Jump to content


Smešna strana HiFIja


Zorole

Recommended Posts

Gledam ovih dana ove starije tjunere. I Äudim se kakvih sve cena ima. Npr: tjuner Marantz st 510 cene oko 60e

post-29378-0-77702400-1417688907_thumb.j

 

i veoma sliÄan tjuner ali marke Grundig t 7200 koga ljudi cene oko 20e

post-29378-0-45674400-1417688978_thumb.j

 

E sad da li je Marantz toliko bolji ili je sve u glavama potroÅ¡aÄa?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi liÄi na onaj vic bezveze,koji je legendarni Minimax ispriÄao u radio emisiji Tup Tup,a glasi ovako: koliko palaÄinki stane u telefonsku govornicu kada pingvin preÄ‘e preko crvenog svetla? 24 ! Å to ? Jogurt nema kosti!!! I onda pusti onaj zarazan studijski smeh.E vic je tolko bezveze da je smeÅ¡an.

Link to comment
Share on other sites

Pravo da vam kažem ja sam zavoleo radio i svaki dan ga sluÅ¡am makar dva sata (budjenje uz B92 i ona dva ludaka ili radio Index, onda od 9.30h poÄinje na lokalnoj stanici Glas slobodne Evrope, gde uvek Äujem neÅ¡to novo, od 12h neke radio stanice emituju Å¡aljive emisije...) Imam taÄan raspored radio emisija koje sluÅ¡am i to je neka vrsta rituala. Dok sluÅ¡am radio uvek mogu da radim neÅ¡to drugo. A obiÄno i radim. Na radiju obiÄno i javljaju koja grupa je izdala novi album (novu pesmu), puÅ¡taju je... Tu obiÄno Äujem i neÅ¡to Å¡to mi se svidja pa posle tražim da kupim i cd. Sve u svemu meni je radio nezamenljiv. Cde sluÅ¡am ali me uvek smori izbaci ovaj, ubaci onaj, traži pesmu koja ti se svidja, jedno te isto... :blah

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da me niste pogrešno shvatili,i ja sam zaljubljenik u radio program od kad znam za sebe,mada su meni omiljene emisije nestale odavno iz etra.

Bude i sad nekih interesantnih stvari,moram priznati.

@Arn,taj podatak deluje uteÅ¡no,ali i tih par godina će brzo proleteti...Skoro sam baÅ¡ razgovarao na tu temu sa svoja dva dobra prijatelja,koji su poznavaoci dobrog zvuka,i uprkos mnogim prednostima moderne tehnologije nekako nam bi žao Äinjenice da ćemo ipak,jednog dana,ostati bez klasiÄnog prijema.

Link to comment
Share on other sites

Da li možda neko zna da li će poÄeti sa emitovanjem radio signala preko ovih novih Dvb t2 risivera?! Imam jedan Dvb t2 risiver i mogu reći da je zvuk dosta bolji (naravno i slika) od standardnog signala. Verujem da bi i radio signal preko ovog uredjaja bio dosta bolji...

Link to comment
Share on other sites

Ajde da se vratimo temi. Smešno je po meni što ljudi stavljaju cene kako im se ćefne. Evo npr. ista linija bila na Kupindu, cena sitnica, a evo je sad i na KP:

http://www.kupindo.com/Slusalice/10655276_Mitsubishi-Vertical-Audio-Sistem-X-1000

 

http://www.kupujemprodajem.com/pojacalo-tjuner-dek-2x40w-17582693-oglas.htm?filter_id=137

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...