Jump to content


Velicina prostorije - bookshelf vs floorstander


Dubwiser

Recommended Posts

Ako si bas za floorstandere - jos jedan glas za Regu na popustu na kom jeste.

Fin zvucnik (pogotovo za te novce). Malo je specifican za pozicioniranje (zbog lokacije basova),a li verujem da ces se snaci.

Glas zbog popusta ili zbog kvaliteta? Za koji je model konkretna preporuka? Predpostavljam da je licno iskustvo po sredi?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Dobar predlog su i Regine kutije koje su na exremnom snizenju , ako je osto neki komad jer su preprodavci pohrlili da kupe to sto ima na zalihama u One Hi - fi - ju

Te Rege su na debelom popustu jos od letos, ovaj sada je jos veci i jako dugo to traje. Cisto sumnjam da ce iskusni preprodavci uleteti u tu pricu. Da su ti zvucnici na glasu nebi to mucenje sa prodajom ovoliko trajalo. Planulo bi to daleko ranije kao SF svojevremeno.

Link to comment
Share on other sites

Jos jednom hvala svima, na za sada predlozima i sugestijama oko podnostojecih (Elan Epos 3, Rega RS5 i 683). Verujem da jos neko ima ideju sta bi se od karakterno neutralnijih floorstandera moglo nositi u ovoj zapremini i kvadraturi a da cenovno odgovara trenutnom sistemu i naravno planiranom budzetu (u okviru kojeg je planirana prodaja mojih 685 naravno):roll: .

Mislim da izbor od tri dobre kutije uopste nije mali. Zasto ne odes sa svojim pojacalom i poslusas? Bilo bi zanimljivo cuti tvoje utiske. Mozda se u medjuvremenu izrodi jos neki predlog.
Link to comment
Share on other sites

Glas zbog popusta ili zbog kvaliteta? Za koji je model konkretna preporuka? Predpostavljam da je licno iskustvo po sredi?

Da, liÄno iskustvo je po sredi.

Tražio sam tada zvuÄnike do nekih 1200-1300 eura. SluÅ¡ao sam Regu koja je bila u one hi-fi salonu u Svetozara Markovića - mislim da je rs5, ali neka me niko ne osudi ako je bila i rs3.  Po mom miÅ¡ljenju svirala je lepÅ¡e od Dali Icon-a 7, od Tannoy DC6 (doduÅ¡e dosta jeftiniji), kao i KEF-a Q700. U odnosu na 683-ke, u pitanju je, meni se Äini, mnogo manje basna kutija, tako da su i tu rege pobedile, ali to je već subjektivno. Ako se već juri basna kutija, ja bih iÅ¡ao na veći Monitor Audio Silver nego B&W (ponovo, iz liÄnog iskustva). E sada, poÅ¡to kolega već ima Rotel, koji bi trebao da se slaže sa B&W, tu već ne smem da savetujem MA.

Elem, od Rege su, u toj klasi, svirali bolje MA Silver (6, 8 - ko kako voli), i KEF LS50. Ali to je bilo u klasi do 1000 eura.

A sada je Rega u klasi do 600 eura! Dakle, odgovor - zbog trenutnog odnosa/kvalitet - rega.

Takođe mi se dopada varijanta eksperimentisanja sa bas jedinicama - mogu biti okrenute i prema unutra i prema spolja, pa ko kako voli.

 Epos nisam sluÅ¡ao, tako da se od poreÄ‘enja sa njim ograÄ‘ujem.

 

PS Rega je tada svirala sa Briom-R.

PPS Rega ima mnogo ružne noge! :D

Link to comment
Share on other sites

Prostor jeste 40 kvadrata, ali ja bih bio oprezan sa opcijom podnostojećih zvuÄnika. Pozicija na kojoj se nalazi sistem, kao i mesto za sluÅ¡anje su dosta blizu zidova i uglova, lako može da se desi da tu bude basa i viÅ¡e nego Å¡to želiÅ¡. Moj predlog je da ÄujeÅ¡ neki kvalitetniji bookshelf, ako je moguće u svom prostoru, pre nego Å¡to doneseÅ¡ konaÄnu odluku.

Link to comment
Share on other sites

@markodI

Hvala na odgovoru. Interesantno je da si prilikom odabira uglavnom slusao podnostojece kutije a onda se odlucio za regalske.

Ponavljam, moje mirljenje je da su Rotel i Bowers losa kombinachja tj da ima i moze se naci boljih mada ako pokretac teme vec ima tu kombinaciju kod kuce i nije nezadovoljan, onda predpostavljam i neki podnostojeci Bowers moze biti u izboru.

