Jump to content


Izgradnja sistema do €3000.


harts

Recommended Posts

Unutra je modul DAC-a sliÄan kao na HD11, sa neÅ¡to uproÅ¡tenim napajanjem(ipak je to integrisan ureÄ‘aj) Upravo je taj DAC mene oduÅ¡evio, jer su u integrisanim varijantama retko zadovoljavajući DAC-ovi, a kamoli vrhunski kao ovaj.Posebno sam bio iznenaÄ‘en kako radi preko USB veze!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam kakav je generalno Spotify po kvalitetu zvuja, ali 320kbps nije loÅ¡e samo po sebi. Bar kad uzmeÅ¡ da 50% produkcije ima neku ozbiljnu falinku i da se pitaÅ¡ ko je mogao to tako da snimi, isproducira i masteruje. U poreÄ‘enju sa tim, lossy kompresija mu doÄ‘e kao zanemarljiv gubitak. Ne priÄamo o krÅ¡evitim 128kbps sa poÄetka mp3 ere.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakav je generalno Spotify po kvalitetu zvuja, ali 320kbps nije loÅ¡e samo po sebi. Bar kad uzmeÅ¡ da 50% produkcije ima neku ozbiljnu falinku i da se pitaÅ¡ ko je mogao to tako da snimi, isproducira i masteruje. U poreÄ‘enju sa tim, lossy kompresija mu doÄ‘e kao zanemarljiv gubitak. Ne priÄamo o krÅ¡evitim 128kbps sa poÄetka mp3 ere.

 

 

Da li hoćeš da kažeš da je 50% izdanja tako loše izvedeno da je potpuno nevažno da li su još propuštena kroz mp3 konverziju?

Link to comment
Share on other sites

Na žalost tako je. Bar kad priÄamo o realnoj muzici a ne o audiofilskim semplerima. 50% sam naravno izmislio, zavisnosti koliko smo kritiÄni i koji je žanr u pitanju može da ide od 10 do 90%. Da mogu da biram pristao bi da sluÅ¡am sve kao 320kbps mp3 ali da je originalan snimak savrÅ¡en umesto 24/96 losless a da je produkcija ovakva kakva je.

Link to comment
Share on other sites

Nikom ne pada na pamet da je prostor u koji ulazi sistem crkva. Meni to ni najmanje ne bi smetalo, ali usputni slušalac, gotovo izvesno nonšalantno instaliranog sistema, mogao bi da se nađe u sistuaciji da se zapita u kakvo je to đubre stukao pare. Možda ima štampariju pa mu nije bitno.

 

Da bi se izbegla katastrofa, u ovakvim akustiÄkim okolnostima, instalacija mora biti beskompromisna. Druga opcija je igra na sreću, sa Å¡ansama oko 1,5% da neće biti straÅ¡no. Na ovu igru bih stavio mnogo manje od 3000.

Link to comment
Share on other sites

Nije ta Hegel toliko dobar da bi se vas deset javilo i svi ko jedan u glas poceli hvalospeve, prosto je neukusno i providno..pustite coveka da se sam uveri!

Ako si sluÅ¡ao OK ako ti se ne sviÄ‘a i to je ok, stvar ukusa.Ali ako nisi bolje  ne omalovažavaj ono Å¡to ne poznajeÅ¡.To bi bilo isto kao kada bi ja rekao da onaj NAD koji ti se sviÄ‘a i koji hvaliÅ¡ i preporuÄujeÅ¡, svira kao kanta, a nisam ga ni Äuo ni video.Naravno da Äovek treba da se sam uveri, ali on zato i traži miÅ¡ljenja na forumu jer ga mrzi da se uverava nego hoće gotovo "reÅ¡enje za poneti"

 

Taj HEGEL JESTE toliko dobar, za te pare, i tu je bez konkurencije.H300 je joÅ¡ bolji, a neko drugo pojaÄalo neke druge firme verovatno joÅ¡ bolje, ali ne za te pare!

