Jump to content


Velicina prostorije - bookshelf vs floorstander


Dubwiser

Recommended Posts

Postovane kolege,

 

Vec dugo vremena pasivno pratim forum, tema vezanih za akustiku i pozicioniranje zvucnika/sistema ima na pretek ali hrabro pokrecem novu temu posto verujem da je svaki prostor specifican sam po sebi i donosi neki svoj zvuk.

 

U ovom slucaju u pitanju je prostorija od cca 40m2, u cijem sklopu se nalazi dnevni boravak (cca 18m2), trpezarija + kuhinja (zajedno cca 22-23m2). Potkrovlje je u pitanju, kosine tj visina plafona od 1.75m na najnizoj tacki do 2.80m na najvisoj. Opet napominjem, ceo prostor nema pregrada i spojen je u jednu celinu uz betonski stub (obzidan dimnjak) koji samo vizuelno razdvaja prostor na dve celine.

Ogranicavajuci faktor  je mesto i pozicija TV/audio police u delu dnevnog boravka. Polica je naslonjena na zid sa najnizom visinom tako da zvuk "putuje" ka visem delu. Pozicija police ( namenski je pravljena) pa tako i sistema se nece menjati u perspektivi, stan je gotovo nov kao i namestaj koji je planiran i nabavljan u skladu sa postavkom i zamisli izgleda dnevnog boravka.

Sweet spot, kao najcesca pozicija za slusanje je na cca 3-3.20m od pozicije zvucnika. Zvucnici su udaljeni jedan od drugog 2.70m na knjiskih 45cm od zadnjeg i bocnog zida.

Mozda je bitan detalj i taj da je ceo prostor od 40m2 povezan i kratkim hodnikom sa drugim delom stana tako da ni taj prostor od 40m2 ne bi trebalo gledati kao zatvorenu celinu. Hodnik se nalazi na polovini, izmedju boravka i ostatka.

 

Da bude jasnije, saljem kroz prilog i crtez prostorije ( izvinjavam se na "anti-tehnickom" prikazu, na brzinu sam ga nacrtao) da bi imali jasniji uvid u detalje o kojima pisem.

 

Krecemo u razradu, kako je i nepisano pravilo forumasa... po tackama.

 

Sastav sistema

 

- bookshelf B&W 685, sa rucno pravljenim metalnim okruglastim stalcima, punjeni kvarcnim peskom na celicnim spike-ovima

- integralac Rotel RA-1062

- izvor Yamaha CD N-500 player

- Rega RP1 Performance Pack ( Bias 2MM zvucnica)

- NAD C422 tuner, Aiwa deck - trenutno nisu aktivni

- svi interconnect su Chord Chrimson Plus ( 1m duzine)

- zvucnicki VDH C122,singl wire (2x 3m)

- externi hard Transcend 2TB

 

 

Muzika koja se slusa:

 

Poprilicno sarenolika...  licno sve sto slusam "krstim" kao rock 'n' roll  u pravom smislu reci. Od najstarijeg fusion jazz-a ( Milesa i uvodjenje elektronike u jazz 70tih ), Milesovih ucenika/saradnika, Soft Machine, Machavishnu Orchestra, preko hip-hop jazz-a, starog/novog funk-a brooklinske scene, afro-funka, Delta bluesa, blues rocka, reaggea (roots & dub) raznoraznog reagge-dub underground-a i naravno classic rocka ( Hendrix, Floyd, Neil Young i sl.). Digitalna kolekcija je uglavnom u mp3 i FLAC formatima. Kolekcija vinila je u fazi formiranja, ne bih joj u ovom trenutku pridavao paznju.

