Jump to content


Trosistemske zvučne kutije (Margarita) by SV Audio


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

Ovo sa pojacalima vece snage mogu shvatiti samo kao sto bi engleski izraz "saffer bet" rekao.Malo je firmi koje prave kvalitetna pojacala manje snage,opet iz istog razloga-cene kostanja za nesto sa cime se ne hvali po komsiluku(slabi za patkometrisanje).Slusam kompresione kutije osetljivosti od 83-86db sa pojacalima 40-70w vec 25g,i to da posao pojacalu bude malo tezi uglavnom na 4ohm,snaga nikad nije falila,bitno je kvalitetno reseno napajanje.Pa iz istog iskustva sad ispada da treba ne samo zvucnike napraviti kvalitetnijim(samim tim najcesce i skupljim materijalom) uz mnogo vise paznje, znanja i strpljenja vec da treba praviti i malko kvalitetniji amp,ne nuzno vece snage.Moj je zakljucak,a i audio industrije ocigledno da je linija manjeg otpora pa i tolerancija ka losijoj amplifikaciji ipak put kojim se "cesce ide".Vise para ostaje u dzepu,a i mane u zvuku nisu prevelike, za povrsnog slusaoca narocito.Tim pre je za pohvalu svaki DIY-er koji ide "putem koji se redje ide".Ja sam mozda vec jako navikao,ipak su mi poslednjih 5 zvucnika kompresioni od AR11,preko pomenutog SBI,Linn-ovih sa i bez izobarik sistema rada i ovih sto sad imam.Zvuk bas reflex-a se nepogresivo moze cuti,tj njegove mane,to valjda nas korisnike drzi nasem principu rada,a slucajne prolaznike onako usputno oduseve(preporucujem Diyerima da bas deonice poslusaju kod Mr.Beata,ili da poslusaju negde stari Izobarik koji ide dole do 20hz).Sto se horni tice slazem se-izmedju ovih klasicnih zvucnih jedinica ali kompresionih i horni uvek bih odabrao ESL  :D

Vratio bih se drvenariji,ispasce da trolujem odlican rad,a samo izazivam Diyere na nesto sto nerado rade...Debelo se razmisljam da trazim broj od Sava i da izfurniram u takav lep finis svoj Sbl,ovaj primerak koji je visak za prodaju,sa takvim finisom ti u UK istrgnu ruku iz ramena,prosto polude za drvenim finisom i cesto menjaju ove crne koje ja imam samo zbog finisa.Postizu 200-300 pa i 400 funti vise,toliko je na ceni kvalitetan stolarski rad napolju,dok je to ovde podcenjeno kao i svaki drugi strucan rad uostalom.Secam se i da je cena mog gramofona  na pr. odstupala i do 30% nekad u zavisnosti od finisa.A drveni furnir postaje stvar luksuza polako i nazalost sve vise je vestackih bezdusnih materijala.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To bi trebalo da su dobri drajveri, zar kutije na zaslužuju malo širi komentar?

 

Ne samo drajveri već i kutije u celini :D Ukratko: Sonido bas 12" (papir sa tekstilnim vešanjem) u MLTL kutiji podignutoj 15 cm od poda, otvor prema podu + Sonido alniko fulrejndžer (takođe papir sa tekstilnim vešanjem) i Fountek helper (ribon - potpuno nepotreban), oba u baflu. Kutije su visokoosetljive. Ne sasvim neutralne (fulranger povremeno daje blagu koloraciju). U poređenju sa Tannoy-ima naravno.

Link to comment
Share on other sites

Grozni je nešto zakazo.. indisponiran valjda..

