Jump to content


Najvece zablude u hi - fi - ju pa i sire


suca77

Recommended Posts

Pa govorimo o principima. Ili se varam? Jel tako pokrenuta tema? 

Da li je sto i vise godina star princip grebanja po vinilu superiorniji od high tech principa digitalizacije analognog signala?

Old VS New

Ovo ima dusu

_sp-parne-masine-voz.jpg

 

a ovo  je savremeno tgv_01.jpg

Uopste ne razmatram u opsegu cene ili klase. Samo o principu.

 

Jasno mi je sta hoces da kazes, mada sam spominjuci klase uredjaja zapravo potencirao potrebu razmatranja na nivou principa, a onda se podrazumevaju najbolji puleni za jednu ili drugu pricu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da ponesem USB kabl, pretpostavljam da cemo slusati i muziku sa kompa?

 

Å to se mene tiÄe, na raÄunaru muziku sluÅ¡am samo neobavezno, on nema veze sa glavnim sistemom. IskljuÄivo koristim CD plejer, FLAC-ove narezujem.

 

Nije mi poznato na koji naÄin se koristi to tvoje sokoćelo (Cantata), pa ti vidi Å¡ta treba.

Link to comment
Share on other sites

Å to se mene tiÄe, na raÄunaru muziku sluÅ¡am samo neobavezno, on nema veze sa glavnim sistemom. IskljuÄivo koristim CD plejer, FLAC-ove narezujem.

Nije mi poznato na koji naÄin se koristi to tvoje sokoćelo (Cantata), pa ti vidi Å¡ta treba.

Cantata je vrlo jednostavan i visestruko upotrebljiv uredjaj. Radi i kao klasican CD plejer i kao DAC sa SPDIF, AES/EBU i USB ulazima. Cak ima i varijabilni izlaz i to analogni, ali to koliko vidim ni kod tebe ni kod mene nece trebati, ipak sa kvalitetnim preampom radi najbolje.

Ima vrlo energican i tonski uravnotezen zvuk (ni svetao ni taman), trebalo bi dobro da ti razdrma sistem :)

Link to comment
Share on other sites

Cantata je vrlo jednostavan i visestruko upotrebljiv uredjaj. Radi i kao klasican CD plejer i kao DAC sa SPDIF, AES/EBU i USB ulazima. Cak ima i varijabilni izlaz i to analogni, ali to koliko vidim ni kod tebe ni kod mene nece trebati, ipak sa kvalitetnim preampom radi najbolje.

Ima vrlo energican i tonski uravnotezen zvuk (ni svetao ni taman), trebalo bi dobro da ti razdrma sistem :)

I takav high end digitalni izvor ćete da uporedite sa tehniksom od trista evra i donesete pravilne rezultate.
Link to comment
Share on other sites

Vise se ne bih zacudio ni da se pored regularne ekipe, koja se javila za druzenje, slusanje i poredjenje pojavi jos jedna koja ce da ostane napolju da uce i buce!  :order

 

P.S. Ja ipak necu moci subotu i nedelju. Pa eto, moze neko da zauzme moje mesto, ako je uopste bilo rezervisano. :) Ako se odlaze za sledeci vikend, ili za neki naredni, tu bih se ponovo ubacio.  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...