Kad je vec spomenut Kef LS50, moram da kazem da me odavno neka komponenta nije toliko razocarala i uopste mi nisu jasne pozitivne revije na netu i tj hifi stampi. LS50 je pre svega izuzetno tezak za pokretanje. Trazi pojacaló ne slabije od 70w uz to í strujno stabilno da bi to dalo homogen zvuk u celom spektru a tada je to prilicno glasno. Daleko glasnije od normalnog svakodnevnog nivoa glasnoce. Na tihom to svirucka onako bez ideje a i tempo mu ne valja... Aluzija na reklamu za DIR :) okreni, obrni, zvucnik vise za gledanje a manje za slusanje. Kako ti se LS50 svideo vise od Rege nije mi jasno :) . Da li si cuo Rega zvucnike sa Naimom? Rade daleko bolje nego u Rega-Rega kombinaciji koja mi svira malo dosadno.

Link to comment
Share on other sites

Aibo, hvala na predlogu. Stavicemo i AE u krug foorstandera koje treba probati, zasto da ne. Samo da se razumemo, mislio si na AE Aegis 3? U Tehnomaniji su 64000 to je oko 530 EUR. Verujem, daju popust na cash, barem 5% tako da su realno 500 EUR

Krecem danas u konkretizaciju. Kontaktirao sam One hi-fi prvo, da ne bih ostao "kratkih rukava" sto se Rega RS5 tice. Imaju jos 2-3 para, licno bih uzeo cherry varijantu u odnosu na black ash koji je dostupan odmah dok je opcija u cherry finisu jedna jedina - rezervisana do danas popodne. Naravno, boja mi je najmanje bitan faktor, tema i sustina je zvuk...

Sutra cu kod njih probati mog Rotela u kombinaciji sa nekim Naimom kao izvorom posto nosim i mp3 i FLAC-ove  na slusanje. Ako mi se zvuk svidi, dobro cu razmisliti... jer zasto ne ustedeti 600-700 EUR .
Korato za 683s1, trazicu da mi kace i novu seriju S2, Tehnomanija za AE a ne znam gde se moze naci i cuti Epos Elan 30? Ne vidim gledavsi po netu da neko radi distribuciju trenutno u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Svi ovi novi modeli kutija do 600 - 700 eura su za mene blago receno jedno veliko smece , na kp-u se jos uvijek moze za manju lovu naci zvucno bolje .

 

Ali, gospon, ne bih rekao da je tako.

 

Imao sam skoro prilike slušati više toga oko petstotke, novo. Gotovo sve je krajnje kvalitetno i više nego upotrebljivo. Stvari su debelo

napredovale.

 

Naravno, ne ako oÄekujemo da smo za izvesnu cifru kupili zvuk na blef. Potrebna je nega i trud.

Link to comment
Share on other sites

Ali, gospon, ne bih rekao da je tako.

Imao sam skoro prilike slušati više toga oko petstotke, novo. Gotovo sve je krajnje kvalitetno i više nego upotrebljivo. Stvari su debelo

napredovale.

Naravno, ne ako oÄekujemo da smo za izvesnu cifru kupili zvuk na blef. Potrebna je nega i trud.

Samo jedno pitanje kolega. Da li vi mislite da se za manju lovu mogu naci bolje polovne ?

Link to comment
Share on other sites

Samo jedno pitanje kolega. Da li vi mislite da se za manju lovu mogu naci bolje polovne ?

 

Moguće je kupiti veoma dobre polovne zvuÄnike za pomenute novce, koji bi kao novi pripadali sasvim drugom cenovno-kvalitativnom rangu, da. 

 

Sa druge strane, zvuÄnici koje je danas moguće kupiti kao nove za izvesnu cifru priliÄno nadilaze neke starije koji su u svoje doba kao novi koÅ¡tali isto toliko. 

 

Rekao bih da priÄa o velikom smeću nije najprikladniji naÄin da posmatramo trenutno stanje stvari.

Link to comment
Share on other sites

Moguće je kupiti veoma dobre polovne zvuÄnike za pomenute novce, koji bi kao novi pripadali sasvim drugom cenovno-kvalitativnom rangu, da. 

 

Sa druge strane, zvuÄnici koje je danas moguće kupiti kao nove za izvesnu cifru priliÄno nadilaze neke starije koji su u svoje doba kao novi koÅ¡tali isto toliko. 

 

Rekao bih da priÄa o velikom smeću nije najprikladniji naÄin da posmatramo trenutno stanje stvari.

 

Hvala na odgovoru ;) a ja ću reći da ono Å¡to sam ja Äuo u tom cjenovnom rangu kao Å¡to ne bih izabrao za sebe isto tako ne bih preporuÄivao ni drugome . Stvar ukusa i izbora , Äuo sam i vidio Å¡ta se može nabaviti za svega 400 eura i viÅ¡e mi je nego dovoljno da kažem ...ono Å¡to zaista mislim . :)

Link to comment
Share on other sites

Aibo, hvala na predlogu. Stavicemo i AE u krug foorstandera koje treba probati, zasto da ne. Samo da se razumemo, mislio si na AE Aegis 3? U Tehnomaniji su 64000 to je oko 530 EUR. Verujem, daju popust na cash, barem 5% tako da su realno 500 EUR

Krecem danas u konkretizaciju. Kontaktirao sam One hi-fi prvo, da ne bih ostao "kratkih rukava" sto se Rega RS5 tice. Imaju jos 2-3 para, licno bih uzeo cherry varijantu u odnosu na black ash koji je dostupan odmah dok je opcija u cherry finisu jedna jedina - rezervisana do danas popodne. Naravno, boja mi je najmanje bitan faktor, tema i sustina je zvuk...

