Jump to content


Exposure 3010s2 ili Naim Nait 5si ili Marantz PM8005


Khan

Recommended Posts

Zdravo, "Khan". Posedujem Focal Korus 807V, pa cu pokusati da ti pomognem, oko trileme za aplifikaciju.

Nijedno od predlozenih pojacala, NIJE ZA FOCALE!!! Koje god pojacalo, da uzmes, pogresices, slusao sam, sva tri. Marantz i Naim sa Focalima, Expo sa englezima i nekim spanskim kutijama. Focalima prijaju lampe, bice preostre, sa tim tranzistorcima, i neces moci da ih cujes u najboljem izdanju.

EXPO je po meni najbolji pojacavac, NAIM takodje odlican, MARANTZ solidan, zapravo najlosiji u ovoj konkurenciji (zbog mekseg zvuka malo bolje pase francuzu, ali pojacalo je tromo, slaba kontrola niskih frekvencija, zvuci prilicno lose).

Ja sam do skoro slusao Focale sa Marantzom PM 80MKII. Svira to dobro, samo ovo pojacalo je mnogo bolje, od novog PM8005. A i stari Marantz nije uspevao da se izbori sa ultra rezolutnim focalovim visokotoncem.

Ako vec mora da bude tranzistorac, najbolji match za francuze je AUDIO ANALOGUE, sinergija ne znam, ovo pojacalo je na mojim focalima, sviralo sjajno skoro kao lampe, na kojima zvuce FENOMENALNO!

Pozdrav

Dosta si mi pomogao,hvala ti 👠inace,slusao sam danas kako radi expo 2010s i ne kazem da nema lep zvuk,daje jako sirok spektar detalja,ali,visoki su mu jako jako ostri na nekim numerama odnosno zavisi sta se slusa,ja licno mislim da je expo odlicno pojacalo ali sto se tice kombinacije sa Focal to ne ide nikako...ne znam za Naim i Marantz sa pomenutim modelima to jos trebam cuti,ali ako i Naim daje jako slican zvuk kao expo onda no way hose 👎

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znaci svi su ovde za Expo,niko za Naim5si ili Marantz PM8005?

Svakako,distributeri(forumski klan)ostalih brendova nisu na liniji :D

 

Ekvivalent expoa bi trebao biti naimXS ili marantz PM ali sa dve brojke! ako bi vec zeleo uporediti.Exposure nisam poslusao ali ostala dva navedenih pojacala u kombinaciji sa Focal kod mene je dao nengativnie rezultate,pogotovo naim!

Sta si zapeo za ta tri modela? probaj sve sto ti zivot pruza,sigurno ima amp sto ce bolje raditi na focale(pored exp).

Link to comment
Share on other sites

/Moje prethodno pitanje je obrisano. Da li mogu da dobijem objasnjenje zbog cega? Hvala./

Pitao sam sledece:

Peterson,

Da li mozes, molim te, da mi objasnis delove tvog odgovora koje sam boldovao posto su kontradiktorni. Hvala.

Rekao sam da i ako smatram da je Exposure najbole pojacalo od pomenuta tri, mislim da bi se sa Focal zvucnicima najbolje upario Marantz to jest da bi od ponudjenih kombinacija, kombinacija Focal Marantz sve ukupno dala najbolji zvucni rezultat.
Link to comment
Share on other sites

