Jump to content


Izgradnja sistema do €3000.


harts

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prvo bih zeleo da vam cestitam svima novu godinu!

 

Ne znam da li su svi pratili temu od pocetka, ali pomenuti sistem sam birao za brata, tacnije on ga je izabrao.

Posto je renovirao kucu i hteo da uzme i hi-fi sistem pitao me je da mu pomognem oko toga, prvo sam odredio prodavnice u koje cemo da idemo i sta vredi tamo poslusati jer sam znao da nece zeleti previse da se cima oko svega jer je dosta vremena vec potrosio na ostale stvari u vezi samog renoviranja.

 

Prvo sam imao stav da on nije audiofil i da ce ga zadovoljiti sistem koji za pocetak ima besprekornu prakticnost, tu sam se prevario.

Mogu samo da kazem da je pomenuti b&o a9 jedna kanta obicna i da ne vredi ni pomenutih 500eur, kao i sve u b&o salonu. Nesto posle vise o njima.

 

Krenuli smo za bg 30. decembra oko 11h, prvodrediste nam je bione hi-fi.

 

Tamo sam zeleo da poslusamo Linn Majik kombinaciju na popustu, Linn Majik-I + Majik 140.

Ta kombinacija je malo probijala budzet, ali sam se nadao da ce ona najvise pruziti za ulozen novac pa tonda ne bi bio problem. 

2700eur + DAC + Kablovi, nju sam hteo da ostavimo za kraj.

 

one hi-fiu nas je docek ljubazan momak koji nas je smestio da sednemo u prostoriju gde su svirali cini mi se Sonus Faber Elipse zvucnici zakaceni na devialet pojacalo, to je zvucalo nekako bledo verovatno radi produkcije i uplasio sam se sta cemo tek da cujemo na sistemu od 2-3k eura.

 

Pitao nas je za budzet i rekli smo 2 do 2.5k eura.

Momak je u sobi pored prikljucio Rega zvucnike rs5 na Naim UnitiQute2, kombinacija oko 2200eur cini mi se.

 

Prva pesma i boom!

To je za moj ukus sviralodlicno, nisam hi-fi poznavalac i ne znam nista o rega zvucnicima ali su me odusevili pogotovo za 560eur koliko kostaju na popustu!

Bila je pustena Patricia Barber i zvucala je fantasticno, njen glas, istrumenti sve je bilo nekako razdvojeno, cisto, muzikalno i slusljivo.

Momak je menjao pesme putem telefona, mali uniti je delovao kao super funkcionalna sprava i pomislio sam da ovaj sistem moze da bude ozbiljan kandidat sto je i bio.

 

Posle smo menjali numere i osetila se velika razlika u produkciji, pored patricie mi je takodje odlicno zvucao kraftwerk i tu sam ostao poprilicno iznenadjen.

Jedino sto sam se zapitao je da li ce njegovih 30w po kanalu biti dovoljno da ispuni prostoriju od 35m2 pa sam ga ostavio po strani.

 

E sada, momak je non stop ponavljao kako svakog trenutka treba da se pojavi Darko i kako cemo sa njim vise o sistemu i kupovini, pomislili smo da je Darko gazda one hi-fia i sacekali smo ga. Kada sam mu trazio da spoji Linn kombinaciju rekao je sada ce doci Darko pa cemo taman sa njim, cekali smo Darka jos nekih 10-ak minuta i kada se pojavio ne znam ni da li nam se cestitobratio, dosao je unutra, ostavio neko pojacalo i ponasao se kao da nismo tu.

 

Momak mu je rekao da smo slusali rega zvucnike i da bismo zeleni da cujemo Linn Darko je pitao samo koji je budzet i kada mu je receno 2000 - 2500k pokusali su da nas iskuliraju. To me je iznerviralo i dok nisam insistirao nisu povezali doticni sistem.

 

Darko je uneo zvucnike i samo izasao napolje, ostavio nas sa tim momkom.

Preslusali smo iste numere i linn je zvucao stvarno za klasu iznad, zvuk je bio puniji i cistiji, bas je bio malo eksplozivniji i utegnutiji. ono sto me je vise vuklo za tim sistemom je njegova snaga od 100w po kanalu i to sto je na popustu 50%.

 

E sada izvor je bio neki Naim-ov network player od 2500eur, to sigurno igra ogromnu ulogu.

Radi neljubaznosti nismo zeleli vise da se zadrzavamo i uputili smo se u AV Impuls. 

 

Na izgled skromniji hifi salon, ali mu je zato usluga svetlosnu milju ispred.

