Jump to content


Exposure 3010s2 ili Naim Nait 5si ili Marantz PM8005


Khan

Recommended Posts

Na muci se poznaju junaci.Imas 500va trafo,Holden Fisher na relativno malu snagu pojaÄala.Nije Äudo da im nisu problem zahtevne kutije.

 

 

ovdasnji delaer Expo-a redovito je upraivao njih sa Dyno C1,ako se ne varam i oni su deklarisani na 4ohma,uz upotrebu Nordost kablova :)..sic..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne verujem da je to bio razlog,kod mene je radio 3010S2 bez problema sa zvucnicima kojima pada impedansa na 3 Ohma,nikad se nije grejao ni kad je bio malo jace odvrnut potenciometar uz upotrebu Expo tzv "grey" zvucnickog kabla..verovatno korelacija amp-zv.kabl-zvucnik nije bio bas potrefljen..

 

To koliko se ne greje, može se videti ovde: http://www.stereophile.com/content/exposure-3010s-integrated-amplifier-measurements   Jeste da je 3010S, ali se hladnjaci nisu povećali kod S2.

 

Citat:

"I measured the Exposure 3010S using Audio Precision's top-model SYS2722 system (see www.ap.com) for most of the tests, with some use made of the older AP System One. As usual, I preconditioned the amplifier by running both channels at one-third power into 8 ohms, which maximally stresses an amplifier with a class-B or -AB output stage. The normal preconditioning period is one hour, but the Exposure turned itself off after just 20 minutes. While the chassis was warm, the area of the top cover above the internal heatsink was almost too hot to keep my hand on. After the amplifier had cooled down, I turned it on again, and all seemed well. But this does suggest that the Exposure's heatsinking is inadequate for sustained use at levels around 40Wpc, which could well happen if the amplifier is used to provide music at a party."

Link to comment
Share on other sites

To koliko se ne greje, može se videti ovde: http://www.stereophile.com/content/exposure-3010s-integrated-amplifier-measurements Jeste da je 3010S, ali se hladnjaci nisu povećali kod S2.

Citat:

"I measured the Exposure 3010S using Audio Precision's top-model SYS2722 system (see www.ap.com) for most of the tests, with some use made of the older AP System One. As usual, I preconditioned the amplifier by running both channels at one-third power into 8 ohms, which maximally stresses an amplifier with a class-B or -AB output stage. The normal preconditioning period is one hour, but the Exposure turned itself off after just 20 minutes. While the chassis was warm, the area of the top cover above the internal heatsink was almost too hot to keep my hand on. After the amplifier had cooled down, I turned it on again, and all seemed well. But this does suggest that the Exposure's heatsinking is inadequate for sustained use at levels around 40Wpc, which could well happen if the amplifier is used to provide music at a party."

Cuo sam expo danas,lep i prostran zvuk,ostaje jos Marantz i Naim mada mislim da Naim ima jako,jako slican zvuk kao expo
Link to comment
Share on other sites

To koliko se ne greje, može se videti ovde: http://www.stereophile.com/content/exposure-3010s-integrated-amplifier-measurements   Jeste da je 3010S, ali se hladnjaci nisu povećali kod S2.

 

Citat:

"I measured the Exposure 3010S using Audio Precision's top-model SYS2722 system (see www.ap.com) for most of the tests, with some use made of the older AP System One. As usual, I preconditioned the amplifier by running both channels at one-third power into 8 ohms, which maximally stresses an amplifier with a class-B or -AB output stage. The normal preconditioning period is one hour, but the Exposure turned itself off after just 20 minutes. While the chassis was warm, the area of the top cover above the internal heatsink was almost too hot to keep my hand on. After the amplifier had cooled down, I turned it on again, and all seemed well. But this does suggest that the Exposure's heatsinking is inadequate for sustained use at levels around 40Wpc, which could well happen if the amplifier is used to provide music at a party."

 

razlika izmedju prve serije i S2 je u pretpojacivackoj sekciji,S2 serija je dobila pretpojacivacki deo iz Classic serije,mislim da je oznaka integralca bila XXXV,koji je povucen bio tada negde iz proizvodnje,a da je izlazni stepen ostao isti..ja sam ziveo sa time cca 15-16 meseci,bilo mrtvo ladno stalno,doduse ja zivim sa efikasnijim zvucnicima a maloj sobi,al se odvrtalo i tako,kolko,pojma nemam,al nisam dolazio do tacke da se oseti bilo kakva promena temperatura kucista pojacala..sad,ko kako hoce na kraju krajeva,moze da tumaci i jedno i drugo kako mu drago,i kako mu se svidja.... :xmas

Link to comment
Share on other sites

To koliko se ne greje, može se videti ovde: http://www.stereophile.com/content/exposure-3010s-integrated-amplifier-measurements   Jeste da je 3010S, ali se hladnjaci nisu povećali kod S2.