Kod naima,a verujem i expo jer su dosta slicni zvucnicki kabl dosta moze umanjiti ostrinu sa visokim.Probao sam uporediti svoje naim kablove kod kolege koji koristi qued silver i rezultat je bio puniji i topliji zvuk bez ostrine u visokim.Ujedno mogu reci i moj stari amp je tom prilikom bio dosta "lampaskiji" tj mirnijeg  zvuka od 5i integralca sto rezultira mnogo vecom slusljivosti sa raznim tipovima muzike.Ta ostrina se gubi prelaskom na visu klasu kod naima.Mozda ti nisam puno pomogao jer nisu Focal zvucnici bili u pitanju,ali jesu dosta svetlog karaktera.Ni naim ni expo btw. nisu poznati kao "ostra" pojacala,naprotiv pre kao tamnijeg zvuka koji neki kritikuju i uparuju se sa svetlim zvucnicima najcesce.Oslanjaju se,tj ocekuju i kvaliteta izvor koji takodje moze biti izvor dodatne ostrine.Svako ima svoj par usiju i ono sto mu prija,a zvuk je jednacina sa dosta nepoznatih.Probaj najpre sam sve opcije i dodaj jos nesto,sve sto citas i ovde i drugde dakle pod veliku rezervu.Lampe su takodje dobra ideja.

Link to comment
Share on other sites

Kod naima,a verujem i expo jer su dosta slicni zvucnicki kabl dosta moze umanjiti ostrinu sa visokim.Probao sam uporediti svoje naim kablove kod kolege koji koristi qued silver i rezultat je bio puniji i topliji zvuk bez ostrine u visokim.Ujedno mogu reci i moj stari amp je tom prilikom bio dosta "lampaskiji" tj mirnijeg zvuka od 5i integralca sto rezultira mnogo vecom slusljivosti sa raznim tipovima muzike.Ta ostrina se gubi prelaskom na visu klasu kod naima.Mozda ti nisam puno pomogao jer nisu Focal zvucnici bili u pitanju,ali jesu dosta svetlog karaktera.Ni naim ni expo btw. nisu poznati kao "ostra" pojacala,naprotiv pre kao tamnijeg zvuka koji neki kritikuju i uparuju se sa svetlim zvucnicima najcesce.Oslanjaju se,tj ocekuju i kvaliteta izvor koji takodje moze biti izvor dodatne ostrine.Svako ima svoj par usiju i ono sto mu prija,a zvuk je jednacina sa dosta nepoznatih.Probaj najpre sam sve opcije i dodaj jos nesto,sve sto citas i ovde i drugde dakle pod veliku rezervu.Lampe su takodje dobra ideja.

U pravi si,hvala ti ðŸ‘
Link to comment
Share on other sites

Na temi ucestvuje bar 3 coveka koja imaju ili su imali to pojacalo i kazu da je do OO, to kazu i neki koji ga nemaju ali su ga slusali a samo JEDAN koji ga ni je ni cuo ni video kaze da ne valja, pa ti budi pametan!

 

Na nekim forumima to se zove trolovanje, spinovanje..... a to je zabranjeno i kaznjava se, jbg...

 

Ali ne i na ovom forumu! Ovde je izgleda trolovanje i spinovanje dozvoljeno! 

 

Medjutim nije dozvoljeno lazovu reci da je lazov, reci nekome da je lupio glupost (cak i onda kad to jeste uradio)... Sa druge strane meni kao clanu foruma jedan od redara sme da kaze da ne lupetam (???)... a vidim da se vise ne sankcionise ni pokusaj uvaljivanja svoje robe (citaj kod kuce skarabudzenih zvucnika)  na PP novim i pod pretpostavkom manje iskusnim clanovima! Sta vise, obelodanjivanje istog se takodje brise???  

Gospodo moderatori (vi / ti ) koji mi brisete postove, citate li pravilA FORUMA? Imate li obavezu da se po njima ponasate? Znate li da je uvaljivanje robe na PP zabranjeno? Da` li je poslednji slucaj sankcionisan?` Ako nijwe, zasto nije i da li ce biti? Zasto mi je opaska da zvucne kutije koje doticni pravi i pokusava da zavalja ispod ruike na PP, sviraju` proseco ili cak ispodprosecno.? rekli mi ljudi koji su ih slusali. Da li je doticni prijatelj nekome od vas, tacnije onome ko mi je i obrisao post? Da li ce se njegova visost moderator udostojiti da se spusti sa` neslucenih nam visina ovde dole medju clasnove i objasni zasto reci tipa glupost, budalastina i sl spadaju u domen sankcionisanih? Cudna je klima pocela da vlada na forumu, neki hiperkonzervatizam... Samo jos brnjice da nam stavite pa da samo cutimo i gledamo se, onako bez reci... a vi da besposleni uzivate  Auh jbt... 

