Jump to content


Izgradnja sistema do €3000.


harts

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ako ne misliÅ¡ ulaziti u hi end "religiju" B&O devetka je odgovor za praktiÄnost, dobar zvuk, ogromne moći, fenomenalnog dizajna, inžinjerskog pristupa, alternativa audionervozi, vrhunske servisne mreže, jednostavne upotrebe itd..

Isplati se bar poslušati u salonu i odvrnuti tih 14 kila, da osetiš kako zvuk napuni i više od 40,50...kvadrata. Pogledaj specifikacije! Jedina mana mu je nešto manja širina stereo slike, koja se ne oseti u modernoj produkciji, ali zato je ostalo fantastika.

Sa imacom odliÄno komunicira.

Osim sirine stereo slike, fali mu snage i niskih tonova. Za moj ukus. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tribala bi mi preporuka koje zvucnike da kupin za sistem kucnog kina 5.1.Kasnije cu nadogradivat sistem na 7.1.2.Zvucnike cu spajat na prijemnik sljedecih karakteristika http://www.marantz.co.uk/uk/products/pages/productdetails.aspx?catid=hometheatre&subcatid=avreceiver&productid=sr7009

Mogu platit sve zvucnike najvise 3000 EUR-a.Prostorija je velicine oko 23 metra kvadratna.Tlocrt je na sljedecoj poveznici http://www.igreklik.com/slike/viewer...ur=SdkFXsb.jpg

Najvise cu gledat blu-ray filmove a isto cu spojit Dreambox 500 HD satelitski prijemnik.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ostao sam vam duzan slike sistema sada kada je sve leglo.

Buraz je na odmoru i nabavio sam oko 2tb muzike pa uzivam vec danima slusajuci sistem svakodnevno po 4-5 sati.

Sto se mene i buraza tice zadovoljni smo, da moze bolje da se podesi sve u to verujem, ali nekako bez kompenzacije konfora ovo je trenutno najbolje.

post-31198-1437165894,81_thumb.jpg

post-31198-1437165907,09_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

KomaÄna konfiguracija:

JRemote app za ios - ja sam odusevljen njom

JRiver - los UI ali sam zadovoljan funkcijama, mada se i onako pusta preko tel

Mac Mini sa Yosemitom

Lacie 4TB usb 3.0 hdd

HiFace Two

Digitalni kabel sa punim srebrnim presekom i wbt konektorima, mislim da su ovi - http://www.diygene.com/store/WBT%20nextgen%20RCA%20connector%20fine%20Silver%20WBT-0110Ag

Hegel h80

HiDiamond 1 zvucni kablovi

Neat Motive SX1 zvucnici

Link to comment
Share on other sites

@Gruja: :)

U pitanju je Yosemite koji sam upravo ubio sa nekom audiofilskom scriptom za optimizaciju OSX-a. Dobro je da nisam svoj laptop, bacio bih hegela i neatove kroz prozor.

Upravo sam skinuo yosemite da instaliram, mora malo i kompromisa da postoji. Malo mi je suludo da vracam na stariji sistem ako su nijanse u pitanju.

Koristice se najverovatnije jRiver radi remote appa, ipak komfor igra vaznu ulogu u svemu. Ostaje jos da pristojno ispodesavam jRiver.

 

Koja je to skripta za optimizaciju OSX-a?

 

Ne mogu da nadjem, sta bese izvor u tvom sistemu?

Lepa polica, treba joj jos dati licni pecat nekim detaljima, a moze i zavese na prozore.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Vezani su za zid da ih deca ne sruse, mislim da sam probao pre nego sto su bili vezani i nema neke razlike. Mozda je ovako cak i bolji bas.

U salonu su stajali na odprilike istoj razdaljini od zida kada sam slusao, i receno mi je da njima to ne smeta jer je bas izduv sa donje strane kutije.

Mozda ih budem raskacio ovih dana pa cu experimentisati.

Sto se tice jRivera ne odgovaraju mi te bele teme jer je plazma u pitanju i ne vidi se najjasnije, bolje mi stoje crne. Mislim da dam probao tu istu. Taj pregled albuma mi nije potreban jer se pusta sa telefona, voleo bih kada bi jedan album bio preko celog ekrana sa krupnijim naslovima pesama. Albumi se biraju telefonom, a setanje po albumu, pojacavanje i premotacanje se uglavnom radi preko apple daljinskog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...