Jump to content


Pet albuma za pusto ostrvo


Vise njih TUPI KO UD ;)

Recommended Posts

Dobar Genesis izbor, primećujem da mi progresivci vodimo po broju albuma u žanru. :listen  

 

Ko Å¡ta ima protiv Strejtsa? To je sjajna 'zika! Sultani su zakon!  :facehearts

 

Sad se neÅ¡to premiÅ¡ljam, možda mi Jethro ne treba, pa 'mesto njega da ponesem Ravelovu interpretaciju Musorgskijevih Slika sa izložbe, to mi je jedno od omiljenijih dela... Hmmm, možda bih izbacio i Rumours (teÅ¡ka srca) pa spakovao Coleman Hawkins-ov The Hawk in HiFi i umesto Elvisa Milt Jackson-ov Sunflower? Eto ti, odvratno, nemož' udovoljiti sebi sa samo 5 albuma pa to ti je...  :evil:

Link to comment
Share on other sites

5.Augustus Pablo - "King Tubby Meets Rockers Uptown"

 

To je to...pod uslovom da na ostrvu buja odgovarajuća vegetacija. rasta.gif

Ovo mi se svidja...Taj Pablo je dubcina za :klanjanje

 

ne kontam te jedino za Showcase i Tear it up,zar nije bolji izbor Aswad,Live and direct ili New chapter of dub,pa mozda Guess who coming,Red...etc.Ja skoro nadjem na vinylu Chill out vrlo dobar i on. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Showcase je remek delo, urezano moju memoriju u najbitnije vreme, takoÄ‘e i Tear it up, koji sam jurio po Italiji te 80' godine.Troumio sam se izmeÄ‘u Live and direct, koji je jedan od mojih top5 reggae albuma, kao i Red, ali poÅ¡to  se radi o specifiÄnoj situaciji u vidu pustog ostrva, cenim da bi mi prethodno nabrojano nekako baÅ¡ leglo...u ovom trenutku razmiÅ¡ljanja. Ko zna Å¡ta bih stavio na listu veÄeras--- :D

Link to comment
Share on other sites

Problem je Å¡to bi mi se ti albumi veoma brzo zgadili. Koji god da su, odlepio bih, i prosvirao sebi glavu u nekoj formi.

 

Krenuo sam s idejom da napiÅ¡em sliÄan komentar, ali sam proÄitao sve Å¡to je napisano, jerbo sam verovao da je nekome već pala na pamet ista stvar. :)

 

NeÅ¡to sliÄno doživljavam kada odem u Merkator da pazarim. Iako tamo odlazim jednom do dva puta nedeljno, neminovno sam zapazio da se već godinama vrti ista plej-lista, od max. stotinak naslova, savrÅ¡eno nekonzistentno sastavljena. Pa se pored nekih ordinarnih prepeva manje-viÅ¡e banalnih starih hitova može Äuti Boom boom od Hukera ili Neverending story. Dakle, bilo bi tu i neÅ¡to Å¡to bih rado posluÅ¡ao, u normalnoj situaciji. 

 

Da sam tamo zaposlen, tužio bih upravu zbog psihiÄke torture. :heat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
2 sati ranije, pera451 said:

Zasto bas taj, a ne, recimo, "Relayer" ili "Going for the One"?

Znate ono kad dok setate u mislima pevusite neku pesmu? Iako sam ga puno slusao, ne mogu da ga pevusim, tj. u malim sivim celijama mi nije ostao neki zapis duzi od par sekundi pa stoga cenim da mi nikada ne bi dosadio.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, WildRanger said:

Mojih top 5:

1.Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath 

2.Rush - Permanent Waves 

3. Led Zeppelin II

4.Queen - Sheer Heart Attack 

5. Yes - Close to the Edge  

Osim br. 4, sve ove grupe imale su pevače čiju boju glasa ili mrziš iz dna duše, ili voliš do izbezumljenja, u koju grupu ti spadaš, ne moram da pogađam...;)

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, pera451 said:

Moj omiljeni bend!

Izuzev prvog i poslednjeg albuma koji mi nekako... nisu legli, svi ostali su po meni vrhunski, neki manje neki vise. Ja licno vise volim starije albume ali pomenuo bih i album The Ladder. Nego, bolje da prekinem kako ne bi ovu temu prekrstili u YES.

Hvala na interesantnom stivu i pozdrav za sve!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

sad sam naisao na temu, koja je otvorena "during the warr"

ne znam da li se autor oslanja na BBC emisiju "muzika za pusto ostrvo" koja je pak naslednik emisije "desert island books". Naime, nije sustina sta biste slusali na pustom ostrvu vec ono sto bi ste poneli sa sobom kad bi ste tamo poceli da zivite. Kriterijumi su otprilike koji su vam najznacajniji albumi/dela (licno, u zivotno ili muzicki)ili sta je to sto mozete cesto da ponovite sa slusanjem/citanjem
(ovo je moje vidjenje teme)

te moja lista

Bethoven - 6simfornija
Bowie - falling and raising of ziggy stardust
The Blues brother - soundtrack
U2 - Rattle and Hum
Disciplina Kicme - Buka u modi

to mi je neki najsazetiji deo, dela nisu klasifikovana po kvalitetu, po uticaju na svet i razvoj muzike, nego neki moji koraci u odrastanju i razvoju shvatanja muzike (spisak nije sortiran nikako)
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...