Jump to content


Trosistemske zvučne kutije (Margarita) by SV Audio


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

Tako je.. sve je istina.. i stavku no 2 je preskoÄio, ko mu je kriv, nije teo, lepo sam nudio.. dvared, il možda Äak i trired bemliga :) jedina materijalna greÅ¡ka je Å¡to Stradi nije primetio kada su preÅ¡li Tisu i iz Banata preÅ¡li u BaÄku :D

A ja se kao neki beÄkerecanin pitam jel' to Novi Sad ili Vrbas u Banatu,a da nisam znao...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

svidja mi se , mozda ga sledeci put odvedem 

 

Seli oni ja sad DJ pustam famoznu plocu i........e pa to nek napisu njih dvojica.

 

Woland je rekao da me kupilo izvodjenje klavira na Tannoy-u. Nije, kupila me bas ona ploca sa granicnim zvucima bass i visokih kod Paul Motian - Le Voyage

 

Mada mi nekak leglo to Banatska lepotica pa cu tako i da nastavim (ko se ljuti nek mu smeta).

 

Vodi ga slobodno, joÅ¡ ću neÅ¡to i uz njega da ti dam, da ga zamotam u 100 evra 

 

Ja ću prvi, Grozni je spreÄen. Pegla neÅ¡to. Ili vadi fleke bemliga. Možda i fajta, ko će mu znati :) Zvuk posle podeÅ¡avanja ruÄki i zvuÄnica je bio daleko bolji. Na obe ruÄke. SME sam ja podeÅ¡avao (jasno je opisan rezultat :) ), Eci je Stogi podesio dobro, ali sam se i sa njim malo zaigravao. Neću viÅ¡e majkemi :) Rezultat je bio, skoro pa nesluÅ¡ljiv zvuk na SME, Äak i u odnosu na povelik viÅ¡ak basa na Stogiju. E, sada toga nema. Sada te dve ruÄice, odnosno njihove zvuÄnice osim Å¡to sviraju odliÄno, to Äine drugaÄije, tako da neki materijali zvuÄe bolje na jednoj a neki na drugoj. Imam celu zimu pred sobom da ustanovim Å¡ta se sa Äim slaže.

 

Mislio sam da je Parlićka ali mi je drago Å¡to je cile-mile jazz (TM Ninja)  Le Voyage zaista ide do obe granice. MeÅ¡Äini da se Stradiju to i svidelo na kraju. Msm.. moralo je, nije imao izbora :)

 

Može i banat, samo Å¡ibaj 

Link to comment
Share on other sites

Upotpuniću priÄu popisom komponenti sistema da bi opis bio potpuniji:

 

Gramofon Kuzma Stabi S sa eksternim Kuzma napajanjem

RuÄice i zvuÄnice Stogi S12 VTA sa Benz Micro Wood S + SME M2 sa Benz Micro Ace SH

Audio Player Marantz NA8005

DAC m2Tech Young DSD sa eksternim napajanjem by Impuls

Linijski preamp Salas by Impuls

Phono preamp MM (Salas) + MM+MC (Salas + xOno) by Impuls Eksterno napajanje za preampe by Impuls

PojaÄalo snage Babelfish J2 by ZenMod

ZvuÄnici Tannoy Gold Monitor 15" MLTL by ZenMod i Margarita by SV Audio

Kablovi FTA

ispravak za line stepen http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27469-line-phono-×2-preamp-by-impuls/?p=554375

 

i jedno pitanje koje vec ima u drugoj temi: kako na najbolji nacin uraditi ripovanje zvuka sa ploce? Ako ce poremetiti temu moze da se prebaci u neku drugu ili da se otvori nova, naravno ako je pokretacu teme interesantno?

Link to comment
Share on other sites

ispravak za line stepen http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27469-line-phono-×2-preamp-by-impuls/?p=554375

 

i jedno pitanje koje vec ima u drugoj temi: kako na najbolji nacin uraditi ripovanje zvuka sa ploce? Ako ce poremetiti temu moze da se prebaci u neku drugu ili da se otvori nova, naravno ako je pokretacu teme interesantno?

 

jbt, ne znam ni Å¡ta imam :) dakle Line stepen je:

 

Line - ulazni stepen od Passovog BA3 integralca sa Hitachijevim mosfetima u izlazu

 

Rip vinila sam svojevremeno radio sa tape izlaza preampa u Asus Xonar ST karticu, sa nekim public domain softverom. Rezultat nije bio loÅ¡, ali ni neÅ¡to posebno impresivan. Sada mi taj raÄunar viÅ¡e nije dostupan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:thumbsup2  thnx Filip, nema ujedanja ćoÅ¡kova.

 

Detalji uklapanja basa i srednjeg zvuÄnika u prednju ploÄu mi i dalje privlaÄe pažnju... Ne deluje baÅ¡ pedantno, da se niko ne naljuti. A i ako se naljuti baÅ¡ me briga, ovo je slobodna zemlja, mogu da kažem Å¡ta hoću. Dok me ne uhapse.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2  thnx Filip, nema ujedanja ćoÅ¡kova.

 

Detalji uklapanja basa i srednjeg zvuÄnika u prednju ploÄu mi i dalje privlaÄe pažnju... Ne deluje baÅ¡ pedantno, da se niko ne naljuti. A i ako se naljuti baÅ¡ me briga, ovo je slobodna zemlja, mogu da kažem Å¡ta hoću. Dok me ne uhapse.

A i kad te uhapse mozes i dalje da pricas sta hoces :order

Link to comment
Share on other sites

Slike su naÄinjene u toku veÄeri tako da ima senki na njima.

Takodje nepravilnost oko srednjeg i basa su posledica istih.

Potrudiću se da napravim slike bez blica i senki po danu tako da ne bude

nejasnoća. Takodje rezolucija fotografija za podizanje na forum je premala,

pa i tu dolazi do rastera.

Link to comment
Share on other sites

Savo ih je radio 100%, a s' obzirom da sam i cuo konkretan model..jedva sam se suzdrzao da ih ne kupim. Ipak je Atlas "atraktivniji" i bolji. Postoji jos jedan par u malo drugacijem finisu.

Sto se tice pedanterije izrade, moze se slobodno na slepo reci da je bez ikakvog kompromisa i savršeno.

post-11811-0-03917000-1418712406_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Prostorija puna zvucnika koji svi sviraju zajedno i kad su iskljuceni.Neadekvatni uslovi za slusanje muzike,narocito procene zvucnika.Single speaker demonstration room i nije bas neko novo otkrice, bar 20-30 godina.Pohvalno je da su to bar shvatili ozbiljniji distributeri na HFShow.Po salonima sam vec vidjao svasta na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...