Jump to content


Posle 20 godina ulaganja i jos nije gotovo


Zoran2

Recommended Posts

Sta se desi svakom od nas koji smo mogli samo da priustimo Tehnikse i Sonije kada najzad dodju do para i pocne ludilo. :banana

 

Snagas: Accuphase A-30

Predpojacalo: Accuphase C-2110

Procesor: Accuphase DG-48 (Izuzetno dobra sprava. Ispravlja i najlosiji snimak vokala).

Zvucnici: JBL S4600 (modifikovani)

Ostalo je pokusaj nekog HT ali sam digao ruke od toga.

Snimljeno pred sam dolazak iz Japana.

Cela soba je uradjena po Sound-tec nacrtu ali bas i nije uspelo u potpunosti

Accuphase je zamenjen sa Moon 600i Integralnim pojacalom.

Stavicu nove fotografije cim sve povezem.

post-31322-0-63858000-1417442855_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sta se desi svakom od nas koji smo mogli samo da priustimo Tehnikse i Sonije kada najzad dodju do para i pocne ludilo. :banana

 

Snagas: Accuphase A-30

Predpojacalo: Accuphase C-2110

Procesor: Accuphase DG-48 (Izuzetno dobra sprava. Ispravlja i najlosiji snimak vokala).

Zvucnici: JBL S4600 (modifikovani)

Ostalo je pokusaj nekog HT ali sam digao ruke od toga.

Snimljeno pred sam dolazak iz Japana.

Cela soba je uradjena po Sound-tec nacrtu ali bas i nije uspelo u potpunosti

Accuphase je zamenjen sa Moon 600i Integralnim pojacalom.

Stavicu nove fotografije cim sve povezem.

 

 

Taj DG-48 je neki room correction modul?

 

Citam Google translate ovog Ljubinog linka sa sajta te prodavnice na kome je i postavljena slika tvog sistema kada si jos bio u Japanu:

https://translate.google.com/translate?sl=ja&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.sound-tec.com%2F2010%2F04%2F65425326.html&edit-text=

 

... prevod sa japanskog nije najbolji pa mi dosta napisanog/prevedenog nije jasno.

 

 

Deluje kao zanimljiva sprava, bas ovih dana pokusavam da nesto slicno uradim softverski.

 

Kako DG-48 tacno radi?

 

Iz gornjeg teksta sa Soundtec sajta ne razumem da li su japanci iz prodavnice bili kod tebe i sve instalirali i podesili (pa slikali :) ) ili si ti to sam radio?

 

Kakva je procedura merenja?

 

Softver koji zelim da probam (Dirac) ima i mogucnost merenja vise pozicija, pa onda generise neko srednje podesavanje za siru zonu slusanja, a moze i da uradi optimizaciju samo za jednu fotelju.

Ne znam ni sam da li da se sa tim zamajavam softverski, posto su mi ranija iskustva sa nekim drugim slicnim programima bila losa - recimo Inguz (stvarno se tako zove!) plugin za Squeezebox server.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Taj DG-48 je neki room correction modul?

 

Citam Google translate ovog Ljubinog linka sa sajta te prodavnice na kome je i postavljena slika tvog sistema kada si jos bio u Japanu:

https://translate.google.com/translate?sl=ja&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.sound-tec.com%2F2010%2F04%2F65425326.html&edit-text=

 

... prevod sa japanskog nije najbolji pa mi dosta napisanog/prevedenog nije jasno.

 

 

Deluje kao zanimljiva sprava, bas ovih dana pokusavam da nesto slicno uradim softverski.

 

Kako DG-48 tacno radi?

 

Iz gornjeg teksta sa Soundtec sajta ne razumem da li su japanci iz prodavnice bili kod tebe i sve instalirali i podesili (pa slikali :) ) ili si ti to sam radio?

 

Kakva je procedura merenja?

 

Softver koji zelim da probam (Dirac) ima i mogucnost merenja vise pozicija, pa onda generise neko srednje podesavanje za siru zonu slusanja, a moze i da uradi optimizaciju samo za jednu fotelju.

Ne znam ni sam da li da se sa tim zamajavam softverski, posto su mi ranija iskustva sa nekim drugim slicnim programima bila losa - recimo Inguz (stvarno se tako zove!) plugin za Squeezebox server.

Koliko sam cuo Dirac je odlican softwer. Kada sam odlazio iz Srbije poneo sam sa sobom sve kasete. ploce i CD. Neke zvuce lose tako da je Accuphase

velika pomoc. Svi oni vokali koji nisu mogli da se razumeju sada su razumljivi, takodje pomaze i u muzici u srednjem opsegu. To je zapravo procesor /

ekvilajzer i vise namenjen je da se koristi uz Accuphase opremu ne bi li se dobio potpuni potencijal. Ja ga iskreno i ne koristim vise.

 

Sound tec je mala kompanije i bavi se akustikom enterijera. Ovu sliku sam im ja poslao ali su odmah primetili da nisam uradio kako treba.

Sada radim sve iz pocetka. Zvucnici ce sada biti dalje od zidova.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Taj DG-48 je neki room correction modul?

 

Citam Google translate ovog Ljubinog linka sa sajta te prodavnice na kome je i postavljena slika tvog sistema kada si jos bio u Japanu:

https://translate.google.com/translate?sl=ja&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.sound-tec.com%2F2010%2F04%2F65425326.html&edit-text=

 

... prevod sa japanskog nije najbolji pa mi dosta napisanog/prevedenog nije jasno.

 

 

Deluje kao zanimljiva sprava, bas ovih dana pokusavam da nesto slicno uradim softverski.

 

Kako DG-48 tacno radi?

 

Iz gornjeg teksta sa Soundtec sajta ne razumem da li su japanci iz prodavnice bili kod tebe i sve instalirali i podesili (pa slikali :) ) ili si ti to sam radio?

 

Kakva je procedura merenja?

 

Softver koji zelim da probam (Dirac) ima i mogucnost merenja vise pozicija, pa onda generise neko srednje podesavanje za siru zonu slusanja, a moze i da uradi optimizaciju samo za jednu fotelju.

Ne znam ni sam da li da se sa tim zamajavam softverski, posto su mi ranija iskustva sa nekim drugim slicnim programima bila losa - recimo Inguz (stvarno se tako zove!) plugin za Squeezebox server.

Izvini, samo da se nadovezem na svoj prethodni komentar. Ako ikako mozes izbegni bilo kakve softvere ili korekcione sprave.

To ti je ulazak u pakao. Ja sam provodio dane i dane. uz Accuphase. Svaka traka ili ploca drugacije zvuci. On u memoriji ima izmeren sobni prostor

i onda prilagodjava zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...