Link to comment
Share on other sites

Nikom ne pada na pamet da je prostor u koji ulazi sistem crkva. Meni to ni najmanje ne bi smetalo, ali usputni slušalac, gotovo izvesno nonšalantno instaliranog sistema, mogao bi da se nađe u sistuaciji da se zapita u kakvo je to đubre stukao pare. Možda ima štampariju pa mu nije bitno.

 

Da bi se izbegla katastrofa, u ovakvim akustiÄkim okolnostima, instalacija mora biti beskompromisna. Druga opcija je igra na sreću, sa Å¡ansama oko 1,5% da neće biti straÅ¡no. Na ovu igru bih stavio mnogo manje od 3000.

 

Upravo tako, odlicno si me razumeo i pretocio u pisanu formu! :thumbsup2

 

Drugo: Da bi slusao Hegela i te preskupe Spendor zvucnike, moras biti potpuni hifi freak, znaci egoista, sa jednom foteljom u centralnom delu sobe, akusticki tretiranom prostorijom, daljinci naravno u plasticnim ''kondomima'' i pajalica za prasinu pored fotelje. Jednostavno, u takvom okruzenju deca, bliza i dalja rodbina nemaju sta da traze. Ali, cisto sumnjam da je coveku to potrebno, ja sam ga procenio drugacije i da zeli da ima pristojnu muziku na kojoj ce da slusa kompimovani audio matreijal, pa shodno tome, sam i predlozio taj NAD i one MA iz Silver serije podnostojece kutije, koje su babaroga za mnoge ''izvikane'' brandove zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

Ako si sluÅ¡ao OK ako ti se ne sviÄ‘a i to je ok, stvar ukusa.Ali ako nisi bolje  ne omalovažavaj ono Å¡to ne poznajeÅ¡.To bi bilo isto kao kada bi ja rekao da onaj NAD koji ti se sviÄ‘a i koji hvaliÅ¡ i preporuÄujeÅ¡, svira kao kanta, a nisam ga ni Äuo ni video.Naravno da Äovek treba da se sam uveri, ali on zato i traži miÅ¡ljenja na forumu jer ga mrzi da se uverava nego hoće gotovo "reÅ¡enje za poneti"

 

Taj HEGEL JESTE toliko dobar, za te pare, i tu je bez konkurencije.H300 je joÅ¡ bolji, a neko drugo pojaÄalo neke druge firme verovatno joÅ¡ bolje, ali ne za te pare!

 

Cenim tvoje misljenje i mozda sam malo ostro reagovao, ali..mislimda je Hegel i previse audiofilsko pojacalo i da mu ne bi ni najmanje leglo, sto zbog prostora u kome ce da slusa, a posebno sto planira da slusa kopresovani audio matreijal. Primera radi, mozes imati sistem i par desetina hiljada vredan, ali dzaba ako ga slusas u sterilnom i neadudifilskom prostoru, kako ti kazes, zvucace ko "kanta".  A sto se tice navedenog NAD-a, imao sam njegovog starijeg brata, c372, i to pojacalo je za cenu oko 1000 eura potpuni best bay, odgovorno tvrdim da nepostoji bolje pojacalo u tom cenovnom rangu! Posebno sto moze da radi u bridge modu kao mono blok, stoga bi mogao da pogura i najzhtevnije zvucnike, npr. neke Dynaudio.

Link to comment
Share on other sites

Predlažem

Bang&Olufsen A9

Jedan i jedini pametan predlog ovde!

 

Za njegovih 480W treba mu samo jedna utiÄnica, a ne more nekih Ä‘iÄ‘a-miÄ‘a sa sve kablovi. Izvor mu može biti telefon, tablica, komp a i bilo koje druge audiofilske proteze.

 

Neka ode Äovek da to Äuje i vidi, sve Äe mu se samo ka'sti...

