Jump to content


Nista posebno ali lepo zvuci


Kiza 10

Recommended Posts

Mislio sam na vizuelnu stranu, ne na akustiku. Nesto iz delova (jedna slika, vise povrsina) u bojama u skladu sa ostatkom sobe.

 

И боља Ñлика уређаја, ламинат и зидови Ñу прелепи.

Link to comment
Share on other sites

lepo skockano, nema potrebe da budes preskroman...imas i dobre kablove, puno su nahvaljeni. U ovakvoj postavci ako ti ne smeta prolazu, omakni pola metra kutije od zida, bar 30 cm, bice razlike...

Ma nije to. Nego kada god odem kod mog drugara i cujem "zvuk" kod njega. Bolje da ne pisem sta ima................

Mozes da stvoris sliku gde je svaki instrument, a zvuk dolazi iza zvucnika. Ustvari on mi je i preporucio Tara Labs kablove.

I nejjeftiniji (moji) kablovi su potpuno neutralni. Potpuno si u pravu za zvucnike. Moracu da ih okrenem po uzoj strani zidova.

Onda cu moci i da ih odvojim dalje.

Link to comment
Share on other sites

@ Kiza

Nemam nista protiv, samo ako nije neka audiofilska black magic magija u opisu "zvucnog benefita" pa da ne ides na more jos jednu godinu.

XA XA, More! Bogami, tesko za jedno duze vreme jer nameravam da kasnije zamenim Focal 807 za Focal Aria zvucnike.

Za sada je to naucna fantastika.

Link to comment
Share on other sites

Na polici su jos: Monster Cable strujni zastitnik i Oppo DVD (ali to "pripada" mojoj zeni).

Htedoh da napisem, naponski zastitnik. Probao sam sa ostalim firmama: Shynuata  Synergistic. Oba nekako farbaju zvuk.

Visoki su slabiji (gube se detalji) dok je bass izrazajniji. Monster Cable je najjeftiniji i potpuno neutralan.

Link to comment
Share on other sites

Ko pravi ?

Ima li kod nas ?

Nisam siguran ali mislim da nema. To su americke kompanije ako ne gresim : Audimute Soundproofing i Acoustimac.

Ja bih trebao da ih dobijem iz Italije ali sigurno ih ima sirom Evrope.

Verujem da i kod nas nesto slicno moze da se nadje. Sigurno da neko sa Foruma zna gde mogu da se kupe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...