Jump to content


Pet albuma za pusto ostrvo


Vise njih TUPI KO UD ;)

Recommended Posts

Bilo ih je par, ali se od tada moj pogled na temu promenio.

 

Umesto drndanja glave Å¡ta da odaberem (a odabrati omiljene albume, ma koji broj bio u pitanju, je jalov posao) reÅ¡io sam da problemu pristupim iz drugaÄijeg ugla.

 

Recimo da je pusto ostrvo neko idealne temperature tokom cele godine (raspon 21c-28c, ako je hladnije ili toplije neću da se igram), i da ima koktel bar, jer mora da ga ima jer je tropsko ostrvo. Zatim, kontam da ću biti dugo tamo, bar do kraja života, Å¡to mu doÄ‘e, da ne preteramo, 80-90 godina? Za to vreme će se joÅ¡ neko nekim Äudom zadesiti na mom ostrvu, jer nesreće se svakodnevno deÅ¡avaju, pa neki brodolom ili pad helikoptera, jedrilice, aviona ili satelita će sigurno biti u blizini. Kako žena ima viÅ¡e nego muÅ¡karaca na svetu statistiÄki je opravdano predpostaviti da će neke ženske biti osuÄ‘ene na istu sudbinu na mom ostrvu.

 

E, samo u tom sluÄaju i pod tim okolnostima (ukoliko pak nisu takve okolnosti, kao i u sluÄaju temperature neću da se igram, i ne samo to nego idem kući da te kažem mami) nosim, redosledom nebitnim, sledeće "albume":

 

1- neki Best of Italo-disco hitova

2- neku mnogotiražnu kompilaciju tropskih hitova

3- opet neki best of, ovoga puta rege hitova

4- neku bljutavu kompilaciju stiskavaca i sentiša

5- 25 Golden Greats - Elvis Presley (4lp box set, jeste varanje ali ajde, jednom se ide na pusto ostrvo)

 

Toliko.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Mlados'...

Pusto ostrvo, žena(e), stiskavac...

Mladiću, ala iz tebe progovara neiskustvo :D

Zaboravio si da pretpostaviÅ¡ da ta žena mora (ne treba, već mora) da bude sve ono Å¡to one inaÄe nisu (ijaooo, pa joÅ¡ nemaÅ¡ mogućnost izbora) da ti se ne bi ogadio boravak.

Plašim se da bi brzo potražio (relativno brzo kad je u pitanju 80 - 90 god) jedno PRAVO pusto ostrvo bez bara i stiskavca, ili nazad u civilizaciju... :D

Link to comment
Share on other sites

Srle, + za tebe, lajkovo bih ti tekst ali nemam fbuk.

Ja bih od pustog ostrva ubrzo stvorio urbanu civilizaciju koja bi, na kraju, pojela sama sebe. Posle bih ponovio to isto.

Spremio bih ovako: jedan afrobeat album i dva reggae albuma iz kasnih sedamdesetih za dnevno svetlo, a za tminu jedan dub album i jedan jazz album. Gajio bih dredove dok mi ne dodju do japanki a pozive za pomoc u pesku i vatrene signale ne bih slao iz zdravstvenih razloga, i tako bih ziveo skromno ali ispunjeno sve do dana kada bi se pojavili kineski trgovacki brodovi sa mesovitom robom, sto bi se desilo za najvise 20 dana.

Link to comment
Share on other sites

Ako ima žena, onda nije pusto. Čini mi se da su dosadašnji spiskovi više zamišljeni kao muzika koju bi poneli na udaljeno ostrvo, na koje idete na dvonedeljni odmor, uz ideju da će vam se tamo dogoditi romansa.

Ja sam Zverkov post viÅ¡e doživeo fatalistiÄki, znaÄi pusto ostrvo na koje niste doÅ¡li svojom voljom i ne znate da li ćete većno ostati. Poput Robinzon Kruso-a. E kojih 5 bi tada poželeli da su se naÅ¡li uz vas. Možda bi morali veÄno da ih sluÅ¡ate. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ako ima žena, onda nije pusto. Čini mi se da su dosadašnji spiskovi više zamišljeni kao muzika koju bi poneli na udaljeno ostrvo, na koje idete na dvonedeljni odmor, uz ideju da će vam se tamo dogoditi romansa.

Ja sam Zverkov post viÅ¡e doživeo fatalistiÄki, znaÄi pusto ostrvo na koje niste doÅ¡li svojom voljom i ne znate da li ćete većno ostati. Poput Robinzon Kruso-a. E kojih 5 bi tada poželeli da su se naÅ¡li uz vas. Možda bi morali veÄno da ih sluÅ¡ate. ;-)

 

Ovo je hit! :bounce:banana

A vi uvek sami, kao neki Robinzoni Kruse...

Link to comment
Share on other sites

Srle, + za tebe, lajkovo bih ti tekst ali nemam fbuk.