 

Citat:

"I measured the Exposure 3010S using Audio Precision's top-model SYS2722 system (see www.ap.com) for most of the tests, with some use made of the older AP System One. As usual, I preconditioned the amplifier by running both channels at one-third power into 8 ohms, which maximally stresses an amplifier with a class-B or -AB output stage. The normal preconditioning period is one hour, but the Exposure turned itself off after just 20 minutes. While the chassis was warm, the area of the top cover above the internal heatsink was almost too hot to keep my hand on. After the amplifier had cooled down, I turned it on again, and all seemed well. But this does suggest that the Exposure's heatsinking is inadequate for sustained use at levels around 40Wpc, which could well happen if the amplifier is used to provide music at a party."

 

Merenje jednog pojacala sluzi kao argumentacija za pljuvanje po drugom...?

 

Oko grejanja.... pre nekoliko godina na sajmu u H Inn hotelu u srednjoj sobi hodnik levo (ko je bio zna i gde je soba i kolika je) prezentovan je Exposure 3010S2 integralac, CD player i Spendor A6 zvucnici. Soba povrsine pa bar 50ak m2, visina plafona preko 3m. U sobi guzva, klima ne radi, prozori se tek toliko otvaraju da se ne pogusimo... vrucinas i vlaga daleko iznad proseka. 

Slusa se raznorazna muzika ali ima i` Metalike i Nirvane pa (skoro) sve do Silvane. Ko je bio zna kako i koliko glasno ja pustam muziku, Mertaliku narocito. Expo 3010S2 radi u kontinuitetu sa potenciometrom na preko 12h... najcesce oko 13h.  u sobi vrelo, cini mi se toplije nego u pojacalu, Kao da pojacalo hladi sobu umesto soba da hladi njega... Pipam poklopac, topao je ali ne i vruc, vreo ni slucajno; i svira on tako i svira.... nit se pregreva, nit se iskljucuje...  Master Of Puppets, kill em all!

 

Edit: Recnik.

Link to comment
Share on other sites

Kako je moguce da ne mozes da poslusas Marantz i Naim ?

U Beogradu postoje distributeri za sva tri brenda!

Iako od pomenutih pojacala o Marantzu imam najlosije misljenje, imajuci u vidu moje poznavanje Focal zvucnika, mislim da bi Marantz tu bio najbolji parnjak.

Da se jos jednom vratim na cinjenicu da si iz Bg i da ti ne treba ultimativno snazno pojacalo, zasto nisi u mogucnosti da cujes Exposure 2010?! To pojacalo je u rangu sa Naimom i Marantzom po ceni a po mom misljenju Expo fana i najbolje.

Koje Focal kutije imas? Koja oznaka?

 

Peterson,

 

hteo sam da te zamolim da prokomentarises boldovane delove tvog posta jer su mi kontradiktorni.

Link to comment
Share on other sites

Ma, da. Sve je to moja zavera i Johna Atkinsona koji 30 godina za Sterephile radi merenja. 

 

:),vidi taj upravo "nikakav" test za tu spravu iz stereophile,je kod mene bio prvi kick,da odem i da poslusam spravu 3010,da je donesem kuci ,i da uzmem 3010S2,narocito mi se svidja onaj deo o popljuvanoj phono sekciji :1038:

Link to comment
Share on other sites

:),vidi taj upravo "nikakav" test za tu spravu is stereophile,je kod mene bio prvi kick,da odem i da poslusam spravu 3010,da je donesem kuci ,i da uzmem 3010S2,narocito mi se svidja onaj deo o popljuvanoj phono sekciji :1038:

 

 

Na temi ucestvuje bar 3 coveka koja imaju ili su imali to pojacalo i kazu da je do OO, to kazu i neki koji ga nemaju ali su ga slusali a samo JEDAN koji ga ni je ni cuo ni video kaze da ne valja, pa ti budi pametan!

 

Na nekim forumima to se zove trolovanje, spinovanje..... a to je zabranjeno i kaznjava se, jbg...

Link to comment
Share on other sites

3010s,znaci ne s2 se u normalnim uslovima koriscenja(za mene je to do 9 sati u 90%vremena) uopste ne greje. Visesatno slusanje na 10sati je mozda rezultovalo jedva nesto primetnim povecanjem temperature, ali i dalje je to hladno.

 

neko je vec napisao, ako to pojacalo stvarno mozes da zavrsis za 9 glava, zavrsi. poz 

Link to comment
Share on other sites

Kabl je bio Naim NACA5, znaci istog tipa/konstrukcije/geometrije kao Expo kablovi.

 

da to je ista filozofija kao "grey"..meni se recimo sa DMF nekim njihovim fabrickim kablom manje svideo,nego sa tim starim njihovim kablom..nema potrebe premistificirati ni jedan ni drugi,nije leglo i gotovo...

Link to comment
Share on other sites

3010s,znaci ne s2 se u normalnim uslovima koriscenja(za mene je to do 9 sati u 90%vremena) uopste ne greje. Visesatno slusanje na 10sati je mozda rezultovalo jedva nesto primetnim povecanjem temperature, ali i dalje je to hladno.

