Jump to content


Yamaha R-N500 vs Harman Kardon HK 3770


milanm2

Recommended Posts

Pozdrav svima.

 

Hocu posle nove godine da kupim stereo risiver. Posle detaljnijeg razmatranja odluka je pala na Yamaha R-N500 iz sledecih razloga:

 

1. Ima digitalne ulaze jer bih nekad prikljucio TV i slicne uredjaje.

2. Ima 80 W snage na svakom kanalu.

3. Moze da se prikljuci na "mrezu" tako da mogu da slusam Internet stanice i da strimujem muziku sa laptopa (to mi se i najvise svidja)

4. Dopada mi se izgled kucista i raspored komandi

5. Moze da se vrsi podesavanje parametara uredjaja preko programa sa Iphone, PC-a itd.

 

Medjutim, video sam da nema ugradjen bluetooth prijemnik u sebi (totalno bezveze), nego bih morao da dokupim neki wi-fi adapter cija je cena oko 100 evra i koji se ubacuje u USB slot sa zadnje strane. A ne zelim da razvlacim Ethernet kabal po celom stanu.

 

Onda sam se malo razocarao pa sam naisao na uredjaj HK 3770 koji je detaljno opisan i u Hi-Files casopisu. HK 3770 ima vecu izlaznu snagu (cinimi se 100 W po kanalu) i ugradjen bluetooth prijemnik u sebi. Medjutim, autor testa je napisao:

 

1. Da ne mogu da se strimuju visokorezolutivni fajlovi sa mreze i usb-a nego samo preko digitalnih ulaza. 

2. I da je prednost po funkcionalnosti i mogucnosti na strani Yamahe.

 

 

Tako da sam sada zbunjen. Ako neko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan.

 

Hvala unapred

 

Pozdrav, Milan

 

 

Link to comment
Share on other sites

A sta će ti blueetoth, kada imaš wi-fi?

Ako već hoćeÅ¡ da sluÅ¡aÅ¡ bežiÄno muziku sa kompa, instaliraj airfoil na windows (ili na mac) i voziiiii! :D

 

Ne razumem ni ja baš ima li wi-fi ili ne... Ovde je u "features" navedeno da ima?

http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/hifi-components/stereo-receivers/r-n500_u/

 

Izvinjavam se:

"AirPlay requires a wireless home network and a wired connection between the receiver and network or a wireless connection using the optional Yamaha Wi-Fi adapter."

 

Uvek postoji opcija kupovine polovnog apple tv-a, ili airport express-a starije generacije. Oba imaju digitalni izlaz.

Link to comment
Share on other sites

A sta će ti blueetoth, kada imaš wi-fi?

Ako već hoćeÅ¡ da sluÅ¡aÅ¡ bežiÄno muziku sa kompa, instaliraj airfoil na windows (ili na mac) i voziiiii! :D

 

Ne razumem ni ja baš ima li wi-fi ili ne... Ovde je u "features" navedeno da ima?

http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/hifi-components/stereo-receivers/r-n500_u/

 

Izvinjavam se:

"AirPlay requires a wireless home network and a wired connection between the receiver and network or a wireless connection using the optional Yamaha Wi-Fi adapter."

 

Uvek postoji opcija kupovine polovnog apple tv-a, ili airport express-a starije generacije. Oba imaju digitalni izlaz.

 

Nema ugradjen wi-fi prijemnik. Da bih mogao risiver da konektujem na internet moram risiver da povezem preko kabla (eternet kabal od rutera do risivera). Kako mi ruter stoji u drugom delu stana to je neizvodljivo. Postoji wi-fi adapter (koji se dodatno kupuje i kosta oko 100 evra) koji se stavlja u usb prikljucak sa zadnje strane.

