Jump to content


Potreban jeftin DAC (za TV koji ima samo TOSLINK out)


Bokkie

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naslov teme: "Potreban jeftin DAC (za TV koji ima samo TOSLINK out)"

 

Opis iz oglasa: "Povezite Vase pojacalo sa TV-om. D/A konvreter minijaturnih dimenzija koji se najcesce koristi za uzimanje zvuka sa televizora nove generacije koji imaju samo opticke izlaze."

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Samsung plazmu (staru nekoliko godina) i Samsung Smart TV novije generacije, kupljen ove godine.

- Stara plazma ima i optical out, analog audio out, izlaz za slusalice. Takodje postoje opcije za odabir zvuka.

- Ovaj novi Samsung LED ima samo optical out i jedino sto ima u opcijama da se bira u vezi zvuka jeste HDMI povratna audio veza, koju ne koristim.

Link to comment
Share on other sites

Uh,dobro je ! Taman sam pomislio da sam lud kad videh ovu temu.Sinoc sam kod drugara povezivao ovako neki "smart" TV sa isto takvim "smart" AVR-om.Ne znas koji je uredjaj komplikovaniji.Ima SAT tv i hocemo da pustimo muziku sa You tube a da zvuk ide preko AVR-a.Kad gleda SAT tv ima super zvuk a kad smo hteli koncert sa YT ni "A" ni "BE".Naravno veza je bila Scart.Pretpostavljam da ce se problem resiti ako ih povezemo sa HDMI kablom.Jesam li u pravu ?

Gde nađe SCART da koristite na tome??? Da, HDMI i da je podešeno kako treba...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...