Crno boldovano je zbog zvuka Tannoy-a ali je moglo da ode i u drugu krajnost tj da se olesi od rakije sreca po mene da je od tuge sto nema takve kutije resio da ne pije vec da pocne da stedi i on, za nesto sto valja :)

Ostali komentari o provodu kod "djavolka" sutra sad sam istraumiran od voznje :)

Link to comment
Share on other sites

Grozni insajder... U poseti Wolandovim novim kutijekanjama ili zamene iderntiteta, tajne poznatih i slicno

 

Bejasmo, besmo, najebesmo (barem ja ) danas kod Wolanda. Videsmo i Margarite pored Kompenzatora, te novi (stari) set, sto preamp, fono, napajanja,....komada nekoliko kutija, sto kombinacija Benzova na gramafonu. Odakle poceti? Prvo sve bez Margarita ( iako je ovo njihova tema).

Kao neko ko ima slicno pretpojacalo, ponavljam samo slicno, ne i tako nadrkano i u broju kutija redukovano (citaj jedna kutijekanja, jer gde Wolandu treba cetiri, meni jedna radi.... samo da se zna :razz: ), davao sam sebi za pravo da znam kako to u principu radi, i sta ocekivati od zvuka. E tu sam opalio onom stvari u ledinu. Zvuk me sasvim saobalio. I ona najnerealnija ocekivanja na relaciji avioni kamioni, ne mogu da opisu moje iznenadjenje. Kvalitativno, odlete to nebu pod oblake. Koliko? Mnogo! Verujte, vece su sanse da se ujutru probudite u krevetu sa muzjakom istocno sibirskog jaka u teranju, nego da nadjete iole znacajniju manu sistemu. Naravno pod uslovom da imate dobru volju to sebi da priznate, u suprotnom, ne brinite, zaljubljeni jak ceka na Vas. Sta god pustili, rok, klasiku, Cile Mile jazz ...kutije komada nekoliko , Kompenzatori te Jang sa napajanjem sviraju fenomenalno. Posle dugog vremena poslusah sistem u kome ne fali ama bas nijedna komponenta, te gde su svi elementi istog ili slicnog veoma visokog kvalitativnog razreda. Tu vise nema price o prostoru, svilenim visokima, preciznosti.... Ovde se radi o fizickom prisustvu izvodjaca te magiji koju ovaj hobi zaista pruza. Sve ovo vazi iskljucivo za digitalni deo.

Olupan rezultatom WolandImpulsSava bajanja nad bakarnim kazancetom, izlazim na terasu, prevrcem cevape i mesinu, te sljivom smirujem svoju zlobu i zavist, dok Stradi fino setuje Kuzmu i SME R2 i Kuzma rucku 12. Posle nekog vremena, vracam se unutra i imam sta da vidim (cujem).  Momentom pustanja vinila moja percepcija perverznog se silno izmenila. Nebitno, ko je gore il dole, da li je usla komsinica sa veselom pudlicom, ili  je zenska u narodnoj nosnji Gvineje Bisao sa tetovazom "vojvode" na levom guzu, il dopisite sami, ovo izgleda i zvuci jos perverznije. Crvena manifestacija Kuzminog gramofona, te dve zahebane rucke a na njima Benz glave prave haos. Naravno Vud bolje svira sa vise detalja ( na koncu, mnogo je i skuplji), ali i Ejs pokazuje koliko je to ozbiljna i dobra glava, te sta moze kad se dobro  i strucno setuje. Bravo Stradi!!!

Voleo bih na ovom setapu cuti Slobin VPI, Jelicica i Rohmana, luda bi to bitka bila.  Komplikovano, al ko zna, mozda se steknu uslovi.

Ajd sad Margarite.

Cesto sam bio svedok fascinantnih lazi i polaganju nada u neostvarive ambicije nekih konstruktora i vlasnika sistema. Bio sam i svedok bolnih otreznjenja te davanja svetomenateljskih izradaka i svemirsko-tehnoloskih koncepata u bescenje na kp ili jos gore u "postenu" zamenu sa veselim preprodavcima. Zasto sam ovo napisao?

Za Margarite  nista od ovoga ne vazi.