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa vama u podpunosti za hegel i spendor, oni bi verovatno meni vise legli jer bi se ja upustio skroz u to. Akusticna prostorija samo za slusanje muzike i slicno.

 

Izgeda sam najblizi Monitor Audiu Silver, posto sam iz NS-a otici cu do AudioPlus-a da poslusam, imaju oni jos dobrih modela i brendova.

 

Sto se tice bang & olufsen-a a9 voleo bih to da poslusam, ali mi malo neozbiljno izgleda sa 14kg i fokus na modnom detalju.

Nekako ne mogu da zamislim gledanje filmova na tome, gde je tu stereo?

 

To mi je vise kao komad namestaja za spavacu sobu ili se varam?

 

Gde se nalazi b&o salon u bg-u sada? 

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, odlicno si me razumeo i pretocio u pisanu formu! :thumbsup2

Drugo: Da bi slusao Hegela i te preskupe Spendor zvucnike, moras biti potpuni hifi freak, znaci egoista, sa jednom foteljom u centralnom delu sobe, akusticki tretiranom prostorijom, daljinci naravno u plasticnim ''kondomima'' i pajalica za prasinu pored fotelje. Jednostavno, u takvom okruzenju deca, bliza i dalja rodbina nemaju sta da traze. Ali, cisto sumnjam da je coveku to potrebno, ja sam ga procenio drugacije i da zeli da ima pristojnu muziku na kojoj ce da slusa kompimovani audio matreijal, pa shodno tome, sam i predlozio taj NAD i one MA iz Silver serije podnostojece kutije, koje su babaroga za mnoge ''izvikane'' brandove zvucnika.

Da bi slusao Spendor i Hegel ne trebas biti hifi frik vec samo covek koji zeli vrhunsko audio iskustvo za relativno umeren novac. Ja slusam Exposure i Spendor. Imam u sobi vise od jedne fotelje, Bogu hvala i dece i porodice ima. I kumova i prijatelja. Zivot mi tece u okruzenju najmilijih uz izuzetan audio uzitak. Nije korektno etiketirati nekoga i izrugivati mu se jer ima drugaciji ukus ili sire mogucnosti.

I ne, nije Spendor ni izvikan a ni preskup za ono sto nudi zvcno. Istina ne kosta malo ali daje puno vise.

Ako je pak to nedostizno preporucujem da se poslusa Exposure 2010 pojacalo i Epos na primer Elan 30. Uz to i kao sto je vec receno Arcam ir dac.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, odlicno si me razumeo i pretocio u pisanu formu! :thumbsup2

 

........preskupe Spendor zvucnike, .......

 

Slažem se sa tobom da ako su za pokretaÄa teme Spendori preskupi, onda je svakako najbolja varijanta Exposure 2010s2 i Epos Elan30, sa Arkam iR DAC-om, (ja bih svakako probao i Exposure 2010s2 DAC).

 

Edit: Sad videh da je to preporuÄio i Peterson, znaÄi i on se slaže sa nama  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa vama u podpunosti za hegel i spendor, oni bi verovatno meni vise legli jer bi se ja upustio skroz u to. Akusticna prostorija samo za slusanje muzike i slicno.

Izgeda sam najblizi Monitor Audiu Silver, posto sam iz NS-a otici cu do AudioPlus-a da poslusam, imaju oni jos dobrih modela i brendova.

Sto se tice bang & olufsen-a a9 voleo bih to da poslusam, ali mi malo neozbiljno izgleda sa 14kg i fokus na modnom detalju.

Nekako ne mogu da zamislim gledanje filmova na tome, gde je tu stereo?

To mi je vise kao komad namestaja za spavacu sobu ili se varam?

Gde se nalazi b&o salon u bg-u sada?

Slazem se sa vama u podpunosti za hegel i spendor, oni bi verovatno meni vise legli jer bi se ja upustio skroz u to. Akusticna prostorija samo za slusanje muzike i slicno.

