Jump to content


Trosistemske zvučne kutije (Margarita) by SV Audio


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

30 minuta ranije, gvlada said:

Врати се у шахту, одакле си изашао. Ко како заслужи, тако му се врати. За неупућене, Шуца није дао никакву понуду нити сам нешто рекао оном који јесте.

Tebi ocigledno nije dobro! Oce to od preterane upotrebe ruskog "Tonus" hleba...

Sto se tice @suce77 covek je sve lepo objasnio i licno sam stekao utisak da je ogorcen tvojom izjavom! Necu da ulazim u to koji od vas dvojice govori istinu a ko ne, jednostavno mislim da je njegova reakcija na tvoje prozivanje ljudska i vidi se da si coveka povredio, dok si se ti pomalo zapetljao kao pile ku kucine!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

 

@gvlado .....

Vrati se bre ti  u  shahtu,  sta si  ti umislio prijatelju , ko si ti da nekoga  negde  teras i vredjas , mada je zabela mnogo  intimnije i bolje mesto za tebe i tvoj boravak -  kao sto rece kolega Safet  

 

  Postajes vise smesan svima sta god napises,  zar ne vidis. I meni vise postaje mucno da se ovde raspravljam sa tobom po forumu  a pogotovo tebi crvu tu nesto  vise da se pravdam

Dosta si ovde sebe svojim komentarima   opisao i  docarao da pocinjes svima da se  gadis

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Woland said:

Ima tu mesta vidim, za one King size panele :)

Back on ....

Imam panelni vufer. Stereo.Eksperimentalni komad za ciji ishod mogu da tvrdim da je vise nego uspesan. Secen je na 200 hz, i uparujem ga sa Visaton Portrait zvucnicima. Sistem zvucnika koji ne zauzima nikakav prostor, a pruza sasvim zadovoljavajucu reprodukciju.

panelni vufer.jpg

visaton portrait.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Woland said:

Zamolio bih da ne zagađujete ovu temu prepucavanjima.

Био сам прозван на овој теми, иако ептиете први нисам делио већ причао како јесте (у другој теми). После неки немају аргументе већ деле епитете али видело се ко је какав и битно је да је прича изашла на видело, да се подсетимо. Истина боли...

 

Што се тиче теме, Узварб јел то панел суб? Колико то ниско иде и како ради за најниже фреквенције? Где га је потребно ставити, позиција у соби? Онај зидни, панелни суроунд?

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, uzvarb said:

Back on ....

Imam panelni vufer. Stereo.Eksperimentalni komad za ciji ishod mogu da tvrdim da je vise nego uspesan. Secen je na 200 hz, i uparujem ga sa Visaton Portrait zvucnicima. Sistem zvucnika koji ne zauzima nikakav prostor, a pruza sasvim zadovoljavajucu reprodukciju.

panelni vufer.jpg

visaton portrait.jpg

Panelni vufer? Moze malo detaljnije objasnjenje?

@gVlada: Daj molim te.. al sad stvarno mislim da bi trebao da prestanes i obratis mali paznju na ponasanje.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Lilyhammer said:

Panelni vufer? Moze malo detaljnije objasnjenje?

 

Naravno, u pitanju je sub , pasivni, sa povrsinom membrane od 1/2 kvadratnog metra. Ima duplu spulnu tako da se spaja direktno na izlaze pojacala, u njemu je skretnica konkretno ovde do 200hz,  6db, a dalje se signal prosledjuje na satelite koji su odseceni od 120hz...ako se dobro secam. 

Sam panel svira sa obe strane, u pitanju je dipol i pravilno postavljen u prostoriji daje izuzetno dobre rezultate. Odlikuje ga vrlo visoka osetljivost. I naravno Savo ( VS audio) je isti zamislio i napravio. Ideja je dosta stara, al je njemu uspelo da je i dovede do savrsenstva.

Istim principom pravi i full range ogromne panele koje je Voland spominjao.

Link to comment
Share on other sites

On 17.10.2016. at 17:29, uzvarb said:

Naravno, u pitanju je sub , pasivni, sa povrsinom membrane od 1/2 kvadratnog metra. Ima duplu spulnu tako da se spaja direktno na izlaze pojacala, u njemu je skretnica konkretno ovde do 200hz,  6db, a dalje se signal prosledjuje na satelite koji su odseceni od 120hz...ako se dobro secam. 

