Jump to content


Exposure 3010s2 ili Naim Nait 5si ili Marantz PM8005


Khan

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav drugari,moze li mi neko reci svoje iskustvo u vezi ova tri modela i koji bi bolje bio kao kombinacija za focal speakers?-drugim recima ko bi im dao lepsi zvuk,topliji itd,

 

Ako se gleda po cenovnim klasama Exposure 3010s2 je daleko najskuplje pojacalo. Bilo bi realnije gledati u pravcu Exposure 2010s2 u tom rangu cene.

Po karakteru zvuka Marantz bi trebalo da svira najmekse/najtoplije sto moze ali i ne mora da znaci da bi se najbolje uklopio sa datim Fokalima. Treba naci nacina da se proba.

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jedan glas za Exposure 3010s2. "Spartanskog" izgleda ali izvrsnog zvuka .OdliÄno se uklopio sa PMC Tb2i i Spendorima A6,A6r i D7 . Nait 5si i Marantz PM8005 nemaju Å¡ta da traže pored 3010s2.SluÅ¡ao sam ga sa nekim podnostijećim Focalima starije generacije , ne sećam se modela , ta kombinacija je znatno loÅ¡ije svirala od Exposure + PMC u nekih 20m2.

Link to comment
Share on other sites

Ako se gleda po cenovnim klasama Exposure 3010s2 je daleko najskuplje pojacalo. Bilo bi realnije gledati u pravcu Exposure 2010s2 u tom rangu cene.

Po karakteru zvuka Marantz bi trebalo da svira najmekse/najtoplije sto moze ali i ne mora da znaci da bi se najbolje uklopio sa datim Fokalima. Treba naci nacina da se proba.

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jedan glas za Exposure 3010s2. "Spartanskog" izgleda ali izvrsnog zvuka .OdliÄno se uklopio sa PMC Tb2i i Spendorima A6,A6r i D7 . Nait 5si i Marantz PM8005 nemaju Å¡ta da traže pored 3010s2.SluÅ¡ao sam ga sa nekim podnostijećim Focalima starije generacije , ne sećam se modela , ta kombinacija je znatno loÅ¡ije svirala od Exposure + PMC u nekih 20m2.

Jel to znaci da ipak expo nije dobra kombinacija sa focal ili...?

Link to comment
Share on other sites

Beograd

Kako je moguce da ne mozes da poslusas Marantz i Naim ?

U Beogradu postoje distributeri za sva tri brenda!

Iako od pomenutih pojacala o Marantzu imam najlosije misljenje, imajuci u vidu moje poznavanje Focal zvucnika, mislim da bi Marantz tu bio najbolji parnjak.

Da se jos jednom vratim na cinjenicu da si iz Bg i da ti ne treba ultimativno snazno pojacalo, zasto nisi u mogucnosti da cujes Exposure 2010?! To pojacalo je u rangu sa Naimom i Marantzom po ceni a po mom misljenju Expo fana i najbolje.

Koje Focal kutije imas? Koja oznaka?

Link to comment
Share on other sites

Kako je moguce da ne mozes da poslusas Marantz i Naim ?

U Beogradu postoje distributeri za sva tri brenda!

Iako od pomenutih pojacala o Marantzu imam najlosije misljenje, imajuci u vidu moje poznavanje Focal zvucnika, mislim da bi Marantz tu bio najbolji parnjak.

Da se jos jednom vratim na cinjenicu da si iz Bg i da ti ne treba ultimativno snazno pojacalo, zasto nisi u mogucnosti da cujes Exposure 2010?! To pojacalo je u rangu sa Naimom i Marantzom po ceni a po mom misljenju Expo fana i najbolje.

Koje Focal kutije imas? Koja oznaka?

Ne mogu da poslusam i uporedim Naim i Marantz jer distributeri koji ih imaju na prodaju nemaju Focal na koje bih mogao da ih cujem a ja stvarno ne mogu da idem od radnje do radnje i nosim zvucnike jer mi nece dati na kucnu probu,za mesec ipo dana se vracam za Munchen pa cu moci da cujem u Hi Fi Concept i uporedim Marantz i Naim na Focal...expo 2010s je jako dobar,to znam,drugar moj ga ima,ali ja imam priliku da kupim 3010s2 za 900eu...inace ja sam do sada bio miljenik Marantz zbog toplog zvuka koji daje,ali sam uvek otvoren za predloge ako postoji nesto tako ali bolje. Vlasnik sam Focal 807w
Link to comment
Share on other sites

Uz kaparu u vrednosti uredjaja, mislim da mozes da dobijes Naim na kucnu probu.

Barem sam tako ja dobio nDAC.

 

Ako mozes, ne kupuj nista sto ne mozes da cujes kod sebe!

 

Expo 3010S2 je odlicno svirao svugde gde sam ga cuo (po sajmovima i u salonu), ali je kod mene iz nekog razloga zakazao. :(

...A bio sam prilicno uveren da ce biti Ok!

Od njega je primetno bolje svirao moj 20+ godina matori Cyrus Two sa eksternim PSX napajanjem.

 

Kutije su bile AR-90, koje su mu iz nekog razloga predstavljale problem.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je zvanicno, u brosuri, naveden podatak od 3,2 ohm-a?

 

Mozda pogledam kasnije, ako uspem da je iscackam negde iz ormana.

 

 

EDIT:

Evo specifikacija na netu:

http://audio-database.com/AR/amp_speaker/ar-90-e.html

Verovatno sam preterao. I 3,2 je dovoljno, a kad se doda spuÅ¡tanje do 23Hz, ne Äudi muÄenje.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je zvanicno, u brosuri, naveden podatak od 3,2 ohm-a?

 

Mozda pogledam kasnije, ako uspem da je iscackam negde iz ormana.

 

 

EDIT:

Evo specifikacija na netu:

http://audio-database.com/AR/amp_speaker/ar-90-e.html

 

 

ne verujem da je to bio razlog,kod mene je radio 3010S2 bez problema sa zvucnicima kojima pada impedansa na 3 Ohma,nikad se nije grejao ni kad je bio malo jace odvrnut potenciometar uz upotrebu Expo tzv "grey" zvucnickog kabla..verovatno korelacija amp-zv.kabl-zvucnik nije bio bas potrefljen..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...