Njih smo slusali na kraju, sto nije fer prema njima jer ipak su Kompenzatori mnogo veci, skuplji, teritorijalno zahtevniji (jbg, 3 hektara membrana, 5 kubnih metara zapremine, u Crnoj Gori zabranjeni, jer nemaju de da ih stave, ...prelaze drzavnu granicu) one onako damski i dostojanstveno obavljaju fenomenalno svoj posao. Imaju li bas ko Kompenzatori? Nemaju, ali ga reprodukuju vise nego dovoljno, cak nam ni ne smetaku posle istih, sto je za njih (Margarite) samo kompliment. Srednji odlicni, visoki ne vriste i ne sikcu. Sve na mestu iako rade tek par dana a i to povremeno. Odlicna, stamena, lepoi zgledajuca kutija koja zadovoljava sve zelje i ukuse, svira sa autoritetom, odlican prostor i sve to a nema potrebe za potezanjem bizarnih iznosa u Evrima. Ko da ih je pravilo specijalno muzicko odelenje Db-a pod komandom etnickog Svajcarca. Toliko je sve ok i precizno napravljeno a sve u inat onima, neprijateljima nasim. Kako li ce to tek da svira za mesec, dva kad se usvira do kraja, pa u manji prostor devojacke sobe. Zivo me interesuje tad to da cujem. Toliko od mene, dosta se toga izdesavalo, pa i post pogolem. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Uhh brate.. od ovoga može da se rikne..  :banana

 

Sve mi poÄ‘e voda na uÅ¡i (da ne kažem usta, nije zbog ćevapa, a ni zbog sojke iz Gvineje) od ovog tvog posta Miroslave. Samo mi ostaje da se nadam da ću kao kum imati nekad priliku da darujem kumÄe litrom rakije ili kakvog dobrog vina, pa da osetim proÄitano. ;-)

 

To Kume!  :bacanje

 

Ode Grozni u Tanojce. Sad sam se smrzo. Neće ovo na dobto. Mora malo ÄaÄkam meÄku.

ZnaÄi dobra Margarita. Izgleda vrhunski. Drago mi je da i dobro svira. Na ka ćera uživa.

 

Tannoy mu je srednje ime :D Kćeri. Množina. Dva komata :)

Link to comment
Share on other sites

Ode Grozni u Tanojce. Sad sam se smrzo. Neće ovo na dobto. Mora malo ÄaÄkam meÄku.

ZnaÄi dobra Margarita. Izgleda vrhunski. Drago mi je da i dobro svira. Na ka ćera uživa.

 

 

Ja bih želeo podrobniji opis pomenute tetovaže na levomE guzu, Wolandov sistem mi je neinteresantan, jer je apsolutno grozan i jeziv! :P

 

 

 

Tannoy mu je srednje ime :D 

 

Mislim samo Vas gledam. Uzgred upoznajte ÄŒaslava (Ferdinandov brat od tetke).  on Äeka, a i nežan je mrvica mala.

 romantiÄna

 

A od kuma....televizor. To kume

post-10830-0-45651200-1417430163_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Bio sam sprecen da sinoc napisem svoje utiske a zeleo sam I da se malo slegnu misleci da ce mi biti lakse da ih prenesem na papir ali, uvek to ali, pogresio sam, prvo sto mi Grozni oteo to zadovoljstvo na neki nacin jer cu sada morati da se ponavljam a drugo jos bitnije je sto mi je jutros jos teze da napisem svoj utisak posete jer je uzbudjenje povodom iste I nekih utisaka koje nosim jos izrazenije pa samim tim I teze da se verno prenese zainteresovanim citaocima.

Ali od necega mora da se krene pa cu tako I ja od toga da ja dosta dugo vremena ne idem u posete vezane za slusanje sistema pa me je jako tesko naterati na to a jos kada dodam da sam trebao da putujem 250km u oba pravaca zarad tog nekog slusanja pa jos DIY Uuredjaja koji nisu moj prvi izbor narocito ako se radi o skoro celom sistemu ali nesto me ocigledno nateralo , neka unutrasnja sila mozda I visa sila da krenem na taj put da eto ucinim svom ogromnom broju godina drugaru Groznom. Kada smo se sreli mislim da sam jos bio namrgodjen od briga iz svakidasnjeg zivota ali kako se Banatska ravnica prostirala sve sira I ravnija ispred nas a prica u kolima uzimala sve vise maha imam utisak kako nisam ni primetio kako mi se neko zadovoljstvo sve vise ispisuje na licu a da toga nisam ni svestan, Potvrdu ovoga sam cuo od samog Groznog ali tek u povratku kuci.