 

Formiranje sistema, istorija:

 

Sistem je stvoren pre cca 5 godina. Zvucnike, kao prvu komponentu sam po preporuci kupio od kolege sa posla uz stalke i zvucnicke kablove Oelbach Silver a jedna stara pozajmljena Yamaha AX 300 je bila srce sistema. Nista nisam znao o audio tehnici sem sto sam zeleo da bolje i jasnije slusam ono sto volim. Druga, ozbiljnija amplifikacija ( preporuka istog kolege par nedelja kasnije) je bio NAD C352 koji mi se u paru sa B&W 685 definitivno nije svideo posle celih godinu dana slusanja. Visoki su za moj ukus bili povuceni, bass muljav i izvestaceno preduvan. Jedino je srednji spektar dominirao te sam ga smatrao zadovoljavajucim delom zvucne slike. Posle duzeg i nesto glasnijeg slusanja (11h i glasnije), osetio sam par puta cudnu glavobolju koju sam pripisivao umoru ali sam sumnjao i u neko neslaganje u samom sistemu!

Poredjenje NAD C352 sam pravio sa starim integralcem Cyrus One, kako citam, veoma cenjenim od strane velikog broja audiofila ovog foruma. Cyrus je zvucao neuporedivo jasnije, otvorenije i muzikalnije sa preciznijim i brzim bassom. Zvucna scena je bila veca i po dubini i po sirini uz mnogo vise detalja. Kada sam poredio pojacala, koristili smo iste kablove (Monacor interconnect i Oelbach Silver zvucnicki, izvor DVD player Pioneer DV 400)  te sam zakljucio da je NAD zreo za zamenu. Tada sam tj. pre 4 godine  na probu i mesec dana slusanja a zatim i u trampi uz doplatu od EUR 200, spomenuti NAD zamenio za Rotel 1062.

 

Godinu dana takav sistem je radio u prostoriji od 15m2 i licno sam bio bas zadovoljan zvukom koji sam dobio. Nakon tog perioda, sledi rekonstrukcija stana, gradjevinski radovi, selidba u novi stan. Godinu i po dana je sve bilo u ambalazi...

Secam se da je audio sistem bio prva pokretnost koju sam posle stolice uneo u novi prostor!

 

Od preseljenja (jesen 2010) do danas sam u sistemu promenio izvor, uzevsi Yamahu CD N500 kao multi-functionalno resenje za digitalne zapise, CD kolekciju i net radio. Nasledio sam od drugara i sestre 100-tinak dobrih i mint ploca te dodao svemu vise nego skromnu Regu RP1 ( ( zeleo sam nov gramofon i izgleda napravio gresku ) a kao poslednju stavku sam  zamenio interconnecte (Chrimson Plus sam preko prijatelja nasao na rasprodaji po 15EUR/komad u DE - nisam odoleo, Chord Cobre nije nazalost bilo u ponudi kod tog dilera).

 

Zvuk:

 

Bio sam zadovoljan u starom stanu i sobi od 15m2.  Zvucnici su doduse bili na 1.5m udaljenosti jedan od drugog, sweet spot na 2m... 

 

Prelaskom u novi prostor i nakon 2 godine slusanja u novoj prostoriji, zvuk je najblaze receno, manje ubedljiv nego ranije. Poredio sam ga koristeci Pioneer DVD kao izvor koji sam i ranije koristio u manjem prostoru. Sa Yamahom kao izvorom se zvuk otvorio, cak i ako ne spomenem visokorezolutivne formate ( neuporedivo traziti razlike u ostatku sistema a vise nemam mogucnost da sve vratim u tu manju sobu od 15m2 i cujem razliku sa/bez Yamahe).

 

Promene i neubedljivost bih na osnovu iskustva (koga nemam puno) ali i onoga sto sam citao u temama o akustici, pripisao pre svega znacajnoj promeni u kvadraturi i samom prostoru, cak i bez obzira na poboljsanja u sistemu (player, kablovi).Nekako se izgubila i dubina scene, sirina je manja nego ranije ali i dalje ima.  Zvuk dobija na "tezini" tek kada se priblizim na cca 1.5 m od zvucnika, mnogo je vise detalja a pre svega je bass izrazeniji i postaje ravnopravan u celokupnoj zvucnoj slici. Ne patim za izrazenim niskotonskim podrucje ali tog bass-a nedostaje, posebno pri tisem slusanju ( na 8 do 9 sati) a posto stizu godine, taj vid uzivanja ce barem kod mene i moje supruge preovladavati.

