Jump to content


Pitanje u vezi kvaliteta kalaja i lemljenja


hardwareGQ

Recommended Posts

pretpostavljam da ste taj wbt dobili nekim drugim putevima a ne kroz novcanik? Naravno da je wbt bolji ali je totalna glupost trositi tinol od evro po gramu za ppravku pojacala i zvucnika. Njega koristite samo za specificna mesta kao sto su signalni konektori, signalni kablovi

Link to comment
Share on other sites

kod ozicenja u zvucnicima mnogo je bitnije da je zica cvrsto prislonjena uz kontakt a tek tada zalemljena. Ako ce Vam tinol biti provodnik izmedju zice i zvucnika onda ni WBT nece pomoci. pravilo je da se najbolji kontkat ostvaruj ehladnim varenjem, to radi Audioquest tako sto pod velikim pritiskom deformise i zicu i kontakt u jednu celinu bez prisustva kiseonika  a tada se zakalajise da ne bi kiseonik uticao na dalju oksidaciju. Znaci tinol ne treba da provodi vec samo da stiti i drzi zicu ucvrscenu.

 

Predlozeni fluitin je odlican i mislim da ga ima Elementa po ceni od 3200 dinara za pola kg. Probao sam da koristim i drugi ali mi fluitin 1532 daje najmanje dima oslobodjenog iz fluksa prilikom lemljenja

 

Ja WBT koristim iskljucivo za konektore ali tako sto zicu pritisnem iglom uz telo konektora i tada zalemim

Link to comment
Share on other sites

Znaci mozemo reci ovako, wbt je bolji od ovog drugog, ali ga je "gre'ota" koristiti za sve i svasta.

 

Ма троши га зашта ти је потребно а онда наÑтави Ñа оним другим. Губиш време размишљајући који је бољи.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...