Jump to content


JBL S4600 ili JBL se preselio u Japan


Zoran2

Recommended Posts

mda, ali po meni nije poenta samo da drma, to rade i ostali , pogotovo 12- 15 ", i 30w54 pomera unutrasnje organe i namestaj ali je stos kod jbl-a zadrzati tako nisko njegov prepoznatljiv zvuk basa, punocu i rezoluciju u donjim registrima...oni jednostavno imaju neku lakocu, lezernost sviranja

Kada sam pomenuo "pomeranje dzigerice" mislio sam upravo na to. To je neki izraz iz osamdesetih. Apsolutno je vazno da JBL i na velikoj snazi ima

svoj prepoznatljiv zvuk, posebno sa dzez muzikom. To je upravo i postignuto zamenom skretnica. Ja doduse i ne slusam muziku preglasno ali se spustanjem frekvencije basa postigla dinamika i na veoma maloj snazi. Bas je kako da se ispravno izrazim, puniji ali i u isto vreme izuzetno prijatan za

uvo.

Link to comment
Share on other sites

O kakvom Linkwitz modulu je reÄ? 

 

Postoji mogućnost da su visoki u startu prenaglaÅ¡eni (Å¡to nije redak sluÄaj sa proizvoÄ‘aÄima) i da se to postavkom neutralnog kabla u sistem i pokaže.

Navodno po Kenrick Saundu, Cardas je postigao tu neutralnost i njihova cela Golden Ratio linija kablova je poznata po tome.

Opet, sve zavisi od sistema.  Na mojim JBL-ima je ugradjen Modul DSL-K742.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...