Link to comment
Share on other sites

Ali ne i na ovom forumu! Ovde je izgleda trolovanje i spinovanje dozvoljeno! 

 

Medjutim nije dozvoljeno lazovu reci da je lazov, reci nekome da je lupio glupost (cak i onda kad to jeste uradio)... Sa druge strane meni kao clanu foruma jedan od redara sme da kaze da ne lupetam (???)... a vidim da se vise ne sankcionise ni pokusaj uvaljivanja svoje robe (citaj kod kuce skarabudzenih zvucnika)  na PP novim i pod pretpostavkom manje iskusnim clanovima! Sta vise, obelodanjivanje istog se takodje brise???  

Gospodo moderatori (vi / ti ) koji mi brisete postove, citate li pravilA FORUMA? Imate li obavezu da se po njima ponasate? Znate li da je uvaljivanje robe na PP zabranjeno? Da` li je poslednji slucaj sankcionisan?` Ako nijwe, zasto nije i da li ce biti? Zasto mi je opaska da zvucne kutije koje doticni pravi i pokusava da zavalja ispod ruike na PP, sviraju` proseco ili cak ispodprosecno.? rekli mi ljudi koji su ih slusali. Da li je doticni prijatelj nekome od vas, tacnije onome ko mi je i obrisao post? Da li ce se njegova visost moderator udostojiti da se spusti sa` neslucenih nam visina ovde dole medju clasnove i objasni zasto reci tipa glupost, budalastina i sl spadaju u domen sankcionisanih? Cudna je klima pocela da vlada na forumu, neki hiperkonzervatizam... Samo jos brnjice da nam stavite pa da samo cutimo i gledamo se, onako bez reci... a vi da besposleni uzivate  Auh jbt... 

 

Sonichammer,

 

Iz prvog posta su uklonjene samo reci kojima nije mesto u normalnoj javnoj komunikaciji. Smisao posta je ostao isti, ako se izuzme deo o (zadnjim) namerama. 

 

Drugi post je (koliko vidim) uklonjen zbog svog sadrzaja (licni napad). Ne vidim zasto je u oba slucaja bilo potrebno spustati raspravu na licni nivo, umesto argumentovanog odgovora (koji je vec dat u tvom prvom odgovoru, ako se izuzme izbaceni sadrzaj). 

 

Argumentovane odgovore i svoja iskustva su napisali i ostali ucesnici (vlasnici pojacala - kao sto si i sam primetio u kasnijem pisanju), tako da ne vidim potrebu za drugim postom onakvog sadrzaja, kao i ovog poslednjeg...  

 

Ne sumnjam u Stereophile-ova merenja, ali opet verujem da se predmetno pojacalo nije pregrevalo pri prezentaciju na Sajmu (ako se dobro secam, bio sam prisutan i glasnoca u sali je vec bila na granici mogucnosti zvucnika/slusalaca).

 

Nije li bilo jednostavnije navesti svoje iskustvo i eventualno uokviriti deo citiranog teksta gde je navedena cifra od konstantnih 40w izlazene snage, koja sa zvucnicima normalne efikasnosti (tipom zvucnika sa kojim se ovakvo pojacalo obicno uparuje) u prosecnoj slusaonici odavno prelazi granicu glasnoce gde se muzika slusa iz druge sobe, kroz zatvorena vrata, ukucani izlaze iz kuce, a komsiluk (ako je u pitanju stan) je vec odavno zvao policiju?

 

Poredjenja radi, pri navedenoj Sajamskoj prezentaciji ne verujem da je predjeno konstantnih 10-20w (ne racunjajuci kratkotrajne dinamicke peak-ove).