 

 

Zakljucak: 

 

Verujem da je vreme za neku promenu tj. vracam se konacno na temu.

 

Razmisljam pre svega o promeni zvucnika kao najvaznije komponente i u mom slucaju pretpostavljam presudne za zvuk i velicinu scene. Naravno, nisam siguran jesam li u pravu ili treba traziti razlog u necemu drugom.

Cifra koju bih izdvojio je 1000-1200 EUR za kutije. Pre bih kupio nove ili novije ocuvane nego polovne. Bojim se da ne napravim gresku pogresnom kupovinom. Merkam novi B&W 683 S2,plasim se rigidnosti na ovom novom, prstenastom visokotoncu (ako je za cuti i one koji kritikuju najnoviju B&W 600 seriju - recezenti je hvalisaju na sva zvona). Mozda je cak bolje resenje stara serija 684 ili 683 posto im je cena drasticno pala od pojave S2 a videh pre mesec dana da se nude novi kod ovdasnjeg distributera. Ali da li je sinergija Rotel/B&W zaista prava ili da se okrenem na drugu stranu i prozivodjace?

Monitor Audio Silver serije 6,8,10 su hvaljeni i dobro se kotiraju ali kazu da su svetlijeg karaktera pa bi sa Yamahom zvuk bi mozda presvetao...Opera Grand Mezza nije allrounder i vise je za lampase... Kef R500 i floorstand Klipsch ne poznajem uopste, mozda i  Dali Ikon ili Zensor serije mogu biti izbor...ali zaista ne znam kako bi se uklopio neki od njih u postojeci sistem. 

I na kraju, svaka kombinacija (2.1 i ostali  sem stereo zvuka ne dolazi u obzir. 

 

Sta mi je ciniti? Da li neko iskustveno moze da mi pruzi dobronameran savet ili napise kritiku, pomogne u izboru? 

 

Izvinjavam se na opsirnosti pre svega.

 

Hvala i pozdrav svima na iskrenim odgovorima!

 

Dubwise junior

mnogo si pogreÅ¡io Å¡to si prodao NAD a prava greÅ¡ka koju nisi ispravio su zvuÄnici, umesto NADa trebao si da prodaÅ¡ zvuÄnike i kupiÅ¡ Monitor Audio pa da vidiÅ¡ kako nad svira al sad je gotovo, Rega zvuÄnike sam sluÅ¡ao i to sa revox gramofonom i musical fidelity ampom i to je  sviralo onako za 3+ niÅ¡ta specijalno.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala Goxy 62, sto se desilo, desilo... Nisam zalio niti cu zaliti sto sam oko B&W gradio sistem. Za NAD om ne patim uopste barem na osnovu licnih iskustava koja imam. Ni sa Mission 733 (izvor smesni DVD Pioneer DV 400 ) nije svirao po mom ukusu i iskreno, lako sam presekao u korist Rotela.

Link to comment
Share on other sites

Ugrabio sam vremena danas da slikam i pustam par fotografija kako sam juce obecao.

Da dodam na sve detalj koji se ne vidi a to deo koji vodi ka malom hodniku (slika 01 desno), prakticno tunelu ka drugom delu stanaU tom prolazu je  najvisa tacka ali i ravan tj. spusten plafon na 2.80m. Interesantno je, kada tu stanem i slusam ekstenzija bassa je najizrazenija a zvuk prilicno koherentniji i direktniji. Samo,slozicete se, potpuno besmisleno bi bilo da sedim u hodniku-tunelcicu ceo zivot i pravim se da uzivam :) 

Salu na stranu, cesto se razmisljam da bas taj deo nekako "odvlaci" zvuk i krivi zvucnu sliku dovoljno za zvucnike od 9 litara i ovog ranga. Vece kutije su mi odmah i prvo pale na pamet i na toj ideji bazirao promenu i evo, krenuh sa vama u razmisljanje.

