Jump to content


Trosistemske zvučne kutije (Margarita) by SV Audio


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Voleo bih da ih poslusam i da steknem svoj utisak o zvuku. Mozete mi poslati telefon ili mejl majstora na privatnu poruku. 

Bio sam na okupljanju hajfista u Novom Beogradu pre par nedelja. Isao sam sa drugarom da poslusam kako i da li je hajfaj napredovao od kad sam poslednji put bio zainteresovan za isti. Na donjem nivou nije bilo nešto dobrog zvuka mada mi se projekcija inserta filma u jednoj od soba jako svidela. Na gornjem nivou je bilo preko mere velikih zvucnika u malim, zagusljivim sobama. Najvise su mi se svidele bele Focal kutije po zvuku i izgledu. 

 

Ako ste vi ili Uzvarb bili na istom događaju, cenio bih neki komentar u odnosu na pomenute Focal zvucnike. Focal je jedna stara dobra firma ali cena od cini mi se 10 000€ prelazi budzet koji bih mogao da izdvojim za zvucnike prilicno.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

On 30/11/2014 at 8:41, Majda said:

Tesko je pronaci odgovarajuce deivere za kompresionu kutiju koja bi imala dovoljno nizak opseg,

 

Zavisi od muzike koju slušaš , ako slušaš samo klasičnu muziku onda nema problema , ali ako slušaš elektronsku onda imaš probleme . Iznenadio bi se kada bi čuo mid bas od 16 cm koji ima fc 80 hz , qts  0,3  i spl od 96 db , sa kojom preciznošću odsvira bas gitaru .....samo da napomenem da gornje vešanje ima onako ravno kao sonido što radi , tj takvi zvučnici imaju suv i odsečen bas za razliku od gumenih vešanja koja imju bum bum bum bas B)

On 30/11/2014 at 8:41, Majda said:

kao sto BGO rece. Ima jos jedna stvar kabinet za kompresionu kutiju mora biti veoma dobro

stegnut i imprefnitan, da ne bi sam "svirao" a za to su potrebna dodatna ulaganja i kvalitetniji materijal.

Šarm svih kompresionih je bio baš u tom popuštanju i curenju na sve strane .....inače da , kutija mora biti dobro urađena

 

 

On 30/11/2014 at 8:41, Majda said:

Sledece, efikasnost drivera u kompresionom kabinetu opada, a kada se uzme da u sistemu postoje dva kabineta to je onda znacajno.

Pa implicira upotrebu snaznijeg pojacavaca...

A u zavisnosti od drivera ompresione kutije ne moraju bititmalih dimenzija, mogu biti iveoma velike.

sve zavisi od TS parametra zvucnika koji gostuje u kabinetima... :)

 

recimo neki misle da je najbolji bas dolazi iz zatvorenih sistema , poput simetričnog jer se ima i mehaničko filtriranje ...ko nikad nije rezao neki bas na 200-300 hz ne zna koliko je to problematično zbog repa koji bas zvučnik uvek ostavlja ...komercijala to rešava sa samim zvučnikom :)

 

On 30/11/2014 at 8:41, Majda said:

.

Inace meni se jako dopadaju kompresioone kutije, cuo sam nekoliko jako dobrih, a najposnatija serija je SBI serija iz SAM-a

Bilo je tu mnogo modela, sa vrlo dobrim jedinicama, dobro projektovanim skrtnicama, i izmerenim karakteristikama.

Sa onim divnim foto stripovima toka izrade :)

Quote

kao sto BGO rece. Ima jos jedna stvar kabinet za kompresionu kutiju mora biti veoma dobro

stegnut i imprefnitan, da ne bi sam "svirao" a za to su potrebna dodatna ulaganja i kvalitetniji materijal.

Sledece, efikasnost drivera u kompresionom kabinetu opada, a kada se uzme da u sistemu postoje dva kabineta to je onda znacajno.

Pa implicira upotrebu snaznijeg pojacavaca...

A u zavisnosti od drivera ompresione kutije ne moraju bititmalih dimenzija, mogu biti iveoma velike.

sve zavisi od TS parametra zvucnika koji gostuje u kabinetima... :)

.

Inace meni se jako dopadaju kompresioone kutije, cuo sam nekoliko jako dobrih, a najposnatija serija je SBI serija iz SAM-a

Bilo je tu mnogo modela, sa vrlo dobrim jedinicama, dobro projektovanim skrtnicama, i izmerenim karakteristikama.