Izgeda sam najblizi Monitor Audiu Silver, posto sam iz NS-a otici cu do AudioPlus-a da poslusam, imaju oni jos dobrih modela i brendova.

Sto se tice bang & olufsen-a a9 voleo bih to da poslusam, ali mi malo neozbiljno izgleda sa 14kg i fokus na modnom detalju.

Nekako ne mogu da zamislim gledanje filmova na tome, gde je tu stereo?

To mi je vise kao komad namestaja za spavacu sobu ili se varam?

Gde se nalazi b&o salon u bg-u sada?

Ako ne misliÅ¡ ulaziti u hi end "religiju" B&O devetka je odgovor za praktiÄnost, dobar zvuk, ogromne moći, fenomenalnog dizajna, inžinjerskog pristupa, alternativa audionervozi, vrhunske servisne mreže, jednostavne upotrebe itd..

Isplati se bar poslušati u salonu i odvrnuti tih 14 kila, da osetiš kako zvuk napuni i više od 40,50...kvadrata. Pogledaj specifikacije! Jedina mana mu je nešto manja širina stereo slike, koja se ne oseti u modernoj produkciji, ali zato je ostalo fantastika.

Sa imacom odliÄno komunicira.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Drugo: Da bi slusao Hegela i te preskupe Spendor zvucnike, moras biti potpuni hifi freak, znaci egoista, sa jednom foteljom u centralnom delu sobe, akusticki tretiranom prostorijom, daljinci naravno u plasticnim ''kondomima'' i pajalica za prasinu pored fotelje. Jednostavno, u takvom okruzenju deca, bliza i dalja rodbina nemaju sta da traze.

Link to comment
Share on other sites

Harts, 

Tesko je dati odgovor na tvoje pitanje, pogotovo sto si naveo da ces muziku slusati u mp3 formatu pa se otvara i pitanje cijena sistema vs zapis... Po meni najbolje bi bilo da odes u par salona, zamolis da ti povezu prvo sistem od 1000, zatim od 2000 i od 3000 evra. 

Onda sam prosudi sta ti uz taj kvalitet zapisa najbolje lezi i da li vrijedi davati 3000 evra za usputno slusanje muzike... Ono sto je vazno pri svakoj kupovini, pa i ovoj, je kupiti proizvod uskladjen sa licnim potrebama, a ne voditi se sa cijenom, marketingom ili misljenjem drugih... Mnogo ljudi i mnogo razlicitih ukusa... 

 

Najbolje se organizuj i posjeti dva ili tri najjaca uvoznika, oni vec imaju pripremljene kombinacije i ako nista culi su i sklopili vise sistema ( radi prodaje ) nego mnogi clanovi ovog foruma, fokusiraj se na zvuk i ne slusaj sta ti pricaju nego kako sistem svira, idi kuci, ohladi glavu i odaberi nesto tek za dva ili tri dana... I imaj u vidu da ce sve sto uzmes opet drugacije svirati kod tebe jer soba ima poprilicno ucesce u zvuku... 

Sa srecom.

Link to comment
Share on other sites

Cenim tvoje misljenje i mozda sam malo ostro reagovao, ali..mislimda je Hegel i previse audiofilsko pojacalo i da mu ne bi ni najmanje leglo, sto zbog prostora u kome ce da slusa, a posebno sto planira da slusa kopresovani audio matreijal. Primera radi, mozes imati sistem i par desetina hiljada vredan, ali dzaba ako ga slusas u sterilnom i neadudifilskom prostoru, kako ti kazes, zvucace ko "kanta".  A sto se tice navedenog NAD-a, imao sam njegovog starijeg brata, c372, i to pojacalo je za cenu oko 1000 eura potpuni best bay, odgovorno tvrdim da nepostoji bolje pojacalo u tom cenovnom rangu! Posebno sto moze da radi u bridge modu kao mono blok, stoga bi mogao da pogura i najzhtevnije zvucnike, npr. neke Dynaudio.