Sam panel svira sa obe strane, u pitanju je dipol i pravilno postavljen u prostoriji daje izuzetno dobre rezultate. Odlikuje ga vrlo visoka osetljivost. I naravno Savo ( VS audio) je isti zamislio i napravio. Ideja je dosta stara, al je njemu uspelo da je i dovede do savrsenstva.

Istim principom pravi i full range ogromne panele koje je Voland spominjao.

Svaka čast za entuzijazam! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Woland said:

tesno je tamo i u još nekoliko prostorija u kojima su driveri, zvučnici...

šteta je što SV nije pozvan na hifi show.. bilo bi štošta da se čuje i vidi

 

11 sati ranije, Delija said:

Rekao bih da mu niko ne brani da se "prijavi", samo je pitanje isplativosti i zivaca :)

Off: Acoustic Invader učestvuje na Hi-Files Show-u kao gost, dakle besplatno. Kao što je rečeno u najavi, ako prilike dozvole, Hi-Files će svake godine na ovaj način pozivati kao gosta i promovisati po jednog samograditelja ili start-up koji je u audiofilskim krugovima zaslućio posebnu pažnju svojim komponentama, po performansama i slušnim utiscima, a da do tada nije napravio komercijalni ili tržišni nastup. Gost, pod čijim imenom će biti prezentacija, može pozvati drugog samograditelja kako bi udružili snage.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Willi Studer said:

 

Off: Acoustic Invader učestvuje na Hi-Files Show-u kao gost, dakle besplatno. Kao što je rečeno u najavi, ako prilike dozvole, Hi-Files će svake godine na ovaj način pozivati kao gosta i promovisati po jednog samograditelja ili start-up koji je u audiofilskim krugovima zaslućio posebnu pažnju svojim komponentama, po performansama i slušnim utiscima, a da do tada nije napravio komercijalni ili tržišni nastup. Gost, pod čijim imenom će biti prezentacija, može pozvati drugog samograditelja kako bi udružili snage.

Svaka vam čast, izuzetan gest!!!

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Willi Studer said:

 

Off: Acoustic Invader učestvuje na Hi-Files Show-u kao gost, dakle besplatno. Kao što je rečeno u najavi, ako prilike dozvole, Hi-Files će svake godine na ovaj način pozivati kao gosta i promovisati po jednog samograditelja ili start-up koji je u audiofilskim krugovima zaslućio posebnu pažnju svojim komponentama, po performansama i slušnim utiscima, a da do tada nije napravio komercijalni ili tržišni nastup. Gost, pod čijim imenom će biti prezentacija, može pozvati drugog samograditelja kako bi udružili snage.

Eto onda predloga, pozovite VS Audio da sa svojim prisustvom uvelica dogadjaj. 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, uzvarb said:

Nego da se vrnemo na temu. Postavljeni spajkovi. Bas za nijansu dobio definicije. Akustika novog prostora je ocajna, al radi se na tome lagano.

Margarita spikes.jpg

Taj port je baš blizu poda, morebit da je benefit od podizanja kutija.

Ja bih tu probe radi podigao kutije da je bas port na bar 20cm od poda čisto da se čuje i tako. Kontam da bi i par obimnijih knjiga završilo posao. Niš ne košta da se proba.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 10/21/2016 at 8:55, ManicP said:

Taj port je baš blizu poda, morebit da je benefit od podizanja kutija.

Ja bih tu probe radi podigao kutije da je bas port na bar 20cm od poda čisto da se čuje i tako. Kontam da bi i par obimnijih knjiga završilo posao. Niš ne košta da se proba.
 

Port krece na 13 cm od poda. Naravno da ce udaljavanje i porta i drajvera od poda da smanjuje nivo basa. Pod je oblozen plutom, tako da kad kutije stoje bez spajkova ipak malo "rade" na pluti, jer je ista mekana. Ovako na spajkovima stoje cvrsto kao stena.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Silento said:

Meni baš lepo i skladno deluje zvučnik. Vizuelno odlično. Nadam se da tako i zvuči. 

Kvalitet izrade i obrade je na najvisem mogucem nivou. Ne postoji fotografija koja to moze preneti ( pogotovo ne ona od 512kb). Savo je svoj majstorluk doveo do vrlo zavidnih nivoa. Ko je video uzivo njegove radove zna o cemu pricam. I ne bi se postideo da stane pored bilo kog brenda. Sto zvucno sto svim ostalim. Cenu ne pominjem, jer znam kakve ce biti reakcije.

Zvucno je odlican, samo to mogu reci. Nazalost ne umem da opisujem zvuk , al znam sta mi prija kad cujem :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...