Jump to content


Najvece zablude u hi - fi - ju pa i sire


suca77

Recommended Posts

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:thumbsup2

Isto tako moze i da se objasnjava anatomija na Cika Glisi

15005.gif

 

Pa slika ko slika. Meni sasvim relevantna da poredim sa onom tvojom miskroskopskom ...

 

Je li imas i sliku sa varijacijama uha?

 

Tema nija poredjenja zvuka za labaratorije nego, priznali vi to ili ne, ono sto slusalac cuje, sa svim svojim manama i vrlinama.

 

Niko ovdje ne moze 100% dolazati niti jedno niti drugo.

 

Kad mi kazes koji je sistem mjerodavan za digitaliju onda mozemo ici na sljedeci korak. Ali pazi, obojica moramo da se slozimo da je taj sistem mjerodavan.  Naravno, uz sistem ide i soba/mjesto gdje je postavljeno.

 

Zadnja stvar je da se dokaze kako treba da zvuci nesto sto je snimljeno. Mozemo reci dobro ili lose ili onako, ali niko od nas ne zna sa sigurnoscu kako treba da zvuci. Niko od nas nije bio tamo i slusao. Sad mnogi MISLE da znaju da to treba ovako ili onako ... je li gitara bila malo rastimana, lampa u pojacalu malo ostarila, ....

Link to comment
Share on other sites

E, sutra ću da naelektriÅ¡em neku ploÄu, da je pustim da se vrti, a iglu ću držati milimetar iznad povrÅ¡ine. 

Dok ne pucne. Ako me nema, joÅ¡ Äekam :)

 

pa jos je uvek  veselije samo cekati,no mozda prodati pojacalo,gde je pomenuta pojava bila uzrok :1038: ..cimao se 2x do majstora,covek merio,proveravao,sve je bilo u redu kod njega,ja nisam imao zivaca da se zavitlavam sa time vise,i otislo pojacalo na dobos...pojava je dosta retka,i najverovatnije se moze eliminsati ako se kod SME rucke (Kuja!) veze dodatni kablic na poziciji uzemljenje rucke-baza gramofona/ploca koja nosi osovinu..naravno,pocne covek da razmislja malo ozbiljnije,kad se pojava ponovi,i sa drugim pojacalom :)

Link to comment
Share on other sites

...i najverovatnije se moze eliminsati ako se kod SME rucke (Kuja!) veze dodatni kablic na poziciji uzemljenje rucke-baza gramofona/ploca koja nosi osovinu..

Uzemljene na mojim gramofonima je vezano baÅ¡ na takav naÄin - ground ruÄke je pored pojaÄala dodatno vezan na Å¡raf za uzemljenje subÅ¡asije gramofona.

Pojava nije strašna.

Registrovao sam je samo na waveformu u programu za obradu zvuka - mali peak koji se u uzastopnim snimcima iste pesme pojavljuje na razlišitim mestima, a nekada ga nema uopšte.

Prilikom slušanja, povremeni "pucevi" prolaze skoro neprimećeni.

Link to comment
Share on other sites

pa jos je uvek  veselije samo cekati,no mozda prodati pojacalo,gde je pomenuta pojava bila uzrok :1038: ..cimao se 2x do majstora,covek merio,proveravao,sve je bilo u redu kod njega,ja nisam imao zivaca da se zavitlavam sa time vise,i otislo pojacalo na dobos...pojava je dosta retka,i najverovatnije se moze eliminsati ako se kod SME rucke (Kuja!) veze dodatni kablic na poziciji uzemljenje rucke-baza gramofona/ploca koja nosi osovinu..naravno,pocne covek da razmislja malo ozbiljnije,kad se pojava ponovi,i sa drugim pojacalom :)

 

U meÄ‘uvremenu se i ja setih da je Denon 103, na 1210, umeo da se "pucom" (ne baÅ¡ tihim) javi s odmoriÅ¡ta, možda jednom u dva sata. Ne znam ima li to veze s statiÄkim elektricitetom (ploÄa ne bi ni bila na gramu). 

No, nisam to imao sa drugim zvuÄnicama. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

ПоÑтавио Ñам већ тај линк, прво Ñе приказао видео а Ñада Ñамо линк ка њему.