Sada se bolje razumemo, ali Å¡ta je to "previse audiofilsko pojacalo" ?

 

Za poÄetak, da definiÅ¡emo  Å¡ta je to uopÅ¡te audiofilsko pojaÄalo, ali ne za mene, tebe i sve nas starovremenske audiofile koji se trudimo da držimo korak sa vremenom(a neki put i uspemo u tome <_< ), nego iz ugla savremenog mladog Äoveka koji ulazu u svet HI-FI-ja i radi, za naÅ¡e uslove solidno zaraÄ‘uje, i ima odreÄ‘eni budžet, opet za naÅ¡e uslove viÅ¡e nego solidan. Taj i takav kupac ureÄ‘aja, ne obraća pažnju samo na zvuk, sinergiju, kablove, police, FLAC-ove, mp3 lossles i ostalo.Njemu je jako bitno da taj ureÄ‘aj bude lepo dizajniran, da ima dobru dozu ekskluzivnosti i prestižnu stranu, da bude u trendu, fensi, i da ga ne opterećuje u svakodnevnom životu i obavezama.

 

BaÅ¡ i zbog svega navedenog + sve ranije napisano po pitanju kvaliteta zvuka i izrade mislim da je H80 idealan izbor. Cela nova HEGEL-ova linija modela je i nastala voÄ‘ena ovim zahtevima savremenog korisnika, u krajnjem sluÄaju H80 je i deklarisan kao "Sound machine", znaÄi kupiÅ¡, prikljuÄiÅ¡ kompjuter i sluÅ¡aÅ¡, a gosti budu fascinirani!

 

  Ja liÄno mislim da je taj NAD dobro pojaÄalo(intuitivno, nisam ga sluÅ¡ao) ali hajde da budemo pragmatiÄni.Na sajtu ditributera u cenovniku nema 376, ima C375(neznam koja je razlika), pretpostavimo da se sa popustom kupuje za 1000E.H80, ako pretpostavimo da važi sajamska cena je 1400E. ZnaÄi razlika je max 400E.Ako kupi NAD (ili sliÄno uzeo sam samo kao primer) nema Å¡anse da za duplo veće pare kupi DAC tog kvaliteta kao onaj u H80. Plus treba mu joÅ¡ jedan strujni i jedan interkonekt kabl viÅ¡e, Å¡to na ovu klasu ureÄ‘aja doÄ‘e barem joÅ¡300e(minimalno).A nije isto dali ima NAD ili Hegel, bilo da je u pitanju prestiž ili kada ga jednog dana bude prodavao.

 

Osim toga, Äovek sada ima ideju da sluÅ¡a mp3. Da li jedan poÄetnik uopÅ¡te zna Å¡ta su mu realne potrebe i Å¡ta će sluÅ¡ati ubuduće? Možda se kupovinom dobrog sistema inficira audiofilskim virusom, zato ne treba kupiti ureÄ‘aj koji će potencijalno za kratko vreme biti neadekvatan, već treba projektovati potrebe malo dalje u budućnost, pogotovo ako se ima budžet.Ako se pogreÅ¡i u izboru, gubici na novoj opremi su jako veliki

Link to comment
Share on other sites

PokretaÄu teme, da pitam, koliko će krajnjem korisniku biti bitna udobnost upotrebe? Jedan ili viÅ¡e daljinskih upravljaÄa (ili ni jedan, k'o kod većine extremnog HiFi-a), viÅ¡e malih ureÄ‘ajÄića (gde se pojam "uparivanje" povećava geometrijskom progresijom) ili jedan sa viÅ¡e funkcija...

 

Dalje, spominjeÅ¡ gledanje filmova? Sa raÄunara ili na TV-u. Å ta je izvor? Kako ćeÅ¡ TV kaÄiti na audio? Nije sve moguće povezati.