Sutra cu kod njih probati mog Rotela u kombinaciji sa nekim Naimom kao izvorom posto nosim i mp3 i FLAC-ove  na slusanje. Ako mi se zvuk svidi, dobro cu razmisliti... jer zasto ne ustedeti 600-700 EUR .

Korato za 683s1, trazicu da mi kace i novu seriju S2, Tehnomanija za AE a ne znam gde se moze naci i cuti Epos Elan 30? Ne vidim gledavsi po netu da neko radi distribuciju trenutno u Srbiji.

 

Tako je  :bounce ............Javljaj utiske

 

ps

 

Da li gospoda iz AV Impulsa imaju za probu Epos Elan 30

 

Sad gledam pa ti si kolega Dubwice jos ulogovan na forumu umesto da si vec po salonima na slusanju , sta cekas , zovi Simu i brisi na merkanje Eposa i ostalih zvucnika

Link to comment
Share on other sites

Sad gledam pa ti si kolega Dubwice jos ulogovan na forumu umesto da si vec po salonima na slusanju

Å to reÄe Paja959, terabajt generacija! :lol: Novim generacijama "audiofila" je milije da traže instant, gotova reÅ¡enja iz stolice, po netu i forumima, nego da se pokrenu, druže sluÅ¡aju, probavaju..

 

.Nemojte da shvatie ovaj post u negativnom smislu niti je uperen na bilo koga liÄno, samo pokuÅ¡avam da skrenem pažnju na suÅ¡tinu ovog hobija!

Link to comment
Share on other sites

Dubwise, ti u tehnomaniji su zaostali model star 2 generacije koji se baÅ¡ i nije toliko puno proslavio, imao je grube visoke npr. Njihovi naslednici su Aegis Evo (Å¡to ja imam), a jos noviji Aegis Neo koji su u Audiophile.rs na akciji. Koliko sam Äitao, zvuk je na njima dodatno dopeglan.

Link to comment
Share on other sites

SonnicHammer, hvala na uputstvu. Vidimo se uskoro.

Aleksandre75, zahvaljujem na komentaru i bez brige. Godine su me naucile sta znaci "suvarak" i "solarno" placanje. Vredi vise prodavcima nego sto mi kupci i mozemo pretpostaviti.

Aibo, upravo sam zato i pitao pretpostavljajuci razliku izmedju obicnog, EVO i NEO modela. Taman da zaobidjem Tehnomaniju i vecinu tamo neukih i neljubaznih prodavaca.

Link to comment
Share on other sites

Novim generacijama "audiofila" je milije da traže instant, gotova rešenja iz stolice, po netu i forumima

 

TaÄno, ali nekada i sporo reagovanje koÅ¡ta, ne iskoristiÅ¡  dobru priliku i ona propadne. Nikada nisam zažalio Å¡to sam neÅ¡to kupio, ali viÅ¡e puta Å¡to nisam!

 

U Africi kao i u Severnoj Koreji nema interneta(osim za odabrne drugove).Talibani su ukinuli i obicnu televiziju(nema lomljave po krovovima sa antenama),a kamoli digitalnu.I onda su svi zajedno krenuli da se druze i probavaju.

 

Ja sam za to da se ukinu i automobili.Nafta i benzin samo truju okolinu.Da se lepo vratimo konjima,lukovima i strelama,zivotu u pecinama uz pucketanje vatrice i ulovljenog mamuta na njoj.Da sviramo na bambusima,kakve ritam masine,gitare,ne daj boze sintisajzeri.

 

Izem ti ja ta vasa druzenja i probavanja(Klopka za inspektora Kalahana).Sve zapocne i zavrsi sa "E kako je to bilo nekad".Posle popijenih par gajbi piva ili rakija svaka "muzika" svira za 10.Medjutim postaje zeznuto kad rakija "pusti",a skupo pazarena "muzika" prokrmauche "na domacem terenu".E onda bidne "shakom uglavu",pa kriv Drugar Digital and Generation Terabyte(kakaf naziv za bend)msn-rofl.gifmsn-rofl.gifmsn-rofl.gif.

 

Elem da se vratim na temu.

 

Florstenderi sa tepihi i zavese za toliki prostor.

 

Pozdrav Digital  Flying.gif       Flying.gif     Flying.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...