I……..stizemo, ulica kao iz bajke desno kuce a levo park, zelenilo , travnjak koji se proteze dalje od mog pogleda, zajednicka konstatacija, koju cak ni ona najdosadnija kisa koja nam je kvasila ledja izlazeci iz kola niije mogla da pokvari. Kao u glas :  ovde bi mogli da se preselimo, kako bi bilo da je pokriveno snegom. Prelepo, stvarno. Uf ……prelepo.

Izlazimo iz kola jednom nogom a domacin, gospodin I sad vec moj drug Woland vec nas srdacno ceka na ulazu u dvoriste. (mora da je gledao kroz prozor :) ) Ulazimo u kucu nekako spusatam stvari I ne znam gde pre da gledam u uredjaje, zvucnike ili policu sa knjigama.

Zasto ovakav uvod. Ovo jeste forum za uredjaje I muziku to je bila svraha mog odlaska to je bio I lajt motiv posete I druzenja ali ono sto zelim da kazem, ne da kazem nego da viknem je da sam odusevljen Wolandom kao covekom, ocem, domacinom pa mogu reci I kao drugarom mada je za ovo rano ali sam skoro siguran da ce ovo biti pocetak jednog lepog novog druzenja sa jednim covekom , gde je u reci covek sublimirano sve ono najkvalitetnije  verujte mi u svakom smislu te reci. Odusevljen sam je slaba rec kakvo je moje misljenje o njemu kao ocu  , kao posvecenom ocu. Imao sam tu cast I da mu upoznam decu a o njima takodje sve, ali sve pohvale za kulturu, vaspitanje. Zasto ovo pisem na forumu o uredjajima. Zato jer se svima nama desavalo pa tako I meni da ugodjaj zvuka, muzike , uredjaja I svega oko toga pokvari utisak koji steknemo o domacinu. I ma koliko ja bio zaludjen za uredjaje ljudski factor, upoznavanje nove kvalitetne licnosti, jednog pravog gospodina je mnogo vaznije  cak najvaznije .

Mozda je najjaci utisak moje posete sam Woland. Sa tim osecajem sam se vratio kuci ali jos bitnije probudio jutros I evo jos me drzi pa cu I ponoviti,. Nemamo priliku da cesto ili previse cesto u ovim godinama srecemo nove ljude  koji na nas ostave neki poseban utisak jer smo ipak stare kajle koje su svasta prozivele ali te retke situacije, mozda I sreca u nekom trenutku ili slucajnost, nebitno sta vec, ja sam je imao upoznavsi porodicu koja zivi u ulici iz bajke a ciji se pater familias zove ovde medju nama Woland.

Moja osnovna zamisao je bila da napisem utiske strogo saljivim tonom ali sam morao da odustanem I napisem ovaj mozda I predugacak uvod ali za mene potreban jer je u tom uvodu ono cemu bi svi mi trebali da tezimo I da nam je svima to najdraze kada sretnemo nove ljude. A sada tezi deo.

Ovo tezi I bukvalno , jer dok su oni prevtali taj  rostilj I ispijali neku mucenicu koja se bogami mucila poduze ,nekih 20 godina (bar po boji vise konjaka neko rakije)  mene su zamolili da iscepam neka drva I slozim uz supu, Coveku u mojim godinama I sa mojom kondicijom je to onako malo nezgodno ali sta da radim, dosao sam u goste. Sto je broj casica kod njh bio veci kolicina smeha se povecavala a nazalost zbog onih drva ja bas nisam mogao da ucestvujem u tome. Stalno sam ih nesto zapitkovao I trazio, dolazili su na trenutak da me obidju da vide da li mi nesto treba. Ubise me drva, al ajde sad cist vazduh, malo rekreacije pa ko velim necu se valjda sad slogirati.

