Jump to content


Potreban DAC i savet


grnca

Recommended Posts

U želji da malo oplemenim zvuk koji dobijam sa raÄunara odluÄio sam da se poÄastim sa jednim malim DAC-om. 90 posto muzike sluÅ¡am preko sluÅ¡alica tako da sam sebi odabrao kao primarnu opciju NuForce uDac-2 koji je trenutno na nekakvoj akciji u 4Audio.

Veza sa PC raÄunarom naravno ide sa USB kablom, izlaz za pojaÄalo postoji i to me veoma raduje jer će se koristiti kao veza raÄunara i pojaÄivaÄa.

E sad ono što me interesuje , meni je potreban još jedan ulaz za ove takozvane multimedijalne smart telefone ili tablete.

 

Dakle , navešću šta je meni potrebno

 

ULAZI : USB i ÄinÄ (ili 3.5mm)

 

IZLAZI : 3.5mm (za sluÅ¡alice) i ÄinÄ (ili koaksijalni) za pojaÄivaÄ

 

 

 

Šta vam pada na pamet od nama dostupne opreme, HiEnd nije prioritet , izostavimo ezoteriju u startu, potrebno mi je desktop rešenje.

 

 

 

 

 

Fiio mi je nekako Å  zbog interne baterije.

Ako postoje neki konektori prelazi koji bi meni zadovoljili potrebe , viÄite.

Link to comment
Share on other sites

Nisam stekao utisak da mu treba DAC sa viÅ¡e digitalnih ulaza. Pominje da zakaÄi mobilni i tablet a oni imaju samo analogne izlaze. DoduÅ¡e ima varijanti gde neki DAC-ovi mogu da se zakaÄe na neke mobilne ureÄ‘aje preko USB-a (npr. iPhone/Ipad sa camera connection kitom), ali ne verujem da grnca pita za tu egzotiku.

Link to comment
Share on other sites

Nisam stekao utisak da mu treba DAC sa viÅ¡e digitalnih ulaza. Pominje da zakaÄi mobilni i tablet a oni imaju samo analogne izlaze. DoduÅ¡e ima varijanti gde neki DAC-ovi mogu da se zakaÄe na neke mobilne ureÄ‘aje preko USB-a (npr. iPhone/Ipad sa camera connection kitom), ali ne verujem da grnca pita za tu egzotiku.

 

Ovo sam video da postoji opcija za iTelefon i poneke odabrane android uređaje , ali sa Fiio DAC-om.

Link to comment
Share on other sites

Nisam stekao utisak da mu treba DAC sa viÅ¡e digitalnih ulaza. Pominje da zakaÄi mobilni i tablet a oni imaju samo analogne izlaze. DoduÅ¡e ima varijanti gde neki DAC-ovi mogu da se zakaÄe na neke mobilne ureÄ‘aje preko USB-a (npr. iPhone/Ipad sa camera connection kitom), ali ne verujem da grnca pita za tu egzotiku.

 

 

Mene samo zanima Å¡ta će nekome 3.5 mm analogni ulaz? ÄŒak i u situaciji gde ureÄ‘aj poseduje Head Amp?  Molio bih objaÅ¡njenje.(može i grnca)

 

Predloženi ureÄ‘aj ima preamp, pa se lako prikaÄi na aktivne zvuÄnike (comp ili druge), ili kombinaciju power amp i zvuÄnici u HiFi sistemu.

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se ako sam nekog zbunio.

 

JoÅ¡ u prvom postu sam naveo da ako postoji mogućnost prikljuÄka za multimedijalni izvor bilo bi super (ako je uopÅ¡te potreban).

Ja razumem da svaki od tih uređaja u sebi već ima neku verziju DAC-a jer pretvara neki 101001 zapis u zvuk , jednostavno sam se pitao da li ima potrebe takav izvor zvuka dodatno oplemenjivati ( i da li je uopšte to moguće ).

Link to comment
Share on other sites

Tu nema univerzalnog reÅ¡enja. Za iPhone/iPad imaÅ¡ spisak koji DAC-ovi mogu preko tog camera connection kita, ne može bilo koji DAC. Za Android nemam pojma, verujem da je tu joÅ¡ haotiÄnija situacija.

 

ImaÅ¡ alternativno reÅ¡enje, Äisto softversko. StaviÅ¡ na PC DLNA server i onda možeÅ¡ sa telefona da strimujeÅ¡ na njega, a samo taj PC je povezan na DAC. To bi bar trebalo da funkcioniÅ¡e tako, nisam probao, kod mene je sva na PC-u a mobilni ureÄ‘aji su samo kontroleri a ne izvori.

Link to comment
Share on other sites

 

Izvinjavam se ako sam nekog zbunio.

 

JoÅ¡ u prvom postu sam naveo da ako postoji mogućnost prikljuÄka za multimedijalni izvor bilo bi super (ako je uopÅ¡te potreban).

Ja razumem da svaki od tih uređaja u sebi već ima neku verziju DAC-a jer pretvara neki 101001 zapis u zvuk , jednostavno sam se pitao da li ima potrebe takav izvor zvuka dodatno oplemenjivati ( i da li je uopšte to moguće ).

 

 

Mob. ima u sebi i konverziju fajlu u analogni signal, i neko pojaÄalce da bi to iÅ¡lo kao line-out ili na sluÅ¡alice. Oni su ranga "plaÄ majke božje".

Nakon Å¡to nabaviÅ¡ 1000x bolji ureÄ‘aj koji radi digital-to-analog konverziju, kao i pojaÄanje signala za na sluÅ¡alice, nema potrebe da se mob koristi za bilo Å¡ta drugo osim prosleÄ‘ivanja (digit) muziÄkog fajla prema tom boljem ureÄ‘aju na konverziju. S obzirom da je izmeÄ‘u comp (zbog USB-a), onda ti ni mobilni ne treba.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tu nema univerzalnog reÅ¡enja. Za iPhone/iPad imaÅ¡ spisak koji DAC-ovi mogu preko tog camera connection kita, ne može bilo koji DAC. Za Android nemam pojma, verujem da je tu joÅ¡ haotiÄnija situacija.

 

ImaÅ¡ alternativno reÅ¡enje, Äisto softversko. StaviÅ¡ na PC DLNA server i onda možeÅ¡ sa telefona da strimujeÅ¡ na njega, a samo taj PC je povezan na DAC. To bi bar trebalo da funkcioniÅ¡e tako, nisam probao, kod mene je sva na PC-u a mobilni ureÄ‘aji su samo kontroleri a ne izvori.

Onda opcija postoji a i dobra volja da skoknem do radnje i da Äujem Å¡ta ima da ponudi taj uDAC od NuForce-a , nadam se da će renome firme biti opravdan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...