Usli smo unutra i sa vrati smo rekli gospodinu (Srdjan se zvao) da smo dosli da poslusamo prvenstveno Hegel h80 pojacalo, rekli smo da bi na njih nakacili adekvatne zvucnike i pitali ga sta ima da nam ponudi.

 

Dok je Srdjan povezivao Hegela sa Neat sx3 zvucnicima zamolio sam ga da mi upali vec spojenu kombinaciju u drugom delu sobe cisto da cujem.

U pitanju su bili cini mi se Spendor A6R zvucnici spojeni na Hegel h300 pojacalo. Poslusao sam jednu numeru i biodusevljen, svirala je violina za koju sam mislio da se nalazi tik ispred mene i to na neka 2 metra, muzika je opijala.

 

Ubrzo smo presli na Neat sx3 sa hegelom i videlo se da to zvuci losije ali dalekod 3 puta losije koliko jeftinije i kosta!

 

Bratu se ta kombinacija odma i svidela, manje vise nije zeleo nesto puno jos ni da probava, ja sam zeleo da poslusamo jos veci neat, spendor, epos ali brat je manje vise vec biodlucan.

 

Mislim da ono sto ga je i najvise privuklo pored zvuka je i to sto su zvucnici crni, ne svidja mu se nesto drvo i to sto nisu podnostojeci i moze da ih okaci privremeno na zid jer ima troje male dece pa ne bi zeleo da rizikuje da im se nesto desi dok deca ne odrastu jer ce sistem stojati u dnevnom boravku sa cime sam se ja i slozio.

 

Zvuk je bio cist, vokali su blistali, bas je biodlican bubnjevi u jednoj numeri su me odusevili. Neat SX3 uopste nisu odavali da se radi o malim bookshelf zvucnicima, cak naprotiv!

 

E sada ono sto je mene zabrinulo sta ce se desiti u prostoriji od 35m2 i kada se okace na zid, Srdjan je tvrdio da tu ne bi trebalo da bude problema i ako bude da uvek mozemo zamenuti za vece zvucnike uz doplatu sto mi se svidelo i dalo mi neku sigurnost.

 

U AV Impulsu smo vec dosta stvari resili i odlucili da se uputimo u b&o i utvrdimo sta cemo jer je dan polako izmicao.

 

Kada smo stigli u b&o iskreno nismo nesto puno ni ocekivali, bilo je jasno u startu da ce tesko uspeti da nadmase ono sto smo tog dana slusali.

Kada je besprekorno nasmejana devojka prisla i krenula da nas usluzuje znao sam da treba da bezimodatle sto pre, prvo je pricala kako je to sve lepo, divno, bajno, moderno sto mi se malo i smucilo i trazio sam da ih samo upali i po mogucnosti ne prica puno.

 

Uzela je ipad, upalila a9 i usledilo je totalno razocarenje. Snaga je tu, ali sve ostalo izostaje. Niti ima te jasnoce, zvucna slika ne postoji, sve nekako muljavo i bar 3 klase ispod svega.

Devojka je samo ponavljala jao to su stare pesme, nazalost nemam ovde nista novije, jao to su sve stare pesme. E tu sam vec krenuo da se smejem i dobio inspiraciju za humor.

 

Pomislio sam da mozda totalni kreteni i da pustaju mp3 pa sam joj trazio da pusti neki malo kvalitetniji snimak ako ima na sta je ona pustila Lenu Kovacevic, odustao sam.

 

Hteli smo da poslusamostale zvucnike, od cega jedne nije znala da upali dok su Beolab 5 nazalost bili nepovezani. Pitao sam je da li negde moze da nam pusti izvor sa CD-a i ona nas je odvela do neka dva zvucnika okacenih na zid gde se vrteo TDI Radio i gurnula originalan cd klasicne muzike u neki multipraktik tablet uredjaj, tu sam bio uveren da je b&o modna marka za starlete i bogate i izasao napolje.

Na tome pre svega nije bilo ni cistog zvuka, a kamoli neceg drugog. Zvucalo je kao dvd sistem od par stotina eura, a sami zvucnici su bili oko 3.5k eura.

 

Nakon svega poslusanog ja sam iskreno bio za Linn Majik kombinaciju, nekako je na mene ostavila najbolji utisak ali bih ja to morao sve jos par puta da poslusam pre nego sto kupim.

Prednost na strani Linna je ta sto bi se verovatno najbolje snasli u prostoru i sto su bili na skor50% popusta. 