Kolege, molim za komentare.

Unapred hvala!

 

post-32043-0-50049200-1420581072_thumb.j

post-32043-0-86505800-1420581073_thumb.j

post-32043-0-70642700-1420581075_thumb.j

post-32043-0-59730300-1420581077_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Hvala na javljanju i idejama! Naravno, radio sam na pozicioniranju. Kako sam znao i citao.

Prvo nazad, ka zadnjem zidu.U tom slucaju se i cela scena povukla nekako unazad i poprilicno suzila pa su mi instrumenti zvucali prenatrpano ( slusam Cream live na ponovnom okupljanju u Royal Albert Hall a njih trojica zvuce kao da se sudaraju na bini) Zatim sam ih povlacio lagano unapred, priblizio gotovo do ivica poice tako da su medjusobno bili na 2.20m i od zida oko 80-85 cm i zakosio sam ih lagano ka sweet spotu i tu se zaustavio. Tada se vraca sirina i prostor ali bass postaje sti

Trenutna pozicija je na cca 45cm od zadnjeg, 40 bocni desni, kao neka vrsta kompromisnog resenja. Ako se uzme u obzir da pricamo o slusanju samo iz centralne pozicije mozda ima smisla pomeriti ih na recimo 1m od zida. Ali to malo smesno izgleda a prostor je dnevni boravak a ne samo audiofilski kutak.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno ova velicina prostorije za slusanje zasluzuje a rekao bih  i prilici joj jedan dobar podno stojeci zvucnik 

 

Vidim da naginjes na tu stranu B&W a usput  to se dobro uparuje sa Rotelom  i zato toplo preporucujem najaci podno stojeci model iz serije 600 a to je 683 http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/bowers-wilkins-683/268145046-172-1851?ref=search. Nema potrebe izlagati se dodatnim troskovima za S2  http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/b-w-bowers-wilkins-683-s2-lager-raeumung-neu-neu/261349655-172-1238?ref=search  Taj zvucnik sam slusao kod kolege Durda i imam samo pohvale za njega. Ako buzdet to dozvoljava a mislim da bi se uklopilo , to polovno  izlazi  otpr... do nekih max... 1300 - 1500e sa donosenjem, slobodno uzmi u razmatranje  i  model CM - 9 ako si u prilici koji se odlicno pokazao

 

Kef R 500http://www.audiot.co.uk/products/kef-r500-loudspeakers-4712.aspx   je odlican zvucnik ali mislim da njega ne mozes uzeti u tom rasponu cene i veliko je pitanje da li je bolji od CM - 9 koji je ovencan raznoraznim priznanjima po hi - fi casopisima

Link to comment
Share on other sites

Ako se uzme u obzir da pricamo o slusanju samo iz centralne pozicije mozda ima smisla pomeriti ih na recimo 1m od zida. Ali to malo smesno izgleda a prostor je dnevni boravak a ne samo audiofilski kutak.

Potpuno razumem situaciju. I sam se nalazim u istoj. :D

Ako je takva prica sa pozicioniranjem - onda definitivno bolja kutija.

Ja i dalje drzim do toga da je PMC tb2i zvucnik koji moze da drzi tu prostoriju. Ehh... da je meni te prostorije a ne onog staklenog zida... :D Inace polovan je oko 800 eura. Da ne bude zabune, ja moj ne prodajem (da ne budem da teram coveka na svoju vodenicu).

Inace slusao sam i 683 (s1, o kome Suca prica), kao i gore spomenuti monitor audio. 683 je mnogo losiji zvucnik od pomenutog pmc-a. Nijedan monitor audio nizi od gold serije nece ti doneti preveliko poboljsanje u odnosu na 685-ice. Tako da... probaj!

