Jump to content


Preporuka za gramofon...


durd

Recommended Posts

Doslo je vreme za upgrade sa Project Carbon na nesto bolje....

ne znam sta tacno jos ... pa ako moze neki predlog od poznavalaca  ;-)

mislio sam da zamenim dac ali gramofon mi je kriticniji... tako da ce dac da saceka jos....

 

polovan ili nov .. budzet ce verovatno biti koliko dobijem za Dynaudio conture s1.4 + Project carbon ..ili neka zamena + doplata... mozda koji evric preko...

 

od polovnih sa Kp recimo:

 

pink triangle sa rega 250 ruckom

yamaha yp-d10

microseiki b 51 sa roksan tabrriz ruciom

 

od novih

Project 2Xperience S Pack 2M Blu

Clearaudio concept  

EAT c - sharp sa benc micro silver ( tu imam bas dobru ponudu)... 

 

ili je mozda  najbolje direktno u Sloveniji kod proizvodjaca po Kuzma stabi... ako neko zna koliko moze tako da kosta neka baci pm ili napise..

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moze link do oglasa ..... kod nas na KP ih nema nesto....

 

A nesto drugo od nabrojanog? Slusao neko?

 

http://www.njuskalo.hr/gramofoni/gramofon-kuzma-stabi-2-oglas-12757346

 

da,verovatno jos i danas Kuzmina kombinacija sa najboljim odnosom kvalitet cena..ako procitas detalje oglasa,videt ces da je servisiran,prakticki plug n play,i vozi....uzmi na svoju listu jos kombinacije LP12/Ittok,Roksan Xerxes/Artemiz,VPI 19 sa Mozart rucicom,Well Tempered Classic,mozda neki Mitchell Gyo SE,ali imaj na umu da svaki od gramofona ima svoj neki specifican zvuk,i treba da nadjes sebi onaj,koji ti najvise odgovara=znaci trebao bi krenuti u slusanje prvo,ovako je to gatanje vise iz soljice za kafu..

Link to comment
Share on other sites

За мајÑтора Ñе не брини и није потребно једном меÑечно, бар једном годишње.

Link to comment
Share on other sites

Probija mi budzet :bounce

jel zna neko nesto o ovome Eat c sharp?

EAT je nasminkani Project po nekoliko puta visoj ceni. I vlasnik oba brenda je isti. Po mom misljenju je bacanje para. Cuno sam skoro da se jedan EAT propisno obrukao na nekoj kucnoj prezentaciji u NS i da je vlasnik propisno pop..eo jer ga nije malo platio a deklasirao ga je dosta jeftiniji gram. Mogu da saznam detalje ako je bitno.

Od ovih gore nabrojanih polovnjaka svi mi deluju budzeno - Mikroseiki sa Rokran ruckom???? Ili Pink sa RB250???? Pa za taj Pink i Sucina Jelco je donja granica kvaliteta!

Te gramofone je neko sklapao za prodaju.

Bio je u Nisu jedan Pink bez rucke, delovan je mint, pogledaj na kp. Kuzma direktno od Franca je dobra opcija , pitaj Wolanda. Kazu neki da je pipav za namestanje, pitaj Paja 959.

Ako gledas Project 2experience pogledaj i 6perspex. Malo je skuplji a fenomenalan je.

Clearaudio concept ne poznajem ali sam cuo da je za izbegavanje. Brend je ozbiljan ali je model tropa.

Link to comment
Share on other sites

@pajo959 tesko da ima sanse da cujem negde sve to.... eventualno nesto novo kod distributera  i to na njihovim sistemima.... ali sve sto mogu svako cu poslusati :)

 

s ovim se slazem..imas vec gram,omirisao si analogiju,trebao bi vec imati neki stav oko toga,sta je to sto ti se svidja,a sta ne,pa na osnovu tih iskustava da donosis neke zakljucke ako budes otisao na slusanje..nije lako,al pare su tvoje,ti ces trebati ziveti sa time sto odaberes...

 

na istom sajtu,imas jos jedan gram,ali je bez externog napajanja..ako se razmisljas,za +cca 1500 kuna (200eura?),onaj sto ima u paketu vec to je bolja opcija...

Link to comment
Share on other sites

 

 

poslao mail Kuzmi, zvacu u ponedeljak ako ne odgovore.... ako nije sumanta cena videcu...

 

 

 

nagovorit ce te na novi StabiS/Stogi S,zadnja bratska cena za to je bila oko 1350-1500 eura u kompletu,sa daskom,pritiskivacem...ja sam ga svojevremeno poslusao,i nakon 2 godine upotrebe,batalio se toga..al imas i sretnih,zadovoljnih korisnika te kombinacije...

 

:xmas

Link to comment
Share on other sites

nagovorit ce te na novi StabiS/Stogi S,zadnja bratska cena za to je bila oko 1350-1500 eura u kompletu,sa daskom,pritiskivacem...ja sam ga svojevremeno poslusao,i nakon 2 godine upotrebe,batalio se toga..al imas i sretnih,zadovoljnih korisnika te kombinacije...

 

:xmas

To mi se taman uklapa.....   Zivecu sa tim sto odaberem ali to kazes  kada se jednom nesto kupi to je to ;-)  a nije :P

Koji gramofon sada imas?

 

@peterson da li si siguran da Eat ima neke veze sa projectom? MOze link..

 

na ovaj mislim  http://www.europeanaudioteam.com

 

http://www.doctor-vinyl.de/2014/analoge-neuigkeiten/eat-c-sharp-neuer-plattenspieler-von-eat/

Link to comment
Share on other sites

To mi se taman uklapa.....   Zivecu sa tim sto odaberem ali to kazes  kada se jednom nesto kupi to je to ;-)  a nije :P

Koji gramofon sada imas?

 

 

 

pa vidis to je,moze se pristupiti problematici i ozbiljno,uraditi sva ta slusanja,odabrati nesto i na kraju mozda ostati nezadovoljan..ja sam na vintage spravi,dalje ne bih,jer ce samo jos vise uzburkati/pridoneti komplikovanju situacije :xmas

Link to comment
Share on other sites

Pitajte @ljuba-u, on je bio u poseti Project-u, postoji slika EMT platter-a u Äasopisu HF, platter se izraÄ‘uje u istoj tvornici, ako se ne varam...

Aha ok.... delovali su mi kao manja proizvodnja tipa Kuzme... kada ono veliki biznis :P

 

Za Mitchell Gyo SE nema zastupnika u SRB ali ima u Hr,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...