Jump to content


Velicina prostorije - bookshelf vs floorstander


Dubwiser

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma dobar je Digital, mojne ga misandrstendujete. Ja sviram bass u njegovom bendu.

Ontopic:

Posto je Dubwise u Beogradu, pogledati spisak prodavnica audio opreme i nazvati telefonom ili licno u radnji pitati ko je raspolozen da, uz depozit ako je potrebno, omoguci probu na par dana. Ja bi tako. Zajebano je vreme i za prodavce, pa nek se malo potrude ako hoce nesto da prodaju. Ako nece, onda oprezno sa izborom. Meni nikad nije bili sasvim jasno to slusanje zvucnika po prodavnicama i izvlacenje zakljucka na osnovu toga.

Link to comment
Share on other sites

Pa Strile sad kad si ofiro projekt.Ja u bubnjeve,ti bass,shef Ljubo zna u gitaru,Arnage i Ab-co-axial u sintisajzer,Vlajo pjevach,Turbo da komponuje muziku,Nomi da producira projekt,Milos1210 da dizajnira omot albuma,internet prezentaciju da uradi Kajzer i da se album prodaje kod Sime u AV Impulsu.Na koncertnim svirkama samo zvucnici by Milan Dragojlov,powered by Impuls Amplifier, ozichenje TozaSuperWire(oni isprepletani),obezbedjenje - zna se Mike don Tajson,prvi koncert u Leili pod dirigentskom palicom Wili Studera,korekcija Scorpio.

E da zamal zaboravih stihovi pjesama -  Lile Hammer.

 

Nego da se vratim na temu

 

Epos Elan 30 odlican zvucnik. :thumbsup2 :thumbsup2 :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

U Africi kao i u Severnoj Koreji nema interneta(osim za odabrne drugove).Talibani su ukinuli i obicnu televiziju(nema lomljave po krovovima sa antenama),a kamoli digitalnu.I onda su svi zajedno krenuli da se druze i probavaju.

 

Ja sam za to da se ukinu i automobili.Nafta i benzin samo truju okolinu.Da se lepo vratimo konjima,lukovima i strelama,zivotu u pecinama uz pucketanje vatrice i ulovljenog mamuta na njoj.Da sviramo na bambusima,kakve ritam masine,gitare,ne daj boze sintisajzeri.

 

Izem ti ja ta vasa druzenja i probavanja(Klopka za inspektora Kalahana).Sve zapocne i zavrsi sa "E kako je to bilo nekad".Posle popijenih par gajbi piva ili rakija svaka "muzika" svira za 10.Medjutim postaje zeznuto kad rakija "pusti",a skupo pazarena "muzika" prokrmauche "na domacem terenu".E onda bidne "shakom uglavu",pa kriv Drugar Digital and Generation Terabyte(kakaf naziv za bend)msn-rofl.gifmsn-rofl.gifmsn-rofl.gif.

 

Elem da se vratim na temu.

 

Florstenderi sa tepihi i zavese za toliki prostor.

 

Pozdrav Digital  Flying.gif       Flying.gif     Flying.gif

Totalno si  promaÅ¡io temu i niÅ¡ta nisi ukapirao! Moje se pisanje nije ni najmanje odnosilo na tebe niti sam te pomenuo! ZaÅ¡to si se osetio prozvanim, pokuÅ¡avam da ukapiram, sem Å¡to sam odreÄ‘eni termin pežorativno upućen tebi od drugog Älana upotrebio za druge svrhe.Ali sada vidim da i ti ne kapiraÅ¡ suÅ¡tinu ovog hobija.

 

   Ne znam Å¡ta je tebi udarilo u glavu, ali ja rakiju ne pijem mada je služim  na druženjima, pivo nikada.SluÅ¡amo dobar zvuk, nije nam potreban doping da nam padne kriterijum!Uzgred ja sam malo viÅ¡e "digital" od tebe a i dosta duže!ÄŒitaj ti to ponovo pa razmisli!

Link to comment
Share on other sites

Kolege,SUROKVL, generalizacija svih, i onih koji razumno koriste racunar i dostupne informacije i nerd-ova o kojima pricate a koji su sveli svoje zivote na cyber space prosto ne stoji. Nesreca je veca sto jasnu dobronamernost kritike mnogi nece razumeti ili ce to uciniti potpuno pogresno.

Trotter, veoma se podudaramo u razmisljanju, hvala ti. Verujem da cu se sa vecinom njih snaci i pronaci neki kompromis.