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, zasto se zanosite? Kakav crni monitor za toliku kubaturu? Verujem da bi bilo interesantno upariti tog Rotela sa pomenutim PMC ali ne u tako velikom prostoru.

Drugo, uopste ne znam odakle prica da su Bower Wilkins i Rotel idealni partneri? Pa ta kombinacija najcesce para usi ali zaista. Isto vazi za Rotel uparen sa Kef, Mon. Audio i sl.

Rotelu trebaju zvucnici mirnijeg karaktera. Da ponovim, za dati prostor podnostojeci obavezno.

Link to comment
Share on other sites

Pokretac teme moze (ukoliko nije) da pogleda jos jednu trenutno aktuelnu temu gde bookshelf zvucnik u jos manjoj prostoriji ne ispunjava bas sva ocekivanja (najblaze receno).  Ako bas volis B&W zvuk pogledaj 683 model koji je suca preporucio samo sto on kod nas kosta 149500 dinara (malo manje od 1250 evra) tako da se ne isplati dovlaciti onog polovnog od preko.

Link to comment
Share on other sites

Veoma simpatiÄan kutak. Postoje uslovi za opasno dobar zvuk.

 

Pre bilo kakvih izmena komponenata, ulazaka u dalje troÅ¡kove i sliÄno, preporuÄio bih pokuÅ¡aj da se iz postojećeg izvuÄe viÅ¡e. Uvek može viÅ¡e.

 

Fin mini-monitor u ovom prostoru može napraviti sve Å¡to je potrebno. UvoÄ‘enje većeg zvuÄnika otvara probleme koje je samo teže kontrolisati. Biću joÅ¡ jedan koji ovde sugeriÅ¡e da izvuÄeÅ¡ zvuÄnike Å¡to je viÅ¡e moguće napolje, onda eksperimentiÅ¡eÅ¡ sa razmakom i zakrivljenjem. Uz to, strateÅ¡ka promena rasporeda nameÅ¡taja je bitna. Komad po komad, korak po korak. PomeriÅ¡, posluÅ¡aÅ¡. ZameniÅ¡ mesta dvema komadima nameÅ¡taja, posluÅ¡aÅ¡. Kompromis izmeÄ‘u udobnog mesta za življenje i dobrog mesta za sluÅ¡anje je potpuno moguć.

 

Jedini troÅ¡ak, i to ne prevelik, bi ipak bila dobra polica. Ponuda je Å¡iroka i preporuÄujem neÅ¡to firmirano i provereno. 

 

Sa radom na te tri komponente, razmeÅ¡taju zvuÄnika, prostoriji i polici, uz eksperimente sa kablovima, zasigurno možeÅ¡ pridobiti ono Å¡to ti se Äini da je moguće jedino sa drugim zvuÄnicima ili elektronikom. I viÅ¡e od toga. 

Link to comment
Share on other sites

Suco, pri prvoj pomisli na nove zvucnike, pomislio sam na B&W i oba podnostojeca, 683 i 684 kako bih samo dobio na voluminoznosti a zadrzao karakter zvuka koji imam. Bolje reci, dobro znam i prija mi. O sinergiji komsijskih Rotel i B&W ne bih, postoje teme a procitao sam maltene sve sto sam mogao da nadjem na engleskom i ovde. Na ovakvu kombinaciju, pa makar i slicnu mojoj, nisam naisao kroz diskusije i teme a da je lepo opisana ili kritikovana.

Molim te za informaciju koji je ostatak u set-up (ako kolega Durde ne zamera), na kojima si slusao 683? Hvala!