Mane su te sto ne mogu da se okace na zid, sto po meni nije mana jer im klinci verovatno nista ne bi ni mogli jer su veliki i dobro zasticeni, kostaju 500e vise kada se uzme u obzir dac i mozemo da uzmemo u obzir da te malo i odbija neljubaznost prodavaca, tacnije Darka jer je drugi mladic bio skroz korektan.

 

Vratili smo se u AV Impuls da jos jednom poslusamo kombinaciju i presecemo, nije imalo sta da se zameri sve je bilo na mestu i dogovorili smo se sve sa Srdjanom, covek nam je dao i korektan popust tako da je sve bilo reseno.

 

Kupljen je Hegel h80, Neat SX3 i HiDiamond 1 zvucni kablovi.

 

Koga mrzi da cita sve ovo, napisacu posle jos jedan post ukratko preslusanim kombinacijama gde cu vam ujedno i preneti utiske kako su se mali zvucnici snasli u prostoriji i sta su trenutni problemi akusticnosti oko kojih mi treba pomoc.

Link to comment
Share on other sites

 

E sada, momak je non stop ponavljao kako svakog trenutka treba da se pojavi Darko i kako cemo sa njim vise o sistemu i kupovini, pomislili smo da je Darko gazda one hi-fia i sacekali smo ga. Kada sam mu trazio da spoji Linn kombinaciju rekao je sada ce doci Darko pa cemo taman sa njim, cekali smo Darka jos nekih 10-ak minuta i kada se pojavio ne znam ni da li nam se cestitobratio, dosao je unutra, ostavio neko pojacalo i ponasao se kao da nismo tu.

 

Prvenstveno cestitke zbog dobre kupovine koja je kako sam razumeo ostala u senci poslusane Linn Majik kombinacije pa jos i na debelom popustu.  :razz:

 

Hteo sam skrenuti paznju na sledecu cinjenicu, bez namere da bilo koga branim ili opravdavam, ali cini mi se da se kod prezentacije u One Hi Fi radi o tome da je Darko pokusao da bude neprimetan zbog toga sto je drugi kolega zapoceo prezentaciju koju je potrebno i sam da zavrsi prvenstveno zbog samog postovanja Darka prema svom kolegi, jer na sta bi licilo da kada bi ga usred zapocetog posla eliminisao, pa i sam kupac bi pomislio da je osoblje nekvalifikovano.

 

Razmislite jos jednom o svemu sto se desilo pre nego sto iznesete sve vec izneto.  :xmas 

Link to comment
Share on other sites

Kolega, pogreÅ¡no slaganje vremena u reÄenici (Å¡to bi Englezi rekli ''sequence of tenses'') Äini ovu reÄenicu nelogiÄnom  :unsure:

 

Ili ja nisam razumeo, pa molim profesora KurÅ¡uma da reaguje :D  

 

Izreceno predstavlja potrebu da se pre iznetog razmotri opravdanost tvrdnji tako da je u ovom slucaju kada je vec sve izneto i receno preostalo samo da razmisite pre nego sto iznesete sve vec izneto.  :crno-na-belo 

Link to comment
Share on other sites

I posle se neki žale Å¡to se Sima favorizuje na forumu.Kada bi konkurencija malo iskljuÄila mod srpskog mentaliteta, možda bi i oni bili omiljeni distributer na forumu. Da ne bude zabune, Simu niti poznajem, niti sam do sada bio u salonu i neÅ¡to kupovao. Å to ne znaÄi da neću. -_-

Uz Äestitke (joÅ¡ jednom) za odabir komponenti, jedan komentar na odnos prodavaca kod nas.

Svojevremeno sam bio naložen na kupovinu all-in-one Naim ureÄ‘aja, a za oko mi je zapao Naim Qute (ne znam zaÅ¡to). OtiÅ¡ao sam u salon u Svetozara Markovića i od strane prodavca (koji je dobro poznat u ovdaÅ¡njim krugovima prodavaca second hand ureÄ‘aja na KP) sam dobio tretman kakav uopÅ¡te ne dolikuje ni njemu, ni prodavnici koja prodaje suvi Hi-End. Da ne dužim, poÅ¡to se ispostavilo da je želja za kupovinom bila viÅ¡e impulsna nego trajna, tog dana me je praktiÄno oterao iz radnje, a mogao je u tom trenutku, da je hteo malo da se pomuÄi, da mi glat proda Qute.