Samo da dodam da su pustili da pocujem 2 kompozicije pre tih drva koje su bile takve da sam prosto pozeleo da cepam ta drva napolju I slazem ista uz supu u dvoristu.

Nastavak sledi sigurno i verovatno je vezan za slusanje muzike, uredjaja,djevreka (sad ga ocrne imenom :))  i cega sve ne, i to iz dve faze, slusanje na gladan stomak i slusanje na pun stomak

Link to comment
Share on other sites

Prvi utisak je naravno vizuelni, uredjaji izgledaju daleko lepse u prirodi nego na slikama, eloksirani aluminijum , izgledaju fabricki I to kao da su iz fabrike nekog jako poznatog ili ako hocete skupog brenda, Perfektne stvarno. (i teske cisto da se zna)

A zvucnici ? Pa ti zvucnici su uzivo ne zvucnici nego ormani, verujte mi na rec to je duplo vece nego sto na osnovu slika mozete da zamislite, izvanredne zavrsne obrade Ja sam tezak na to (picajzla)  ali ovo je stvarno perfektno sve zanatski odradjeno. Uredjaja ima million I svi imaju neku svrhuJ  o tome je Grozni pisao pa da se ne ponavljam. Slusanje je krenulo za njih dvojicu da nesto uporede Marantz Dac I Young Dac, ja se nisam mesao preterano osim da je jednoglasno Young Dac bolje zvuceca sprava sto je verovatno I za ocekivati ali ima I smicalica koja se zove dodatno napajanje za koju Woland kaze da je solidno unapredila zvuk, na osnovu price od celog dana I nekih zakljucaka koje sam mogao da izvucem nemam nikakav razlog da mu ne verujem da je to bas tako.

A posle te dve numere pali se sprava koja zauzima centralno mesto, njegovo velicanstvo gramofon. Odmah da rascictimo da digitalija nema sta da trazi u trci sa analogijom ali da nema stvarno nikakave potrebe dalje pisati o tome.(mislim u smislu ove posete).

Dobra je Wolandova digitalija, vise nego dobra, odlicna ali ipak je to niza klasa zvuka, ne uredjaja nego tehnogije koja isporucuje te zvuke , tako kako isporucuje ali bi ljubitelji digitalije bili odusevljeni  jer je I moj komentar krajnji bio da slusam samo to a da nema gramofona malo bih mana nasao tom zvuku , I da budem jasan da stvarno tako mislim nema nikakve kurtuazije jer to kod mene u komentarisanju zvuka I uredjaja ne postoji ma koliko se neko zbog toga eventualno ljutio ili mu to smetalo.

Imao sam priliku I moram reci da sam zeleo da je iskoristim I mislim da sam u tome uspeo a to je da im u 30 minuta pokazem I sto je jos vaznije demonstriram da sve sto sam ovde pisao o gramofonima I ruckama proteklih godina je apsolutno tacno I da nema ni trunke subjektivnosti ili ne daj boze laganja ili umisljanja sa moje strane a vezano je za gramophone I cele gramofonske set up-e.

 

Neka o tome pisu drugi , to je cak I jedino moguce ja cu samo reci da sam uspeo cak I da im demonstriram da gramofon nema da se tako izrazim svoj zvuk vec ima zvuk onakakav kakav mi zelimo da ima I da je to najveca prednost jer se moze prilagoditi jako puno ostatku sistema. Ali je takodje mislim I pokazano I dokazano da zahteva neka znanja I vestine jer je bez toga totalno promasena investicija, jednom recju nije to urejaj kome treba svako da tezi.