Rega sutra, Epos, AE, mozda jos nesto sto se zanimljivo predlozi ovde ili pojavi slucajno pa Korato verovatno na kraju. Tada cu i na osnovu dostupnosti zvucnika verovatno odluciti koji cu udomiti.  DIY i starija resenja otpadaju. Novije, mint stanje a polovno - dolazi u obzir ( ko ima nesto da proda sto mi moze odgovarati ili menja za moje malisane moze kontakt na pp - izvinjavam se administraciji ako je ovakva kupoprodajna reklama zabranjena, nisam citao pravila ali verujte, sam lepo vaspitan  :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pa Strile sad kad si ofiro projekt.Ja u bubnjeve,ti bass,shef Ljubo zna u gitaru,Arnage i Ab-co-axial u sintisajzer,Vlajo pjevach,Turbo da komponuje muziku,Nomi da producira projekt,Milos1210 da dizajnira omot albuma,internet prezentaciju da uradi Kajzer i da se album prodaje kod Sime u AV Impulsu.Na koncertnim svirkama samo zvucnici by Milan Dragojlov,powered by Impuls Amplifier, ozichenje TozaSuperWire(oni isprepletani),obezbedjenje - zna se Mike don Tajson,prvi koncert u Leili pod dirigentskom palicom Wili Studera,korekcija Scorpio.

E da zamal zaboravih stihovi pjesama -  Lile Hammer.

 

Kada poÄinjemo? 

Link to comment
Share on other sites

Kolege,SUROKVL, generalizacija svih, i onih koji razumno koriste racunar i dostupne informacije i nerd-ova o kojima pricate a koji su sveli svoje zivote na cyber space prosto ne stoji. Nesreca je veca sto jasnu dobronamernost kritike mnogi nece razumeti ili ce to uciniti potpuno pogresno.

 

Taman posla, ja sam uvek bio ogorÄeni protivnik generalizacije i stereotipa svake vrste! Uostalom i ja spadam u ove prve i obilato koristim pogodnosti informatiÄke tehnologije(na kraj krajeva to mi je i primarna struka)

Link to comment
Share on other sites

Kada poÄinjemo? 

 

Sto se mene tiche Nomi moze odma,udaraljke sam dobavio :order:boxing .Ovijeh dana me non-stop koordinirano napadaju gramofondzije(uz pomoc nekijeh "velikih" digitala) na svim forumima.Chuli valjda da je 2015 godina prelaska na digitaliju,da se gasi analogni signal,pa se valda boje da ce im od tog gashenja stati gramofoni sa vrchenje u znak saosecanja sa "bulja" TV-ima i loga krovnim antenama.

Strile nam je malo tanak na basssss-evima,al ce taj problem lako biti resen.Nego je ozbiljniji problem sa vokalnim sposobnostima komsha Vlaja.Moramo zvati onog tvog i Turbovog operskog pevacha sto je cuo drasticnu razliku izmedju flaca i wava na mini liniji,(takav covek nas samo moze spasiti) da ga nauci da peva.

Chim taj problem resimo ulazimo kod tebe u studijo i krechemo sa muziku.Prva pesma koja se uvedzbava  "Smouk on d voter a faja do image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tiche Nomi moze odma,udaraljke sam dobavio :order:boxing .Ovijeh dana me non-stop koordinirano napadaju gramofondzije(uz pomoc nekijeh "velikih" digitala) na svim forumima.

Šta ćeš, zamerio si se analognim silama mvaka i bezumlja i njihovim savadnicima u vedovima "digitala" ! :D

Link to comment
Share on other sites

ProÅ¡li mjesec sam kod jednog gospodina posluÅ¡ao njegove DIY bukÅ¡elfe sa Naim pojaÄalom i Marantz strimerom,to je oduvalo moje bowerse,i po basu i visokim.Nisam upamtio al mislim da je u pitanju Seas mid-bas iz gornje ponude i visoki izgledom sliÄan nekom  Sonus Faberu.

Po mome,dobar bukšelf prije nego osrednji standmount.

Link to comment
Share on other sites

 

Po mome,dobar bukšelf prije nego osrednji standmount.

+1.Mnogo je lakse ubosti dobar,zapravo bolji standmount zvucnik,i po pravilu za iste pare.Za dobar floarstander treba bas dosta novaca.Floarstandere za 2000E na pr. koje sam slusao su bili uglavnom ceda proseka,a sa toliko,pa i dosta manje novaca sam vec slusao izvanredan zvuk iz standmount dizajna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...