 

http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/accessories/ywa-10_w/

Link to comment
Share on other sites

Cek cas... Radije ces dati 100 eura (12200 din) za WiFi spravicu nego sto ces da potrazis nacin da razvuces mrezni kabl do risivera??? Ah ta lenjost... hehe salim se malo :wave2 Sto se risivera tice prvo obrati paznju koji od njih ti odgovara po pitanju formata koje reprodukuju, a na snagu ne obracaj paznju. To su proizvodjaci toliko obesmislili da i ako pise 2 x 80 ili 2 x 120 ili 7 x 180W to nema veze sa vezom. Prvo gledaj sta reprodukuje i dali ti odgovara uredjaj po pitanju zvuka, onda gledas izgled i cenu i posle uzivas :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nema ugradjen wi-fi prijemnik. Da bih mogao risiver da konektujem na internet moram risiver da povezem preko kabla (eternet kabal od rutera do risivera). Kako mi ruter stoji u drugom delu stana to je neizvodljivo. Postoji wi-fi adapter (koji se dodatno kupuje i kosta oko 100 evra) koji se stavlja u usb prikljucak sa zadnje strane.

Da, da, proÄitah na kraju.

I kao Å¡to rekoh, ja sam taj problem (donekle) reÅ¡io apple tv-om (a može i airport starije generacije). Može se to polovno naći na kp za, od prilike, duplo manje novce od 100 eura. I jedan i drugi ureÄ‘aj imaju wi-fi preko koga se mogu konektovati na mrežu, kao i optiÄki izlaz. Kod optiÄkog izlaza na novijem airportu mogu se javiti problemi sa jitterom (u zavisnosti od dac-a mogu i ne moraju se manifestovati u tvom sistemu).

 

Naravno, bežiÄni zvuk nije žiÄni, pa bio on 10000 puta digitalan ili ne - to je tako...

 

PS Pogledaj nova pojaÄala na kp (drage nam "majdare") - možda uspeÅ¡ da uloviÅ¡ za iste novce neko bolje pojaÄalo (sa wi-fijem) sa garancijom.

Drug je uzeo Sony str-dn1050 za 520 eura.. Nemam pojma ima li on wi-fi, ali valja pronjuÅ¡kati.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto tebi treba je bezicni ruter koji ce da radi u bridge ili klijent modu i koji ce da pokupi bezicni signal koji vec imas. Njega stavis pored Yamahe i povezes ih mreznim kablom. To ti zamenjuje taj mrezni kabl koji neces da razvlacis. Mislim da za oko 30-40EUR mozes da kupis neki.

 

Bluetooth ti ne treba.

 

Ja imam RN500 i koristim Android aplikaciju na tel. kojom bezicno (WiFi) upravljam risiverom i to radi super.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto tebi treba je bezicni ruter koji ce da radi u bridge ili klijent modu i koji ce da pokupi bezicni signal koji vec imas. 

TaÄno tako - ja sam predložio baÅ¡ apple-ove ureÄ‘aje koji bi radili u bridz modu zato Å¡to sam prevideo yamahin lan ulaz (i oÄekivao kaÄenje preko toslinka).

Link to comment
Share on other sites

YBA-11 je eksterni bluetooth modul, a YWA-10 je Wi-Fi. Koliko vidim, YWA-10 kod domaćeg distributera košta 11.880 din.

 

Slazem se sa vama.

 

YBA-11 je bluetooth modul koji se povezuje preko digitalnog ulaza risivera. I namenjen je prijemu zvuka.

YWA-10 je Wi-Fi adapter koji se povezuje preko LAN ulaza AV risivera jer se kod njih pored prijema zvuka vrsi i prijem video signala.

Link to comment
Share on other sites

Pa sta mi onda predlazete? Da kupim Wi-Fi bridge router i da ga preko LAN prikljucka povezem sa risiverom?

Ne postoji brdge ruter. Mislim da svaki ruter moze da se postavi u bridge mod. Trebalo bi da pitas nekoga ko zna, ali na onom koji nema eksplicitno opicju "bridge" treba da se ugasi dhcp. I (mozda) jos nesto, ne secam se, ali ne bi trebalo.

Posle toga instaliraj airfoil i igraj se. Ali ja i dalje tvrdim da je kabal kabal.

Link to comment
Share on other sites

Jesi li uzimao u obzir i Onkyo TX8050? Nisam ga nazalost jos cuo, veoma je slican Yamahi po mogucnostima, a mislim da je nesto jeftiniji...

A sto se tice povezivanja na mrezu, mislim da je najpametniji predlog koji ti je Lasrdjo dao (ima to veoma jeftino da se nabavi..)

Link to comment
Share on other sites

Jesi li uzimao u obzir i Onkyo TX8050? Nisam ga nazalost jos cuo, veoma je slican Yamahi po mogucnostima, a mislim da je nesto jeftiniji...