Percepcija zvuka svakoga od nas je pomalo subjektivna medjutim mi smo vrlo brzo utvrdili da cujemo skoro isto, slicni su nam zvucni afiniteti , svi imamo poveliko iskustvo pa smo se sami tim I u mnogo razmisljanja I price tokom posete  slozili na prvu. Ono sto nas razlikuje je zvuk sa kojim smo dosli od kuce pa imamo razlicite reference u glavi

Ja nisam ljubitelj zvuka starih Tannoy zvucnika jer im je zvuk na podu uglavnom u svakom pogledu I ne sviraju ceo spektar  tako da se dosta toga I ne cuje sto bi se culo na drugim zvucnim kutijama. Medjutim ovo sto Woland poseduje a mi slusali to nisu Tannoy zvucne kutije to su zvucne kutije sa Tannoy driverom a to je potpuno nesto drugo. Ove kutije su vece, ogromne pa samim tim imaju I ogroman zvuk jos kada dodate cinjenicu da vam onolika membrane gleda pravo u lice jasno je svakome sta moze da ocekuje, Ono sto se meni svidelo je da svira pun opseg pa I malo vise od toga, to je jako razlicito u odnosu na original a ono sto je tom original mozda I najvise falilio, Ovde visoki tonovi seku vazduh, tecni su,ne zamarajuci a pusti li su mi neku kompoziciju koja je na granici ali tacno na granici slusljivosti visokih. Da je system pa I sam zvucnik malo pogresio ostali bi bez usiju , ali nije , znaci uvod vise nego povoljan , svira do krajnjih granica ali ne prelazi je jer bi tada sve mogli da bacimo niz reku.

Promenom izvora zvuka kao i promenom rucka koje sviraju sistem pokazuje svu moc neutralnosti, koliko je to moguce uopste postici, Zvucnik sve to prati. 

Zvuk koji sam slusao je zvuk celog sistema jer nisam imao pojedine komponenete da uporedjujem I krajnja ocena bi trebala da bude vezana za sve ali sam tj cu imati pravo da malo vise prokomentarisem taj zvuk tj uticaj zvucnika na celokupan zvuk jer sam imao jos dve potpuno razlicite zvucne kutije sa kojima sam mogao da uporedim . Zakljucak koji bih mogao da iznesem je sledeci. Sa Margaritam bi mnogi mogli u penziju, na ovom forumu sigurno,  Djurdjevke bih nosio kuci ali da se nesto ispravi u bass podrucju ali fenomenalni u maloj sobi sa vrhunskom elektronikom( kod gitariste) ali Tannoy je poseban. Ja sam od onih likova koji kada cuju bolje ono losije me vise uopste ne interesuje I ne komentarisem, Ovo sam morao da napisem da bi moje kvalifikacije I razmisljanje sto bolje moglo da se shvati.

Sa Tannoy-a zvuk dolazi sa jednog mesta I siri u prostor do vas kao slusaoca, Apsolvirali smo da svira pun spektar tonova, dodacu I da mu je stereo slika fantasticna ali vam treba vreme da se naviknete da zvuk dolazi kao iz jedne tacke , sa jednog mesta I onda puni prostor, Vrlo brzo vam to postane onako normalno kao da ste sa time rodjeni. Sada kacimo Margarite I prvi utisak je bas taj, ima vise drivera napred I zvuk kao dolazi sa sireg panela, ima nekih sitnih mana (a sta pa nema mana) ali to vec lici na ono sto vecina nas ima kod kuce, vise sistemske kutije, Tada shvatam nesto sto je po meni sigurno tacno a to je da ko se navikne ili ko ima kutije kao Wolland taj ne moze vise nikada da kupi “normalne kutije†jer ce mu taj efekat te velicine zvuka koji dolazi sa jednog mesta iz jednog zvucika stalno faliti a veujte da ce I imati sta da mu fali. Cak ja kao poznata cepidlaka I covek koje nema dlaku na jeziku nemam sta da zamerim zvuku celoga sistema. Mozda samo da iskoristim priliku da ponovim moje razmisljanje da ne postoji jedan hi end ili jedan referentan system vec ih ima puno I tacno je da se ralikuju ali im se ne moze osporiti da su svi hi end ili ti vrh. Kao sto se ispostavila i da je vise nego tacna moja konstatacija da ljudi koji umeju da budu objektivni maksimalno kada je zvuk u pitanju svi skoro isto cuju tj teze iistom ili su im isti komentari, To sam se i ovom prilikom uverio u drustvu Groznog i Wolanda. Svi mi cujemo skoro isto i samo je pitanje koliko zelimo da to iskreno i bez zavisti i ljubomore prikazemo. Ovoga sam puta imao istomisljenike pored sebe i smislu postenja, objektivnosti, odsustva zavisnosti i rezultat je mora da bude takav, da se 99 posto slizimo jos kada vam je domacin covek bez i malo sujete , sreci nema kraja a ni zadovoljstvu u provedenom vremenu.

