Jump to content


Izgradnja sistema do €3000.


harts

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako nema gubitaka to je super opcija, jel imas da preporucis neki konkretan software za konverziju ili su svi isti?

I da li audirvana svira isto bez i kroz iTunes integration mod?

 

Koliko vremenski traje konverzija po 1gb fajlova?

 

Kod lossy kompresije (u MP3, AAC...) je izbor softvera bitan, ovde iz mog iskustva nije. Koristio sam nekoliko konvertera i rezultati FLAC-a u ALAC su mi uvek bili savrÅ¡eni, tj. ne mogu da razlikujem zvuk originala i konverzije. Trenutno koristim interni konverter jRiver playera, ali sam ja na Win 7, za Mac znam za ovaj stftver namenjen baÅ¡ za konverziju lossless formata. http://www.macupdate.com/app/mac/23430/x-lossless-decoder. MožeÅ¡ da koristiÅ¡ i WAV kao Å¡to reÄe ringeraja ali će on izbaciti do duplo veće fajlove, pa liÄno ne vidim potrebu za tim.

 

Za vreme nisam nikada merio, ali evo sada sam probao i za pesmu od 20 mb mi je trebalo 3 sec, Å¡to za 1GB muzike izaÄ‘e oko 2.5 min. To sad zavisi od brzine samog procesora i softvera, ali generalno je jako brzo, ispod minuta po proseÄnom albumu.

Link to comment
Share on other sites

Ako nema gubitaka to je super opcija, jel imas da preporucis neki konkretan software za konverziju ili su svi isti?

I da li audirvana svira isto bez i kroz iTunes integration mod?

 

Koliko vremenski traje konverzija po 1gb fajlova?

 

SaÄekaj da se razradi sistem. I Mac se razraÄ‘uje. Onda napravi eksperiment s par ripova, saÄuvavÅ¡i originale. Moja iskustva s konverzijom APE u FLAC, recimo, navode na pitanja.

 

WAV zauzima viÅ¡e mesta, ali neki kažu da zvuÄi bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ako nema gubitaka to je super opcija, jel imas da preporucis neki konkretan software za konverziju ili su svi isti?

I da li audirvana svira isto bez i kroz iTunes integration mod?

Koliko vremenski traje konverzija po 1gb fajlova?

Nema gubitaka. Konverter ti je nebitan za lossless do god zadržavaš sample i bit depth (lapsus za bit rate) originala.

Å to se tiÄe player-a, bilo Å¡ta Å¡to je bit-perfect, odnosno ne obraÄ‘uje dodatno zvuk.

JRiver ima i za OSX Äini mi se, a on ima remote app za Android, ne znam kako stoje za iPhone.

Link to comment
Share on other sites

iZotope.

Koja je verzija OSX u pitanju?

Iz nekog razloga, Mountain Lion posle verzije 10.8.5, kao i Mavericks i Yosemite, imaju losiji zvuk sa HiFace Two-om.

Nekoliko drugara i ja smo se vratili na Mountain Lion 10.8.3.

Ja odavno, oni nedavno kada su kupili Minije sa novijim OS-om.

Takodje, ni sve verzije Audirvane ne sviraju isto!

Za sada mi je najbolja 1.5.10.

Amarra 2.6 je manje komforna, sa sporijim interfejsom i hardverski je zahtevnija, ali svira razlicito/bolje(?) od Audirvane.

Link to comment
Share on other sites

@Gruja: :)

U pitanju je Yosemite koji sam upravo ubio sa nekom audiofilskom scriptom za optimizaciju OSX-a. Dobro je da nisam svoj laptop, bacio bih hegela i neatove kroz prozor.

Upravo sam skinuo yosemite da instaliram, mora malo i kompromisa da postoji. Malo mi je suludo da vracam na stariji sistem ako su nijanse u pitanju.

Koristice se najverovatnije jRiver radi remote appa, ipak komfor igra vaznu ulogu u svemu. Ostaje jos da pristojno ispodesavam jRiver.

Link to comment
Share on other sites

Malo mi je suludo da vracam na stariji sistem ako su nijanse u pitanju.

Nisu nijanse u pitanju, u poredjenju sa ML 10.8.3 novije verzije OSX-a zvuce maltene kao pokvarene.

Naglaseniji bass, mutniji zvuk, manjak "vazduha" i "3D-a", itd, itd.

Dovoljno losije da drugare nije mrzelo da se z@yebavaju sa downgrade-om na starije verzije OS-a,

a to na MAC-u i ne ide tako jednostavno kada si na novijoj verziji.

Ograda stoji da je situacija ovakva sa HiFace-om. Sa drugim USB konverterima i DAC-ovima nemamo iskustva.

Opet, HiFace Two ima standardni XMOS chip i spada u USB audio compliant uredjaje koji ne zahtevaju drajver,

tako da je moguce da problem ne lezi u njegovoj intreakciji sa OSX-om.

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi neko ikad ukljucivao volume leveling sem ako ne slusa YT ili neko slicno mp3 djubre?

Album je snimljen kako je snimljen (izuzecemo loudnes war sranja) i nema potrebe za gubljenjem rezolucije jos i na volume levelu...

 

Dark Magician, on 24 Jan 2015 - 21:28, said:snapback.png

Ne zamlaćuj se sa audiofilskim optimizacijama sistema. NiÄemu ne služe.
NaÄ‘i kako se podeÅ¡ava JRiver za bit-perfect, eventualno ukljuÄi volume leveling, da albumi preglasno snimani ne dreknu i na konju si.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije to isto Å¡to i normalizacija. Ne gubi se niÅ¡ta. Nego se stavlja gornji limit na -12 ili -24dB. Dakle peak, ne dira dinamiÄki opseg unutar pesme, ostavlja razlike na pesmama na istom albumu. Nije nikakav bauk. Nego nema potrebe za otiÅ¡avanjem i pojaÄavanjem kad se mrdaju albumi. To je kao automatski volume.

Edit: Naravno ako se neko brine, ne mora ni da koristi. Ali je praktiÄno i nema nikakve negativne posledice. Koje uostalom mogu i da se testiraju. TakoÄ‘e je izjednaÄavanje jaÄine jedini pouzdan naÄin za uporeÄ‘ivanje. Jer koliko god da je neko iskusan, podsvesno uvek reagujemo na glasnije, do god nije prejako.

Link to comment
Share on other sites

Znam ja sta je to i ne vidim uopste svrhu koriscenja vol.cont. pod operativnim sistemom (bio on manuelni ili automatski) 

Vol na max i posle na preampu ili izlazu koristiti volume, ako se zeli maksimum od PC kao izvora, ostalo sve je u cilju komocije pri usputnom slusanju na PC zvucnicima, nesto slicno kao i loudness dugme nekad...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...