Link to comment
Share on other sites

Uzemljene na mojim gramofonima je vezano baÅ¡ na takav naÄin - ground ruÄke je pored pojaÄala dodatno vezan na Å¡raf za uzemljenje subÅ¡asije gramofona.

Pojava nije strašna.

Registrovao sam je samo na waveformu u programu za obradu zvuka - mali peak koji se u uzastopnim snimcima iste pesme pojavljuje na razlišitim mestima, a nekada ga nema uopšte.

Prilikom slušanja, povremeni "pucevi" prolaze skoro neprimećeni.

 

 

dobro,pojava nije strasna to stoji,al zna pasje da nervira..nikad ni na jednoj prijasnjoj 126-ci sa SME,ja to nisam vezivao sa dodatnim vodom i nije bilo problema,do tog slucaja,,nakon upgrade-a pojacala+rucke ,pojava se ponovo pojavila,doduse jos redje,i manjim intenzitetom,gde sam ja problem delimicno pripisivao upotrebi drugacijeg podmetaca naspram fabrickog ,i negde sam iz zezancije vezao taj dodatni vod,i gle cuda,nestade problem

 

U meÄ‘uvremenu se i ja setih da je Denon 103, na 1210, umeo da se "pucom" (ne baÅ¡ tihim) javi s odmoriÅ¡ta, možda jednom u dva sata. Ne znam ima li to veze s statiÄkim elektricitetom (ploÄa ne bi ni bila na gramu). 

No, nisam to imao sa drugim zvuÄnicama. 

 

 

na sinovljevoj 1210-ki je bilo nekog problema,vidi temu "staticki proboj "ili tako nesto se zvala tema,tu sam ja isto na kraju dodao jedan  vod uzemljenja do zida(!),i dao sam ukaz da se cvece malo cesce zaliva

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Digemoni i analogiÄari... svako u svoj koÅ¡. Ko je bio u prilici da Äuje dobar gramofonski setup (ne obavezno i preskup) ne bi tako olako davao izjave o prednostima digitalije. JoÅ¡ je manji broj onih koji su Äuli kako dobra digitalija zaista zvuÄi. Svejedno je na koju ćete stranu, dobro je i jedno i drugo a najbolje oboje.

Link to comment
Share on other sites

dobro,pojava nije strasna to stoji,al zna pasje da nervira..nikad ni na jednoj prijasnjoj 126-ci sa SME,ja to nisam vezivao sa dodatnim vodom i nije bilo problema,do tog slucaja,,nakon upgrade-a pojacala+rucke ,pojava se ponovo pojavila,doduse jos redje,i manjim intenzitetom,gde sam ja problem delimicno pripisivao upotrebi drugacijeg podmetaca naspram fabrickog ,i negde sam iz zezancije vezao taj dodatni vod,i gle cuda,nestade problem

 

 

 

na sinovljevoj 1210-ki je bilo nekog problema,vidi temu "staticki proboj "ili tako nesto se zvala tema,tu sam ja isto na kraju dodao jedan  vod uzemljenja do zida(!),i dao sam ukaz da se cvece malo cesce zaliva

 

:)

 

Bilo je davno, sada sam se i ja setio - to mi se (cini mi se) desavalo sa (takodje :) ) sinovljevim Technics-om.

Link to comment
Share on other sites

Digemoni i analogiÄari... svako u svoj koÅ¡. Ko je bio u prilici da Äuje dobar gramofonski setup (ne obavezno i preskup) ne bi tako olako davao izjave o prednostima digitalije. JoÅ¡ je manji broj onih koji su Äuli kako dobra digitalija zaista zvuÄi. Svejedno je na koju ćete stranu, dobro je i jedno i drugo a najbolje oboje.

Niti  sam digimon niti analogicar. Niti imam svoj koÅ¡. Samo iznosim tehnikalije.

Da li stvarno mislite da je nemoguce napraviti digitalnu reprodukciju koja bi do clanaka potukla oraÄa? Pa kako radi digitalna televizija? Frekventni opseg 1012 puta veci od audio spektra. Rezolucija neuporedivo sa audiom (  da ne pominjemo HD).

