Jump to content


Izgradnja sistema do €3000.


harts

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Zeleo bih da izgradim sistem za brata do 3k eura, zvucnici bi bili postavljeni u dnevnom boravku od 50-ak m2.

 

Koristili bi se za slusanje muzike neodredjenog zanra, kao i ujedno za gledanje filmova.

Za slusanje muzike bi se koristio spotify premium sa streamom od 320kbps putem iMac racunara.

 

Kao najjednostavnije resenje skrenuo sam paznju na Dynaudio xeo aktivne zvucnike, ali naravno za ulozen novac zeleo bih da proverim da li moze da se dobije vise.

 

Takodje sta imate da mi kazete o ponudi koju sam nasao u one hifi-u?

U pitanju je Linn Majik-I + Linn Majik 140 za 2700eur.

 

Takodje u obzir dolaze sve ostale kombinacije kao sto su spendor + exposure ili hegel, neat - naim, b&w, monitor audio itd..

 

Zelim da napomenem da nista od gore navedenog nisam slusao, planiram da odem za BG kada dobijem par smernica sa foruma pa cu polako sve preslusati i doneti konacnu odluku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da bi mi bilo žao davati sistemu od 3000€ kompresovane formate, bilo bi. Sa druge strane, Spotify koristi Ogg Vorbis, koji je navodno bolji i od AAC, o MP3 da ne priÄamo.

Svojevremeno sam radio ABX raznih formata sa nekim druÅ¡tvom na mom biveÅ¡em sistemu od ~1000€, MP3 je lakÅ¡e prepoznatljiv, ali 320kbps AAC se držao muÅ¡ki, ima onih koji nisu primetili razliku u odnosu na FLAC. Ja sam npr. uspevao ali mnogo mnogo teže nego Å¡to sam oÄekivao, bukvalno sam jurio dobro poznate detalje i ekstreme. Taj Vorbis nikada nisam sluÅ¡ao, ali ako je stvarno bolji od AAC to na kraju može zvuÄiti bolje nego Å¡to bi se pretpostavilo na prvu...

Link to comment
Share on other sites

Optimalna cifra je ona koja je na raspolaganju. 

 

Tautologija uvek važi: bolje je da je bolje nego da je lošije.

Bolji sistem će zvuÄati bolje, pa da i veÅ¡ maÅ¡inu prikljuÄimo na njega.

 

Aposteriori saznajemo da su bolji sistemi, Äesto, skuplji nego loÅ¡i sistemi.

 

Stoga, ako hoće da mu strim zvuÄi dobro, onda je bolje da kupi bolji sistem nego loÅ¡iji a sa tri hiljade će proći bolje nego sa

jednom hiljadom.

 

kamo sreće da je Kant bio u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Nema optimalne cifre, ona je koliko si tko može priuÅ¡titi Å¡to god svi mi mislili o tome. Ako netko može kupiti Dan D'Agostino Momentum i Gamut S9, a sluÅ¡at će 96kbps mp3 s YouTube-a neka kupi i sluÅ¡a. Njegova lova. Meni je veći problem Å¡to ovaj sistem vjerojatno neće služiti za "ozbiljno" sluÅ¡anje nego kao pozadinska glazba. Spotify mi baÅ¡ ne zvuÄi kao da će netko ugasiti komp, tv, stiÅ¡ati mobitel i sluÅ¡ati glazbu.

Link to comment
Share on other sites

Bolji sistem će zvuÄati bolje, pa da i veÅ¡ maÅ¡inu prikljuÄimo na njega.

 

 

VeÅ¡ maÅ¡ina je u tom sluÄaju deo sistema.

 

 

Aposteriori saznajemo da su bolji sistemi, Äesto, skuplji nego loÅ¡i sistemi.

 

 

ÄŒesto, ne i uvek. Postoje vrlo ubedljivi izuzeci. Osnovno merilo je kako se prema sistemu postupa. ViÅ¡e para ne kupuje nužno i bolji zvuk. NaÄelno kvalitetnije sprave - da. Bolji zvuk na keca - ne. 

Link to comment
Share on other sites

Cekajte ljudi, budite malo konkretniji.

15 postova ja jos nisam ni polovican odgovor dobio.

 

Bas iz tog razloga sam i dosao na forum, da mi kazete sta ima poente i sta je najbolje kupiti "do €3000", ne moraju se sve 3k potrositi ako nema potrebe.