 

.

.

.

 

S' obzirom na težiÅ¡tu na neobaveznom sluÅ¡anju i stream-ingu, dojmim se da će krajnjem korisniku udonbost korišćenja biti bitna. Postoje ne previÅ¡e skupi ureÄ‘aji (a postoje i skupi) koji rade stream bez raÄunara, Å¡to je svakako prednost u odnosu na raÄunar + digitalna veza + audio ureÄ‘aj. Dakle, imaju ethernet konekciju za on-line stream, ili za stream sa naÅ¡e mreže, vrlo Äesto se može njima komandovati smart telefonom, a imaju i klasiÄne digitalne i analogne audio ulaze za kaÄenje televizora, raÄunara kao i USB port za kaÄenje HDD-a.

 

Moj savet za ovakvog korisnika je neki all-in-one ureÄ‘aj tipa Onkyo TX-8050, (ne preporuÄujem konkretan ureÄ‘aj, već skrećem pažnju na ovakav tip ureÄ‘aja, sliÄno u ponudi imaju mnogi proizvoÄ‘aÄi), ili kao druga cenovna krajnost npr. Naim Superuniti (on je van budžeta, spominjem ga kao pokaz na drugu cenovnu krajnost). Naim UnityQute je vrlo simpatiÄan, ali možda slab za vaÅ¡ veliki prostor.

 

IzmeÄ‘u ovih krajnosti, ima znaÄajan broj all-in-one reÅ¡enja, ili bar odvojena varijanta stream-er + pojaÄalo. Recimo Pro-Ject Stream Box DS + neko njihovo pojaÄalo. Ili Marantz NA8005 + Marantz PM7005

 

Dakle, za nekog ko kreće u to, net, stream, MP3 i raÄunar su primarni izvori, ovakva reÅ¡enja su znaÄajno jednostavnija za izbor i korišćenje od "everything in separate boxTM" varijanti.

 

.

.

 

Imam i koristim Onkyo TX8050 (oko 450eur) i Neat Motive 2 zvuÄnike (oko 1500eur). Radi veoma dobro za ono koliko je plaćeno. Onkyo je trebao biti prelazno reÅ¡enje, ali zadržao se duže od planiranog jer je dovoljno dobro. (PraktiÄno, jedina mana je loÅ¡ UI i povremeno bug-ovanje mrežnog prikljuÄka Å¡to reÅ¡ava smo reset ureÄ‘aja).

Link to comment
Share on other sites

Osim toga, Äovek sada ima ideju da sluÅ¡a mp3. Da li jedan poÄetnik uopÅ¡te zna Å¡ta su mu realne potrebe i Å¡ta će sluÅ¡ati ubuduće? Možda se kupovinom dobrog sistema inficira audiofilskim virusom...

 

Potpisujem.

Tamo neke 2003. sam stiso 1000€ i iÅ¡ao po BG-u sa PRINCO test CD-om narezanim sa nekog MP3-a najgrÄ‘e vrste, muzika Bee Gees, GnR, Rammstein... Mislim da su se prodavci hvatali za glavu kada ih ne gledam.  :oops: Onda je sve iÅ¡lo kako je iÅ¡lo i danas kada doÄ‘em sa posla pustim Kasandru Vilson i sl. A sa tim sistemom sam proveo blizu 10 god.

Link to comment
Share on other sites

Sada se bolje razumemo, ali Å¡ta je to "previse audiofilsko pojacalo" ?