 

Slazem se sa svima koji me odgovaraju od uparivanja sa zvucnicima svetlijeg karaktera. U prvi mah sam se kupovinom Yamahe kao jedne od kljucnih komponenti (slusajuci je samo u 4-audio na prezentaciji) uplasio kako ce se sroditi sa ostatkom. Jedan, doduse samo poznanik ali stariji audiofil je bio kod mene i prijatno se iznenadio zvukom koji je cuo. Sumnjao je prilicno pre slusanja dok smo pricali, rekavsi mi da Yamahe generalno u ovom rangu cene dosta svetlo zvuce pri CD reprodukciji, Ovaj player kaze da mu ovde ne zvuci takav a iznenadio se kada je cuo par stvari, sto live sto studijskih u FLAC sa externog harda preko USB na 96/24 i 192/24. Gramofon je cuo na par minuta, nije ga zainteresovao toliko da nastavimo slusanje, kaze "plastikaner".

Sem njegovog licnog i nadam se iskrenog suda, o spomenutoj Yamahi, sem par recenzija u popularnijim casopisima i sa par nedoumica oko funkcionalnosti i povezivanja na mrezu kroz forumaske diskusije - veoma su sturi opisi i komentari za sada. Pretpostavljam, relativno je nov uredjaj ili je pak audiofilima nezanimljiv posto je multifunkcionalni.

 

Jos jednom hvala svima, na za sada predlozima i sugestijama oko podnostojecih (Elan Epos 3, Rega RS5 i 683). Verujem da jos neko ima ideju sta bi se od karakterno neutralnijih floorstandera moglo nositi u ovoj zapremini i kvadraturi a da cenovno odgovara trenutnom sistemu i naravno planiranom budzetu (u okviru kojeg je planirana prodaja mojih 685 naravno). Ne mogu reci, prijalo bi mi i nesto jeftinije resenje ako postoji. Ostalo bi novaca za eventualno nekakav upgrade ili zamenu gramofona, nabavku dobrih vinila ... ima se na sta trositi uvek :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Da li su stalci podignuti na spajkove, izgledaju priliÄno ravno u odnosu na pod, ili me oko vara ?!

Jesu Dude, crni srafovi 10-ke sa glavicama, odozdo zasiljeni, zavrcu se sa gornje strane. Doduse nisam ih zavrnuo puno pa se ne vide jasno, tek toliko da je donja ploca stalka dignuta od poda. Hvala ti.

Link to comment
Share on other sites

Meni taj kutak deluje kao neÅ¡to Å¡to je moguće popuniti lepim zvukom Äak i sa bookshelf zvuÄnicima . Ipak, ti Boweri baÅ¡ i nisu velikoduÅ¡ni sa basom pa je moguće da nisu prikladni. Ako već tražiÅ¡ floorstand ja ću da preporuÄim da makar posluÅ¡aÅ¡ Acoustic Energy Aegis Neo 3, koji su koliko vidim sada na akciji sa 750 na 600€. Preporuku dajem jer sam i sam skoro nabavio njihove prethodnike - Evo 3, a pre toga sam imao B&W 602s3. Za moje uvo ovaj AE ima uravnoteženiji i prirodniji zvuk. Ono Å¡to je sigurno i ne zavisi od mog uva je da ima dublji i moćniji bas od 684s2 koji sam skoro sluÅ¡ao. Pa eto, posluÅ¡aj barem ako si u mogućnosti. Mada im je mana da bez 60cm od zidova neće da saraÄ‘uju.

Link to comment
Share on other sites

ako sam dobro ispratio postove, ne nadjoh nigde da si napisao da si ih probao primaci jedan drugom...Ne obaziri se na fabricke preporuke o razmaku kao da je to zakucano...Oni ne prilagodjavaju kutije raznom prostoru  u kome zivimo, nego najcesce to rade u gluvoj komori. Moje bivse kutije- spendori, su kod mene bolje svirale dobro razmaknute, a sadasnje- diy, mnogo blize jedna drugoj. Ovako sa slike, lici da su mnogo razmaknute i neusmerene ka mestu slusanja, pa se zato raspada zvucna slika, tj. najvise 3D

Link to comment
Share on other sites

Hvala Nomimasen, Milovane na predlozima oko postojeceg stanja i uredjenja.