Å to se tiÄe Sime i AV Impulsa, liÄno nikada nisam imao prilike da sa njim trgujem, na forumu neÅ¡to baÅ¡ i ne "miriÅ¡emo" jedan drugoga, ali ono Å¡to sam Äuo od ljudi Äiji sud poÅ¡tujem daje mi za pravo da Äoveka tretiram kao profesionalca od glave do pete. Videćemo, možda se i liÄno uverim u to...

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice odnosa prodavaca u salonima... One Hi-Fi je spomenut u negativnom kontekstu, pa da kazem moje vidjenje.

 

Darko nije nametljiv, ne prica previse i samim tim "dozvoljava" da u prvi plan izadje najbitnije i ono zbog cega si dosao - zvuk. Kada sam bio kod njih u dva navrata, postavio je trazene komponente i seo iza. Nije se uopste mesao tokom slusanja. Bio je tu da odgovori na svako pitanje, ali potencijalnom kupcu je ostavio mesta da "dise" i poslusa na miru ono sto zeli. Meni se takav pristup prodaji vise svidja.

 

Opet, sve zavisi od licnosti prodavca i kupca. Nemam nista protiv Siminog nacina prodaje, btw.

Link to comment
Share on other sites

Uz Äestitke (joÅ¡ jednom) za odabir komponenti, jedan komentar na odnos prodavaca kod nas.

Svojevremeno sam bio naložen na kupovinu all-in-one Naim ureÄ‘aja, a za oko mi je zapao Naim Qute (ne znam zaÅ¡to). OtiÅ¡ao sam u salon u Svetozara Markovića i od strane prodavca (koji je dobro poznat u ovdaÅ¡njim krugovima prodavaca second hand ureÄ‘aja na KP) sam dobio tretman kakav uopÅ¡te ne dolikuje ni njemu, ni prodavnici koja prodaje suvi Hi-End. Da ne dužim, poÅ¡to se ispostavilo da je želja za kupovinom bila viÅ¡e impulsna nego trajna, tog dana me je praktiÄno oterao iz radnje, a mogao je u tom trenutku, da je hteo malo da se pomuÄi, da mi glat proda Qute.

Å to se tiÄe Sime i AV Impulsa, liÄno nikada nisam imao prilike da sa njim trgujem, na forumu neÅ¡to baÅ¡ i ne "miriÅ¡emo" jedan drugoga, ali ono Å¡to sam Äuo od ljudi Äiji sud poÅ¡tujem daje mi za pravo da Äoveka tretiram kao profesionalca od glave do pete. Videćemo, možda se i liÄno uverim u to...

 

Cekaj, prodavac iz te prodavnice prodaje polovnjake na K/P?

O kome je rec?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam One Hi-Fi pomenuo u negativnom kontekstu samo i iskljuÄivo zbog dotiÄnog (nije Darko), koji me je valjda procenio (pogreÅ¡no) kao nekoga ko je uÅ¡ao da malo procunja po radnji i pogleda Å¡ta ima, pa sam dobio i adekvatan "boli me uvo za tebe" tretman + i nije baÅ¡ bio upućen u to Å¡ta Naim pravi i Å¡ta od toga (i u kojoj radnji) One Hi-Fi ima. Kao Å¡lag na torti je ostao i neispunjen dogovor da se sa Novog Beograda donese Qute, kako bih doneo svoje kutije i sve to isprobao - niko me nikada nije pozvao na broj koji sam ostavio.

 

@Zverogušter

 

Tada (pre otprilke 2 godine) je radio u salonu, posle toga nisam više ulazio.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je Sima jedan Äovek koga ne može svako da razume. Prilikom kupovine zvuÄnika za Creek Evo 2 pojaÄalo, iako sam tražio da pazarim skuplje zvuÄnike - koje je imao na lageru (znaÄi samo da ih uvalja), odgovorio me od te ideje, i predložio da uzmem jeftinije (Epos m16i, koje je imao na lageru - ali ne u boji koju sam hteo). ZaÅ¡to je to uradio - ostaje misterija. Napominjem da sam boju zvuÄnika Äekao nekih 2 meseca, a Brka ih je liÄno doterao u UE, (prolazio Äovek kroz Ue ali ga nije mrzelo da potera u autu). Bio sam jednom u salonu, samo gledao, niÅ¡ta nisam sluÅ¡ao, "pario oÄi". Ne znam ko je bio od prodavaca tada, nije bio Sima (srećom  :D ), lepo je bilo, niÅ¡ta napadno, normalna atmosfera iako sam rekao da samo gledam, niÅ¡ta ne kupujem ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...