 

 

Previse,pa cak i ne previse audiofilsko pojacalo i sistem ce svakako na los snimak,ili los izvor zvuka reagovati lose.Nekad ce to cak zvucati i losije nego sa nekim dosta skromnijim ampom tj. sistemom.Slicno je i sa losijom produkcijom koja ce uz sve izvinjenje zlatnouhim vlasnicima high end sistema zvucati bolje na mnogim minilinijama.Jedan usputni slusaoc najcesce ce i slusati neku muziku tog tipa,vesele 80-te,domacu muziku snimljenu ispod takvog krijerijuma,novi R&B lose snimljen,raznoliku muziku svakako ako slusa cela porodica, a uz koju se svakako moze uzivati i veseliti u muzici,zatim ide slusanje sa kablovskog resivera (koje ja na pr. primenjujem kad naidju gosti kojima muzika nije u prvom planu),internet radio stanice,mp3,YTube za klince i sl. .Imam osecaj je da pokretaca ovde slabo ko shvatio, u tom smislu da je sistem za usputno i neobavezno slusanje muzike kako je odmah napisao, pa ko o cemu svako o svojim ustipcima.Jedna solidna multipraktik masina i na pr subwoofer(sa podesivim bass-om+ par solidnih zabavnih zvucnika je ono sto pokretac trazi,  sto manje osetljivih na kvalitet snimaka.Moje je misljenje da i taj Hegel i Expo i bilo sta audiofilsko tesko prolazi,tj. nisu ono sto se trazi,jer ako ista valjaju Garbage in garbage out je ono sto ce prikazati vrlo jasno.

Imao sam na ovu temu cesto pokusaje ubedjivanje u pravcu hife sa svojim kumom koji je prava biblioteka i sto se muzike tice (i  zna mnogo vise od vecine audiofila) i slusa na miniliniji,medjutim on me jednostavno razoruza time da je on low faj ljubitelj,da voli muziku,a ne zvuk i da bi ga samo taj dobar zvuk odveo od muzike dalje, u pravcu zvuka koji ga ne zanima.Pustio mi je iz zezanja jednom gangam stajl sa YT i rekao mi ,pa kako bi ovakvo "remek delo savremene muzike" zvucalo kod tebe.Prvo sam pao na dupe kako to kod njega ipak zvuci dobro,pa priznao kakvo je mucenje za usi to i bilo kakav drugi loudnes war kod mene.Onda sam se setio kako odvratno zvuci kad se neki ovdasnji  dileri na prezentacijama hvale svojim sistemima koji eto zvuce sa svim muzickim pravcima dobro pa puste Nirvanu.Da ne pominjem ko je da ne ispadne da imam nesto protiv nekog ali bas upravo za zvucnike uparenim sa idealnim pojacalima koji svi casopisi hvale da su dobri i za rock na jednom hifiles  sajmu sam imao prilike cuti najgori bulja sound u zivotu.Pa onda pustise Hedriksa,jos gora katastrofa...Ujedno na jednoj prezentaciji slatkorecivi dealer jedinoj dami, jedinoj u publici u jednom momentu kaze ajde da cujemo neku vasu zelju vi ste jedina dama pa birajte i kaze devojka 'ocu Dzibonija,a on se sablazni pa rece ne prektikujemo nesto tako.Sta tako?,los muzicar?,los mu bubnjar Manu Katche,los basista Tony Levin ,ma ne prijatelju samo si ti potpuno  deformisan hifom i tvoj ce sistem koji kosta kao solidna nekretnina(a zvuci nikako) da zazvuci groteskno.Tad sam odustao da trazim da pusti moj CD brutalno dobrog zvuka koji sam poneo...sta da ti ja vadim fleke.

Skupe firme takodje prave multipraktik uredjaje tipa streamer/fm/internet radioamp + zvucnici, ali bas namerno necu da pominjem koje firme,koje bogatasima negde sluze kao office ili spavaca soba sistem,ali bzvz. po meni na to bacati novce.To se po meni postize sa mnogo manje novaca kad se oduzme "brendarina".

 

P.S.malo sam se raspisao previse,manje vise i nije replika na surokvijev post,vec vise na nemogucnost svih nas audiofila da razumemo nekog ko muziku hoce da dozivljava "usputno".Samo mi je citirana recenica bila inspiracija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...