Ovo je jedan istinski hi end system I sa digitalijom I sa analogijom I odgovorno stojim iza ove izjave.

Gramofon je ubijao kako je svirao, imao je malu intervenciju koja mu je pomogla da pokaze sta stvarno moze. Meni je zao sto je wood neusviran I moracemo da cekako jos malo na njega u punom sjaju ali prednost dve rucke koja bi trebala da se ogleda u pustanju razliciti ploca sa razlicitom muzikom je ostvarena a tek ce biti kazem kada se I wood usvira do kraja. Da opisujem zvuk ne vidim potrebu posle ovoliko superlative. Slusao neke nebuloze da me muce za ona drva iz prvog posta ali slusao i klavir, kao da je u sobi i tu se video kvalitet kakav je potenijal sistema a posebno zvucnika kako svira taj donji registar. Tu je pravo da vam kazem Margareta svirala kao Avalon, original osim sto nije imala onaj zvuk na keramicku soljicu jer su drajveri od drugacijeg matrijala. Starno prosto dodje coveki da kaze dali je moguce da to tako svira. Evo pitajte groznog ako meni ne verujete.

Jednostavno mada nije bas tako jednostavno ovo jeste DIY system ali u koji je ulozeno novaca, znanja, strpljena, volje I svega ostalog toliko da je moglo da ispadne lose ali I nije sa druge strane gledano, Najveci rizik je Woland preuzeo praveci ove kutije sa Tannoy driverima ali sta god da ga je pogledalo , Bog ili Zen ili Savo,,,,,,to ga je pogledalo I mislim da se upravo penzionisao.

Sistem je skup u broju datih novcanih jedinica, nemoj te se zaludjivati da tu ima nekih kompromisa ili da slucajno neko greskom pomisli da je moguce dobiti I priblizno slican zvuka sa nekim kompromsima, ne moze.

Woland je imao viziju sto je izuzetno, ali imao je I ko da mu tu viziju ispuni I to bas onako kako je zeleo on a ne taj koje trebalo da je ispuni, Drago mi je da sam cuo uredejaje koji su mi vratili veru da kod nas postoje ljudi koji umeju I znaju I hoce da urade sve kako treba a to su ljudi koje cu spomenuti a koje ne poznajem ali mislim da ih treba cesce spominjati , Impus I Savo

Posle onoga sto sam cuo juce  a setih se I ovde kolege koji je kupovao system do 4500e da bi trebalo da ih kontaktira pa I poseti jer sam siguran da ce se iznenaditi I to bas.

A margarita, Moze u jednoj recenici koja bi bila sledca : svira kao kutije u salonima od oko po mojoj proceni 7000e

Sve sto sam zaboravio dodacemo naknadno, prepun sam utisaka pozitivnik kako odavno nisam bio pa mi misli naviru tako da ne stizem sve da ih prenesem.

Sa punim stomakom tj prepunim to je sve nekako dobilo na toplini, neznosti , magicnoj zamucenosti razuma koji samo sto nije utonuo u dubok san od miline zvuk (I ROSTILJA NARAVNO ).

