 I Stereo riciver isto denon 700 oba su iste cene ali je 700 stereo i noviji je. Pa razmišljam sta dalje? 2801 ili 700 pojma neznam. Ako ima još koji predlog do 120€ neka puca

Link to comment
Share on other sites

Ja sam evo pre mesec dva gledao sva ova pojaÄala i posebno me vukla ova Onkyo Integra 8xxx serija. Ipak, poÅ¡to sam Äuo da imaju malo oÅ¡triji i suvlji zvuk a AE kutije za koje sam ga birao imaju karakter koji ne valja provocirati, na kraju sam otiÅ¡ao na Harman Kardon HK6500. 2x75W, jak je, bez problema kontroliÅ¡e podnostojeće AE i vrlo dobro svira, a izgled proceni sam. Gotovo identiÄan ali malo noviji i meni lepÅ¡i je HK6550 samo ga nije bilo u tom trenutku. HK i JBL bi trebalo da su dobri drugari...

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam oba denona i u stereo modu zvuce isto s tim sto je stereo riciver kao nov a ovaj drugi je malo izgreban i izgleda dosta starije. Gledao sam i HK6500 na KP oglasima konkretno ovaj http://www.kupujemprodajem.com/Harman-kardon-hk-6500-18413645-oglas.htm?filter_id=25064863

 

A nasao sam i jedan Sony ali o njihovim oznakama nemam blage veze evo ga taj oglas http://www.kupujemprodajem.com/SONY-5-1-Risiver-str-db-840-QS-Hit-Cena-18454607-oglas.htm?filter_id=25074657

Link to comment
Share on other sites

Konacno se javio, Idem da probam za sat vremena. Nosim i moje jbl pa cemo da vidimo. Gledam i vise nista ne vidim,

a hoce mi se oni risiveri  denon avr2801    i    denon dra-700ae   bas mi odgovara sto imaju gomilu opcija za konekcije, a kvalitet zvuka me brine da ne pogresim debelo. ma slep sam vise nisam pametan.

Link to comment
Share on other sites

Harman zvuci bas lepo srednji i visoki su mnogo lepsi nego kod denon pma860. Ostaje jos da vidimo sta kazete za denon DRA700AE posto me on privlaci zbog ricivera i D/A konvertora a i noviji je od ova dva. Harman kosta 90evrica, da li je to ok cena?

Pratim vec odredjeno vreme cene HK 6500.Po meni  90 eura jeste neka njegova realna cena ( naravno +/- 10 eura.) .Bude i za 70 ali odprilike je to - to.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Posle par dana citanja, pisanja, trazenja i slusanja raznih kombinacija uredjaja i zvucnih kutija, odlucio sam se konacno.

Odluka je pala na Onkyo Integra A-8850 . Pojacalo mi se dopalo na prvo slusanje uz neke dvosistemske arcus kutije, ali kada je zasviralo na jbl-u, e tada je odluka pala.

Zahvaljujem se svima na iskrenim savetima i pomoci. Vidimo se u nekoj novoj temi o nekoj novoj komponenti.

Veliki pozdrav  

Link to comment
Share on other sites

Joj... Nije R1 nego RI. I kao Igla...i skracenica je od Remote Interactive, ili ti ima prikljucak kojim se medjusobno povezuju komponente i onda se sa daljincem od pojacala upravlja celim sistemom.

Neverovatno je kolko se ljudi primaju na to RI da je kao neka posebna serija...

http://www.kupujemprodajem.com/ONKYO-R1-Komplet-Pogledati--18595857-oglas.htm?filter_id=26109378 :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...