I ne  mogu da naprave dovoljno kvalitetan audio a mogu video!?!?

Pa Å¡to ne snimaju program na  gramofonske  ploÄe.

 

A da ne pominjem profi elektroniku X i mikro talasa.

Link to comment
Share on other sites

Niti  sam digimon niti analogicar. Niti imam svoj koÅ¡. Samo iznosim tehnikalije.

Da li stvarno mislite da je nemoguce napraviti digitalnu reprodukciju koja bi do clanaka potukla oraÄa? Pa kako radi digitalna televizija? Frekventni opseg 1012 puta veci od audio spektra. Rezolucija neuporedivo sa audiom (  da ne pominjemo HD).

I ne  mogu da naprave dovoljno kvalitetan audio a mogu video!?!?

Pa Å¡to ne snimaju program na  gramofonske  ploÄe.

 

A da ne pominjem profi elektroniku X i mikro talasa.

 

Citajuci temu imam stalnu dilemu na koji nivo digitalije / analogije se misli. Da li uporedjujemo na nivou beskompromisnih resenja koja postoje ili na nivou Technics 1210 MkII protiv tamo nekog Rega DAC-a itd.? POmenuti uredjaji su nasumicni odabir radi ilustracije pitanja / dileme, a podrazumeva se da bi trebali biti cenovno i po klasi uskladjeni, sto za pomenute i nisam bas najsigurniji. Nadam se svakako da je poenta jasna.

Link to comment
Share on other sites

Citajuci temu imam stalnu dilemu na koji nivo digitalije / analogije se misli. Da li uporedjujemo na nivou beskompromisnih resenja koja postoje ili na nivou Technics 1210 MkII protiv tamo nekog Rega DAC-a itd.? POmenuti uredjaji su nasumicni odabir radi ilustracije pitanja / dileme, a podrazumeva se da bi trebali biti cenovno i po klasi uskladjeni, sto za pomenute i nisam bas najsigurniji. Nadam se svakako da je poenta jasna.

Pa govorimo o principima. Ili se varam? Jel tako pokrenuta tema? 

zabluda da je gramofon bolji nosac zvuka od cd player - a

Da li je sto i vise godina star princip grebanja po vinilu superiorniji od high tech principa digitalizacije analognog signala?

Old VS New

Ovo ima dusu

_sp-parne-masine-voz.jpg

 

a ovo  je savremeno tgv_01.jpg

Uopste ne razmatram u opsegu cene ili klase. Samo o principu.

Link to comment
Share on other sites

ПоÑтавио Ñам већ тај линк, прво Ñе приказао видео а Ñада Ñамо линк ка њему.

Nisam video, dok nisam postavio, jer nisam osvežio stranu u browser-u. :D

Mada sam taj link već stavljao u drugoj temi. I ovde joj je mesto.

Link to comment
Share on other sites

Pa govorimo o principima. Ili se varam? Jel tako pokrenuta tema? 

Da li je sto i vise godina star princip grebanja po vinilu superiorniji od high tech principa digitalizacije analognog signala?

Old VS New

Ovo ima dusu

_sp-parne-masine-voz.jpg

 

a ovo  je savremeno tgv_01.jpg

Uopste ne razmatram u opsegu cene ili klase. Samo o principu.

 

 

 

 

I... misliš da se sada lepše putuje? :D

Link to comment
Share on other sites

 

JoÅ¡ viÅ¡e me zanima Cantata, jer je meni digitalija primarna, iz Äisto praktiÄnih razloga. A prilika da se Äuje takav "komad" se ne propuÅ¡ta. I svako ko je spreman da potegne iz Beograda, ima neki razlog da doÄ‘e, bio on smislen ili besmislen.  :D Ali, nemojte baÅ¡ trideset da vas doÄ‘e, nemam dovoljno stolica. :rolleyes:

 

  

 

Domacine, ako bude dovoljno zainteresovanih, ovako ce izgledati BG svita :D

P.S. VIP mesta ostavljamo za moderaciju.

 

Funny-India-cargo-transportation-level-i

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...