Jump to content


Ulubljenje u zvucniku


slobodan_ns

Recommended Posts

Uopste ne smeta u radu tj pri kretanju bass drajvera, a sto se tice ispravljanja to je malo komplikovano i sve zavisi od materijala od kod je drajver izradjen. Na nekima mozes da izvuces usisivacem, na nekima lepljivom trakom, a na nekima gde su cvrsci materijali mozes samo da kukas. Ukoliko zvucnici imaju mrezice stavi njih i ne diraj nista jer ces posle pola sata zaboraviti na tu sitnicu :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Uopste ne smeta u radu tj pri kretanju bass drajvera, a sto se tice ispravljanja to je malo komplikovano i sve zavisi od materijala od kod je drajver izradjen. Na nekima mozes da izvuces usisivacem, na nekima lepljivom trakom, a na nekima gde su cvrsci materijali mozes samo da kukas. Ukoliko zvucnici imaju mrezice stavi njih i ne diraj nista jer ces posle pola sata zaboraviti na tu sitnicu :thumbsup2

Bogami druže ja sam imao takve zvuÄnike i to dobre,i ispravljeno je ali mi je u mislima uvek bilo to ulubljenje pa sam ih prodao.

Link to comment
Share on other sites

lepo kod majstora i fino će ti izvući kao da niÅ¡ta nije bilo, meni je tako na visokotoncu dete pritisnulo prstom na B and W zvuÄniku i majstoj na kalupu ispravio , zaÅ¡to ispravljati na tvom zvuÄniku zato Å¡to vremenom od vibracija može da pukne i onda zbogom pa ti razmisli

Link to comment
Share on other sites

Ja tu ne bi ništa diro... :)

 

Pre 10ak god. se meni i burazeru na desnom visokotoncu skoro novog B&W602S3 pojavi blago prstenasto ispupÄenje pri sredini. Joj, kakva je to cimka bila, tripovali smo se da se kao neÅ¡to Äuje drugaÄije a onda smo uzeli da menjamo mesta zvuÄnicima a da ovaj drugi ne vidi gde je koji i utvrdili da razlike u zvuku prosto nema. Ostavili smo da vidimo da li će se neÅ¡to dalje degradirati (garancija 5 god a Beograd daleko i mrzi nas :)) i sada 10 god kasnije to i dalje radi kao sat kod buraza sa istim tim prstenastim reljefom... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...