 

Sistem formiram prema izvoru, prostoriji i pasivnom slusanju muzike.

 

U redu je diskutovati, ali makar dajte po neki predlog pa onda nastavite sa diskusijom.

 

Ako necu primetiti razliku izmedju €1500 i €3000 eura normalno da necu davati 3k, ako za 2k dobijam isto sto i za 3k normalno da cu uzeti to za 2k itd..

 

Ali ako naprimer navedena Linn kombinacija stvarno vredi one cca €4500 kolike je bilo pre popusta, normalno da cu uzeti to za €2700.

Link to comment
Share on other sites

Ma to je ok i to mi je jasno, vec 3-4 god citam ovaj forum i shvatam razmisljanja. Ali ono sto je problem je sto nemam dovoljno iskustva u slusanju i ne znam gde je ta granica do koje ima smisla davati novac za 320kbps zvuk (verovatno bih uocio razliku na slusanju, ali svakako mi je bitno i vase misljenje).

Dajte mi par primera sta valja uzeti za 1000eur, sta za 1500, 2000, 3000.

I onda vase misljenje preko cega ne treba ici.

Dynaudio xeo mi deluje bas za ovakve varijante.

Link to comment
Share on other sites

Pomogao bi nam kada bi pojasnio Å¡ta podrazumevaÅ¡ pod *pasivnim sluÅ¡anjem*, recimo, i zaÅ¡to bi se zadovoljio time da sluÅ¡aÅ¡ Spotify stream. Tvoje zanimanje za dobar zvuk je oÄigledno, pominjeÅ¡ da ÄitaÅ¡ ovaj forum par godina. Sigurno i druge izvore. Apsolutno sam uveren da bi trenutno uoÄio razliku izmeÄ‘u mp3 formata i viÅ¡e rezolucije. 

 

Kao Å¡to bi i par detalja o prostoriji u koju bi smestio sistem pomoglo. 

Link to comment
Share on other sites

Ma to je ok i to mi je jasno, vec 3-4 god citam ovaj forum i shvatam razmisljanja. Ali ono sto je problem je sto nemam dovoljno iskustva u slusanju i ne znam gde je ta granica do koje ima smisla davati novac za 320kbps zvuk (verovatno bih uocio razliku na slusanju, ali svakako mi je bitno i vase misljenje).

Dajte mi par primera sta valja uzeti za 1000eur, sta za 1500, 2000, 3000.

I onda vase misljenje preko cega ne treba ici.

Dynaudio xeo mi deluje bas za ovakve varijante.

 

Ne moze to tako da se gleda! Znam sta bi ti zeleo da ti konkretno navedemo bren i model, ali to bi vec bila reklama i podgrejala bi zestoku raspravu, jel ovde ima i pretstavnika raznih brendova i njohovih ''spinera'' koji hvale svoju robu na sva usta, nije ti to merodavno! Najbolje bi bilo da krenes redom po salonima i poslusas, pa ti izneses sta ti je vizuelno i sonicno zapalo za oko, odnosno uho! ;-)

Link to comment
Share on other sites

@nomimasen:

Nije system za mene vec za brata, zivimo odvojeno.

Mislim da je njemu spotify najjednostavnije resenje, nisam siguran da bi imao vremena da trazi po internetu albume i da ih skida u lossless formatu.

 

@vladovid:

Na koji xeo mislis, manji ili veci?

Koja je najmanja velicina i snaga zvucnika da ispuni prostoriju ove velicine zvukom?

 

Pod pasivnim slusanjem podrazumevam da burazer ima troje dece i jako ce malo biti tih trenutaka da ce sesti ispred sistema i sam na miru slusati muziku.

U pitanju je dnevni boravak koji se renovira trenutno, ono sto znam je da ce na podu biti plocice i verovatno neki manji deo oblozen tepihom.

Evo slika pa vi procenite
post-31198-1417446480,54_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pod pasivnim slusanjem podrazumevam da burazer ima troje dece i jako ce malo biti tih trenutaka da ce sesti ispred sistema i sam na miru slusati muziku.

U pitanju je dnevni boravak koji se renovira trenutno, ono sto znam je da ce na podu biti plocice i verovatno neki manji deo oblozen tepihom.

Evo slika pa vi procenite

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1417446477.378844.jpg

 

 

Vidim da si spremio laminat? UFF..greska u koracima! A nije ni mali prostor!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...