 

Ovo, gore-navedeno je samo primer mnogo efektnijeg, argumentovanijeg i smislenijeg odgovora na navedeni citat iz "Stereophile-a" u poredjenju sa onime sto je umesto toga sledilo...

 

Jos jednom, apelovao bih da licne sukobe/netrpeljivosti resavate van foruma, kao i da korisitite "ignore" opciju.

Link to comment
Share on other sites

Sonichammer,

 

Iz prvog posta su uklonjene samo reci kojima nije mesto u normalnoj javnoj komunikaciji. Smisao posta je ostao isti, ako se izuzme deo o (zadnjim) namerama. 

 

 

Kojih je, sa njegove strane, bilo. ko prati forum, zna. 

 

 

 

Drugi post je (koliko vidim) uklonjen zbog svog sadrzaja (licni napad). Ne vidim zasto je u oba slucaja bilo potrebno spustati raspravu na licni nivo, umesto argumentovanog odgovora (koji je vec dat u tvom prvom odgovoru, ako se izuzme izbaceni sadrzaj). 

 

 

Jos jednom, apelovao bih da licne sukobe/netrpeljivosti resavate van foruma, kao i da korisitite "ignore" opciju.

 

Covek se na forumu bavi nedozvoljenim stvarima i to na nacin koji je nemoguce opisati biranim recima. Uz to, za reklamiranje svoje robe (ponavljam, na nedozvoljen nacin) primenjuje taktiku - pljuni i unizi drugoga, automatski ces licno izgledati boljim. Nekako, pukim slucajem to je uvek roba iz mog distributivnog programa sto ovakav tip marketinga prilicno svodi na licni nivo.

 

Zasto brisanjem postova  sanirate posledicu? Zasto jednom za uvek ne izlecite uzrok?

 

Scorpio

pogledaj sta Mixer ekipa u prosirenom sastavu radi na temi Utsisci o sajtu - vec dve ili tri strasne senluce, divljaju i diskutuju o tome ko vecera, ko jede i sa kim skembice po kafanama, ko nije dosao a bio je pozvan, ko je kakav na forumu i van njega, ko prezvakava mnogo puta ispricane  price i slicno. Zar ne mislis da bi bilo dobro otici malo do te teme i pobrisati gluposti (ovo valjda nije za brisanje i nije spustanje na licni nivo komunikacije?) ili bar zamoliti nekoga od kolega moderatora da to uradi? Mislim ako je tebi nepriojatno jer sa doticnima sedis i pijes pivce na istom tom Mixeru?

Link to comment
Share on other sites

Sonic,

 

Uz ogradu da nisam pratio navedeni marketing i probleme, tako da nemam pregled kompletne istorije "slucaja", post koji je izazvao brisane reakcije u ovoj temi se nije kosio sa pravilima foruma, kao ni normalnom pisanom komunikacijom, a bio je primeren diskusiji koja se odvijala (kao sto je i ranije navedeno).

 

Da li bi u tom slucaju jedino resenje bilo da zamolimo BTV-a da ne komentarise uredjaje iz distributivnog programa AV Impulsa? Zanimalo bi me i da li bi predmetni post bio prihvatljiv da ga je napisao neki drugi clan?

 

Kao sto se moze videti, tema "Utisci o sajtu" (kao i offtopic iz teme o MD zvucnicima) je trenutno otvorenog tipa, tako da iz nje nije uklonjen nikakav sadrzaj vec par dana (ili vise), ukljucujuci i tvoje postove.

 

Tema u kojoj trenutno polemisemo je prilicno jasno trasirana, tako da ne vidim da je iciji interes preveliko zalazenje u offtopic, kako bi pokretac najlakse i najefikasnije dosao do potrebnih informacija?