 

Sto se police tice, nova je i poslednji je deo u sistemu.  Slika u prilogu.

Nece biti promene sto se nje tice,prilicno me je kostala i mislim da je jako dobra. Nije klasicna audiofilska "na sprat" vec unikat od 4 elementa od koga dva drvena (dvostruki univer keksovan) tj.  bocna i mogu da se odvoje lako posto su spojeni samo jednim zavrtnjem (u prici oko pozicioniranja a da bi se zvucnici priblizili vise jedan drugom npr.). Centralni element je kombinacija drvo-metal-mat crno staklo. Na drveno postolje fiksiran metalni ram (obradjen i plastificiran) a na ramu staklo 1 cm debljine i nekih 12kg (odvojeno gumenim podloskama od metala zbog vibracija). Nabavka gramofona me povukla da ubacim i staklo kao element. 

Pre police je sve bilo na podu i jednom drvenom stocicu, tek sam se useljavao a zvucnici na 1.5m udaljeni jedan od drugog sto ispravljeni, sto ukoseni.

Milovane, u tim trenucima je bilo jos manje zvuka u prostoriji - sem u sweet spotu, recimo 1m najvise po stranama.

Sedelo se isto, na cca 2.5-3m udaljenosti.  Nakon toga sam ih razvukao na  skoro 3m, pa vratio na trenutnih 2.70m. Doduse, tek nakon formiranja police, dosao je ugaoni sedeci element, pre toga je tu bio kauc star 20 godina, bilo je tepiha a nije bilo fotelje i lenjivca...

Pozicioniracu i dalje, menjati polozaj manjih delova namestaja... ali i dalje razmisljajuci da su podnostojeci jedino resenje za nesto ozbiljniji zvuk ovde.

 

 

post-32043-0-33263200-1420670186_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Suco, pri prvoj pomisli na nove zvucnike, pomislio sam na B&W i oba podnostojeca, 683 i 684 kako bih samo dobio na voluminoznosti a zadrzao karakter zvuka koji imam. Bolje reci, dobro znam i prija mi. O sinergiji komsijskih Rotel i B&W ne bih, postoje teme a procitao sam maltene sve sto sam mogao da nadjem na engleskom i ovde. Na ovakvu kombinaciju, pa makar i slicnu mojoj, nisam naisao kroz diskusije i teme a da je lepo opisana ili kritikovana.

Molim te za informaciju koji je ostatak u set-up (ako kolega Durde ne zamera), na kojima si slusao 683? Hvala!

 

 

 

Bio je Primare i 30 , Project carbon + 2mred, Exposure dac, kablovi ( zaboravio ) Extra je to radilo sa 683 a onda sam ja odneo na probu moj Dynaudio contour 1.3 book shelf koji je pocistio podno stojeci Bowers od skoro 30 kg u svim zvucnim aspektima pa i u basu. Shvativsi neke stvari odmah je narucio Dynaudio contour s 1.4

 

Dobar predlog su i Regine kutije koje su na exremnom snizenju , ako je osto neki komad jer su preprodavci pohrlili da kupe to sto ima na zalihama u One Hi - fi - ju

Link to comment
Share on other sites

Rege nisam slusao,ali po specifikaciji mozda bi i "legle" na Rotel-a

 

  • Height (without spikes) 830mm x Depth 330mm x Width (at plinth) 246mm
  • Weight - 12kg/ Nominal Impedance - 6 Ohms
  • Sensitivity - (Approx.) 89dB / bi-wirable, bi-ampable – Yes
  • Power Handling - 110w per channel.
  • Power handling figures are quoted as a guide. Amplification between 30w and 500w can be used safely depending on the quality of amplification.
  • Finishes available - Natural Cherry / Black Ash / Gloss Piano Black 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...