A sto se tice povezivanja na mrezu, mislim da je najpametniji predlog koji ti je Lasrdjo dao (ima to veoma jeftino da se nabavi..)

 

Gledao sam i Onkyo TX 8050 ali mi se nekako vise spolja svidja Yamaha R-N500. Nisam mogao da nadjem neki test da ih uporedim. A mislim da je Yamaha noviji model (od prosle godine naspram TX 8050 iz 2011 godine)

Link to comment
Share on other sites

Evo ako smijem ja da dam neki komentar. Do prije mjesec dana se moj sistem sastojao od media-plejera (svu muziku sam prebacio u FLAC), DA konvertera, predpojacala, pojacala snage i tjunera. Od svih ovih uredjaja samo je media plejer imao daljinski, sto znaci da sam svaki cas morao da ustajem i cackam po sistemu. Tu je bila i "borba" sa djecom, da li ce se slusati muzika ili ce se gledati crtani/igrati igra na konzoli. Ako nisam bio siguran da cu biti slobodan barem sat-dva, nisam ni pustao muziku. Da dodam i cesto mijenjanje komponenti sistema, jer se kod novih "bolje cuju visoki" ili su "bolje definisani niski". Onda sam postao svjestan da se sve pretvorilo u ispitivanje uredjaja i da se ne sjecam kada sam zadnji put opusteno poslusao neku pjesmu. Da ne pominjem guzvu na polici ispod televizora i gomilu kablova. Onda sam odlucio da sve to promijenim.

 

Jedno vrijeme sam trazio uredjaj koji ce zadovoljiti moje potrebe i zakljucio da je to ova Yamaha. Procitao sam nekoliko testova, na flesku snimio nekoliko dobro poznatih pjesama, otisao u prodavnicu, malo je poslusao i kupio.

 

Sta reci o uredjaju? Ako mene pitate - sve najbolje! Stereo pojacalo, analoni tuner, internet radio, strimuje sa mreze, USB port (na koji sam zakacio eksterni disk) digitalni i analogni ulazi... Sve sto je potrebno u jednom uredjaju.

 

E sad, da li Yamaha bolje zvuci od pojacala koji je zamijenila? Nisam siguran i, iskreno, ne interesuje me. Nisam ni htio da pravim uporedni test. Vazno je da mi Yamaha pruza sve sto mi treba, da mogu da pustim muziku i da u istoj uzivam. Kada finansije budu dozvoljavale kupice se nesto bolje/skuplje, ali sam siguran da ce ponovo biti neki all-in-one uredjaj. I djecu sam naucio da puste ono sto se njima svidja (ko bi rekao da se djetetu od 7 godina svidjaju Tracy Chapman, Foghart, Pink Floyd, AC/DC... :) ). Sve u svemu, ja prezadovoljan.

 

Toliko od mene (mozda i previse).

 

Pozdrav

 

 

PS. Da li neko hoce da kupi polovan DOGC snagas? :)

Link to comment
Share on other sites

Kao vlasnik RN500 potpisujem gornji komentar i dodajem jos jednu funkcionalnost koja nije pomenuta, a vredi po meni.

 

To je aplikacija za android kojom upravljate uredjajem. Skoro sve funkcije tipa paljenje/gasenje, volume control, pretraga/pustanje fajlova, radio stanica i sl. mozete raditi preko touch screen-a na mobilnom ili tabletu.

Link to comment
Share on other sites

A ovo:

http://www.ebay.de/itm/TEAC-NP-H750-Schwarz-NEU-Netzwerkplayer-Receiver-AirPlay-Internetradio-NPH750-/251758395125?pt=DE_Elektronik_Computer_Audio_Hi_Fi_Receiver&hash=item3a9df83ef5

mislim da ce sve vise biti ovih "all in one uredjaja" i to kod vise proizvodjaca u ponudi. Vec smo pomenuli pored Yame i Onkyo i HK, evo sad i Teac.

Ja sam npr. pristalica i kompaktnijih dimenzija uredjaja, pa mi je ovaj interesantan. I jos kod njega ne treba ikakav adapter-vec ima wi-fi, ali zato nema am/fm tjuner...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...