Link to comment
Share on other sites

Drugari,samo mi je bila potrebna pomoc oko prikladnog pojacala koji se najbolje slaze uz ozvucenje koje imam jer nisam imao prilike da ih cujem i testiram,nemojte dozvoliti sabi za upadanjem u bilo kakve glupe rasprave jer svi mi ovde imamo nesto zajednicko sto je jako bitno,svi smo ljubitelji HIFI i meni je stvarno drago kad mi bilo ko od vas da savet,to je ono sto vredi,hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

Sonic,

 

Da li bi u tom slucaju jedino resenje bilo da zamolimo BTV-a da ne komentarise uredjaje iz distributivnog programa AV Impulsa? Zanimalo bi me i da li bi predmetni post bio prihvatljiv da ga je napisao neki drugi clan?

 

Kao sto se moze videti, tema "Utisci o sajtu" (kao i offtopic iz teme o MD zvucnicima) je trenutno otvorenog tipa, tako da iz nje nije uklonjen nikakav sadrzaj vec par dana (ili vise), ukljucujuci i tvoje postove.

 

Tema u kojoj trenutno polemisemo je prilicno jasno trasirana, tako da ne vidim da je iciji interes preveliko zalazenje u offtopic...

 

Slazem se da je off u ovoj temi cist visak.

 

Vidim da se u temama Utisci o sajtu i temi o MD zvucnicima ne brise bas nista; a trebalo bi po mom misljenju. Necu da se ponavljam ali mislim da  privatnoj komunikaciji i internim posalicama ekipe iz kafane, nije mesto na javnoj tribini - forumu. 

 

Mislim da nikoga ne treba moliti da ne radi to sto radi, vec sankcionisati onoga koji radi ono sto ne sme da radi. Doticni je sklon komentarisanju i pljuvanju uredjaja koje nikada nije video i to je svima poznato. Mislim da to ne koristi forumu generalno. Da li je slusao uredjaje drugih distributera ne znam ali da u poslednjih 5 godina nije bio u AV Impulsu da nesto cuje i vidi , to (sto kaze jedasn moj drug ovde sa foruma) potpisujem krvlju. Verovatno da isti model ponasanja koristi i kad su drugi u pitanju. Prozivao je no mene licno i za neke druge stvari iz mog privatno poslovnog zivota koje nemaju veze sa forumom i sa hifi.Iz svega toga izvlacim jasan i nedvosmislen zakljucak da doticni ima nesto protiv mene licno, pre svega... Na nudjenje svoje robe na pp novim neiskusnim clanovima da ne gov orim...

 

Da ti odgovorim i na pitanje: Zanimalo bi me i da li bi predmetni post bio prihvatljiv da ga je napisao neki drugi clan?:  Predmetni post svakako ne bi bio prihvatljiv i da ga je napisao neko drugi ali moja reakcija ne bi sigurno bila ovako burna. Nije isto kad te neko pljune jednom ili kad to ponovi nebrojeno puta, zar ne? Iritira to pomalo. ;)

Link to comment
Share on other sites

Drugari,samo mi je bila potrebna pomoc oko prikladnog pojacala koji se najbolje slaze uz ozvucenje koje imam jer nisam imao prilike da ih cujem i testiram,nemojte dozvoliti sabi za upadanjem u bilo kakve glupe rasprave jer svi mi ovde imamo nesto zajednicko sto je jako bitno,svi smo ljubitelji HIFI i meni je stvarno drago kad mi bilo ko od vas da savet,to je ono sto vredi,hvala svima.

 

Druze, ja ti se u svoje ime iskreno izvinjavam. Ima ovde i ljubitelja i prodavaca i preprodavaca i dokonih i raznih... Cesto se desi da jedan isti clan u sebi nosi i ljubitelja i trgovca. Dok je to jasno i transparentno naznaceno, dok se vidi ko je ko,  nije problem. Problem se javlja kada ljubitelj pokusa da sakrije onu svoju drugu, trgovacku stranu pa jos kad to radi na los nacin..... onda dodje do ovakvih stvari.

Izvini jos jendnom na , sa moje strane, skretanju sa` teme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...