Ja bih od pustog ostrva ubrzo stvorio urbanu civilizaciju koja bi, na kraju, pojela sama sebe. Posle bih ponovio to isto.

Spremio bih ovako: jedan afrobeat album i dva reggae albuma iz kasnih sedamdesetih za dnevno svetlo, a za tminu jedan dub album i jedan jazz album. Gajio bih dredove dok mi ne dodju do japanki a pozive za pomoc u pesku i vatrene signale ne bih slao iz zdravstvenih razloga, i tako bih ziveo skromno ali ispunjeno sve do dana kada bi se pojavili kineski trgovacki brodovi sa mesovitom robom, sto bi se desilo za najvise 20 dana.

Hahaha, odlican! :thumbsup2

Da si malo blize, pa i ti da se pridruzis veselom karavanu u S.Karlovcima :D

Funny-India-Too-Crowded-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Plašim se da bi brzo potražio (relativno brzo kad je u pitanju 80 - 90 god) jedno PRAVO pusto ostrvo bez bara i stiskavca, ili nazad u civilizaciju... :D

 

Imam ja to "pravo pusto ostrvo", bez igde ikoga, kad ni jedan bar ne radi i niko nigde ne ide... Neki to zovu ispitni rok, i deÅ¡ava se u redovnim godiÅ¡njim ciklusima i u tom periodu oÄu dumrem!

 

No, da ne bude sve off, ajde jedna provizorna lista 5 albuma kod mene:

 

1- Mike Oldfield - Ommadawn

2- Pink Floyd - Animals

3- Jethro Tull - Aqualung

4- Neil Young - Decade (hehehe, 3LPa, opet varam :blah )

5- Fleetwood Mac - Rumours

 

Neko poteže pitanje struje? PA onda možemo i da pitamo za cd plejer, amp, gramofon, libelu za nivelisanje gramofona, clamp, karbonsku Äetkicu, teÄnost za Äišćenje igle, kaiÅ¡ ako nije DD pogon... Ali rekoh već da neću tako da se igram!  :crno-na-belo

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Od navedenih samo gramofon može dati zvuk bez struje tako da analogija konaÄno odnosi pobedu nad digatalijom.

 

Jeste ali samo onaj Å¡to ga vrtim na kurblu, k'o da mi nije dovoljno Å¡to padam na nos u "civilizovanom" svetu , pa zar i na pustom ostrvu da robujem, i to bukvalno da robujem ureÄ‘aju? :plakanje 

 

DoduÅ¡e, ako nema gramofona (pogonjenog strujom) negoli samo CD plejer ja na to ostrvo neću uopÅ¡te da doÄ‘em jer nemam ni jedan CD sem instalacije Windowsa XP   :plakanje  

Link to comment
Share on other sites

Problem je Å¡to bi mi se ti albumi veoma brzo zgadili. Koji god da su, odlepio bih, i prosvirao sebi glavu u nekoj formi.

Vaistinu.

 

O albumima koji su mi omiljeni gnjavio sam u viÅ¡e navrata, ali priÄe radi, u ovom trenutku mislim da bih do prosviravanja glave najduže izdržao sa

 

Mike Oldfield - Ommadawn

Mike Oldfield - Crises

Pink Floyd - Dark Side of the Moon

Beatles - Abbey Road

Free Fall - Power & Volume

Link to comment
Share on other sites

O albumima koji su mi omiljeni gnjavio sam u više navrata...

 

Reći ću samo hvala, jer da nisi "gnjavio" ne bih se  dugo uhvatio u koÅ¡tac sa Majkom Staropoljem i Ommadawn-om!  :blah

 

 

Vidim viÅ¡e nas je izabralo po jedan Floyd album... Iako mi je DSotM sasvim sigurno najjaÄe ostvarenje iz te kujne, neÅ¡to ne bih voleo da ga ponesem pre Animalsa, Meddle-a ili Krave. Nije to Å¡to ga ne volim, jer ga volim, Äak Å¡taviÅ¡e, nego ga toliko dobro znam da bih mogao spontano da ga urežem u duborez. Meni on "svira" po ceo dan, u glavi, uvek je tu negde, mota se, servira po neki ton kad treba saÄuvati prisebnost (ironije li, album puca od ludila). Iz istog razloga ne bih poneo Wish You Were Here, Shine On se automatski aktivira i proÄ‘e bar refren kad se silom prilika naÄ‘em u druÅ¡tvu u kom ne želim da budem.

 

E sad, zaÅ¡to je prevagnuo Animals nad Meddle i Atom Heart albumima? Verovatno jer bi mi definitivno falio "onaj drugi", koji god da ponesem, jer posle Echoes-a skoro po definiciji pustim Kravu, i obrnuto. Animals mi doÄ‘e tu najkompletniji, i najdraži, a i njega najreÄ‘e sluÅ¡am od svih Floyda (to ne mogu da objasnim, volim da mislim da mi je to omiljen album, pa opet, pre zavrtim Ummagumma, i to studijsku ploÄu, nego Životinje  :roll: ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...