Bice jos nastavaka verovatno a sada neka se oglasi domacin mozda je njgova verzija o nasoj poseti drugacija, ko zna sta je bilo kada smo otisli, :) :)

Bice toga jos

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam komentar dana (mada pre decenije).

Grozni se udubio u zvuk a Woland i ja slusamo i prozborimo po neku. Groznom glava medju sakama pognuta na dole , full zen pozicija i odjednom dize glavu i ushicen vice sad je promenio fazu. casna rec nastavlja cuo sam , vrati malo nazad , cuo sam kako je promenio fazu. Sta ti je rakija, cudo dodao bih ja

Smejem se naglas , Woland siguran da mu je rakija prava i da ne deluje tako na mozak gleda mene pa njega a Grozni skoro uvredjen vice kako ce sve danam je.....po spisku sto ga pravimo ludim.

Kakav je to genije ( e da majka Buca zna sta je rodila ) :)

PS

Ovo nam je bio refentan zvuk za uporedjivanje

th_IMG_20141130_165836_zps7ba437de.jpg

Ipak nista bez zivih instumenata

Link to comment
Share on other sites

TeÅ¡ko je napisati bilo Å¡ta posle biranih lepih reÄi kojim je Stradi opisao moj sistem. Kada su u sistem uplivali i lepo se razgaćili Impulsovi preampi, bilo mi je sasvim jasno da je zvuk koji sistem produkuje izuzetno kvalitetan. Testni par uÅ¡iju mog gitariste je to potvrdio. NeÅ¡to kasnije i Impulsove i Milovanove uÄi su Äule isto. Ali niko od njih nije tako detaljno i analitiÄno opisao zvuk sistema, osim Stradija. Dakle: hvala na lepim reÄima i posebna zahvalnost za fini tjuning ruÄki i zvuÄnica i za kratku demonstraciju procedura koje zvuk gramofona usmeravaju u željenom pravcu. Znao sam da je gramofon skoro pa instrument, ali nisam imao priliku (znanje da ne pominjem) da vidim tjuning koji ide u odreÄ‘enom pravcu i naposletku ga i ostvaruje. Svaka Äast!

 

Pohvale gostoprimstvu ću blago crveneći da prihvatim :) Zadovoljstvo je ipak bilo moje.

 

Nekoliko napomena:

 

muzika zbog koje bi Stradi radije cepao drva je bila - Hector Zazou & Swara - In The House of Mirrors

rakija je šljivovica iz manastira Kovilj odležala u buretu u kom je 3 godine bio konjak

LP na kom visoki idu do same granice je Paul Motian - Le Voyage

Grozni je promenu faze konstatovao na Arve Henriksen - Cartography

Stradi je hrabro podneo (ostalo je tek vidljivo udubljenje u parketu od ukopavanja u pod) Jocelyn Pook - Bleeding Soles

junaÄki se držao i na Gyorgy Ligetija

sluÅ¡asmo i Eminu Himza Polovine na Anubis approved test ploÄi

supa je bila strava, pileća.. mrtva bi je usta jela

treba da spustim bas kod ÄurÄ‘evaka za 3 db, toliko je podignut dok mu je veÅ¡anje bilo kruto

LP Josipa Lisac - Balade je jedna sasvim korektno snimljena ploÄa

Tannoyi su kupili (barem ja tako mislim) Stradija na Satiju - Branka Parlić (Grozni je kupljen još onomad - džaba se kurobeca)

mlađa kćerka je maestralno iskoristila priliku i lapila mi drugi put kintu (pametnica moja snalažljiva) za isti rođendan

Grozni svirao bas gitaru

Grozni skidao Cassandru Wilson na akustiÄnoj dvanaestici dok smo je sluÅ¡ali. JoÅ¡ je živ.

 

Bilo je toga joÅ¡ puno.. vratilo me u ono vreme kada smo iÅ¡li jedni kod drugih da sluÅ¡amo ploÄe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...