 

 

 

vidi meni se jednom kabl od LED-a koji je dugmetu za pojacanje glasnoce nekako uglavio,na osovinu od potenciometra pa nisam mogao pojacavati vise od 12h-1h :listen redji su bili ti slucajevi na toj glasnoci,al nekad rokenrol zver treba pustiti na livadu da pase malo..al sam ja 99% koristio phono izlaz,koji je nesto tisi od linijskog dela,i igrarije oko podesavanja oko phono sekcije su bile uzrok tome... :blah

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mrtav ozbiljan, ako se 3010S2 prodaje ispod 1000E, Å¡to je i realna cen za polovno, odmah kupujem.SluÅ¡ao sam ga kod sebe, meni je sa Acoustic Energy AE2mkII radio i lepÅ¡e od Hegela H100 iako generalno nije bolji, ali se bolje uklapa sa zvuÄnicima!

Znaci svi su ovde za Expo,niko za Naim5si ili Marantz PM8005? 😳

Link to comment
Share on other sites

Kako je moguce da ne mozes da poslusas Marantz i Naim ?

U Beogradu postoje distributeri za sva tri brenda!

Iako od pomenutih pojacala o Marantzu imam najlosije misljenje, imajuci u vidu moje poznavanje Focal zvucnika, mislim da bi Marantz tu bio najbolji parnjak.

Da se jos jednom vratim na cinjenicu da si iz Bg i da ti ne treba ultimativno snazno pojacalo, zasto nisi u mogucnosti da cujes Exposure 2010?! To pojacalo je u rangu sa Naimom i Marantzom po ceni a po mom misljenju Expo fana i najbolje.

Koje Focal kutije imas? Koja oznaka?

 

/Moje prethodno pitanje je obrisano. Da li mogu da dobijem objasnjenje zbog cega? Hvala./

 

Pitao sam sledece:

 

Peterson,

 

Da li mozes, molim te, da mi objasnis delove tvog odgovora koje sam boldovao posto su kontradiktorni. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Znaci svi su ovde za Expo,niko za Naim5si ili Marantz PM8005?

Ne. Svi ovde tvrde da je ExPo dobro pojacalo jer ga imaju ili su ga imali ili su ga slusali. Samo jedan tvrdi da nije jer je to negde procitao ali nikad nije ni video ni cuo.

Dobar putokaz moze dA bude Kujino iskustvo. Kod njega je 3010 radio lose (istina je. Bio ja i cuo.). Imao sam cyrus 2/ psx deset godina, sad imam vec 5 godina 3010s2. Expo je nedvosmisleno bolje pojacalo od cyrus 2 ali se eto kod Kuje nesto nije uklopilo i to je to.

Drugim recima, da bi bio siguran koje pojacalo najbolje radi sa tvojim zvucnicima moras i da ih probas.

Link to comment
Share on other sites

Znaci svi su ovde za Expo, ...

 

Nisu svi - ja nisam za, ali nisam ni protiv.

To sto kod mene nije dobro radio - nedostatak dinamike, mrtav i neuzbudljiv zvuk, malkice nekako vestacki "isprocesiran",

...ne znaci da kod tebe nece raditi fenomenalno.

 

Poenta - sve ti je ovo dzaba dok ne probas kod sebe sa svojim kutijama.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Znaci svi su ovde za Expo,niko za Naim5si ili Marantz PM8005?

Ja sam za Expo za kod mene ^_^ .Siguran sam da kategorijom prevazilazi ova dva i to ne za nijansu.Sad, kako će kod tebe sa tvojim zvuÄnicima da radi.... to može da se sazna jedino probom,  ili da je neko Äuo ili imao baÅ¡ tu kombinaciju!

 

InaÄe nema problema sa grejanjem!

Link to comment
Share on other sites

Zdravo, "Khan". Posedujem Focal Korus 807V, pa cu pokusati da ti pomognem, oko trileme za aplifikaciju. 

 

Nijedno od predlozenih pojacala, NIJE ZA FOCALE!!! Koje god pojacalo, da uzmes, pogresices, slusao sam, sva tri. Marantz i Naim sa Focalima, Expo sa englezima i nekim spanskim kutijama. Focalima prijaju lampe, bice preostre, sa tim tranzistorcima, i neces moci da ih cujes u najboljem izdanju.

 

EXPO je po meni najbolji pojacavac, NAIM takodje odlican, MARANTZ solidan, zapravo najlosiji u ovoj konkurenciji (zbog mekseg zvuka malo bolje pase francuzu, ali pojacalo je tromo, slaba kontrola niskih frekvencija, zvuci prilicno lose).

 

Ja sam do skoro slusao Focale sa Marantzom PM 80MKII. Svira to dobro, samo ovo pojacalo je mnogo bolje, od novog PM8005. A i stari Marantz nije uspevao da se izbori sa ultra rezolutnim focalovim visokotoncem. 

 

Ako vec mora da bude tranzistorac, najbolji match za francuze je AUDIO ANALOGUE, sinergija ne znam, ovo pojacalo je na mojim focalima, sviralo sjajno skoro kao lampe, na kojima zvuce FENOMENALNO!

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...