Sa onim divnim foto stripovima toka izrade :)

 da to je radilo stvarno kako treba . Zanimljiva je bila sama koncepcija filtera koji su bili u velikom broju oni sa 4. redom , što se može protumačiti sa nedostatkom opreme za merenje u to vreme pa je najsigurniji način bio oštar rez i nema problema

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da ih poslusam i da steknem svoj utisak o zvuku. Mozete mi poslati telefon ili mejl majstora na privatnu poruku. 

Bio sam na okupljanju hajfista u Novom Beogradu pre par nedelja. Isao sam sa drugarom da poslusam kako i da li je hajfaj napredovao od kad sam poslednji put bio zainteresovan za isti. Na donjem nivou nije bilo nešto dobrog zvuka mada mi se projekcija inserta filma u jednoj od soba jako svidela. Na gornjem nivou je bilo preko mere velikih zvucnika u malim, zagusljivim sobama. Najvise su mi se svidele bele Focal kutije po zvuku i izgledu. 

 

Ako ste vi ili Uzvarb bili na istom događaju, cenio bih neki komentar u odnosu na pomenute Focal zvucnike. Focal je jedna stara dobra firma ali cena od cini mi se 10 000€ prelazi budzet koji bih mogao da izdvojim za zvucnike prilicno.

Hvala.

Nisam bio na Hifi showu

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Silento said:

 

 

Ako ste vi ili Uzvarb bili na istom događaju, cenio bih neki komentar u odnosu na pomenute Focal zvucnike. Focal je jedna stara dobra firma ali cena od cini mi se 10 000€ prelazi budzet koji bih mogao da izdvojim za zvucnike prilicno.

Hvala.

Nisam ni ja bio tamo.

Definitivno je odlazak i slusanje preporuka koja jedino ima smisla. Ukusi su razliciti, ne jedan put sam doziveo da se neko nekim zvukom odusevi, dok sam ja ravnodusan, i obrnuto. Bitna stavka je i da su Margarite samo 1 model koje Savo radi, a i njihova cena varira u zavisnosti od vise stvari. Tamo svakako ima i jos dosta toga da se cuje pa se mozda pronadjete u nekom drugom modelu.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Vreme je da se ova tema malo mrdne. Da ne otvaram novu, napisacu ovde i okaciti slicice novih Margarita. Reseno je da se nazove MK2 verzija, i predstavlja nesto izmedju klasicne i ekstremne varijante koja je radjena u sendvicu.

Cekao sam ih malo duze, ali se svaki dan cekanja visestruko isplatio. Ova verzija je i lepsa, bolje konstrikcije, a i svira osetno bolje od osnovne varijante koju sam imao do skoro.

Visina kutije je 104,5 cm sa spajkovima

sirina 22 cm 

dubina 45 cm, bez kosine projektovane na pod. 

Drajveri su identicni Vifa i hi-vi. snaga je 150w 6 oma. Kutija radjena od MDF , zakrivljena i nagnuta na nazad. Tezina kutije je poprilicna, nije mereno.

Zvuk je definitivno najbolji koji sam imao do sad. Nije najskuplja kutija koju sam posedovao, ali je najbolja i tu nema nikakvog razmisljanja. Zvucnici u prostoru ne postoje, scena je ceo zid. Bas dubok, jak i definisan, a pri tome uopste ne maskira najfinije detalje koji su isplivali na povrsinu. Izuzeto visok kvalitet svirke, a jos nisu ni usvirane. Zicani instrumenti zvuce neverovatno.

Ne bih da davim mnogo, postavicu slike i gradnje i gotovih, a sve sto Vas zanima pitajte.

 

marg 1.jpg

marg 2.jpg

 

marg 4.jpg

 

marg 6.jpg

marg 8.jpg

marg 12.jpg

marg 16.jpg

marg 10.JPG

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, Delija said:

Izgledaju ekstra, samo budite malo mastovitiji kod izbor furnira ;)

Furnir uzivo nije ni nalik ovom sa slika. Nazalost to je nemoguce prikazati, bar kad je u pitanju fotografisanje sa onim sta ja posedujem, telefon i neki olimpus idiJot, koji slika sve lepo osim sprava. Vidi se na vise razlicitih slika da je furnir drugaciji, u prirodi je to boja karamele. u pitanju je Americki orah, svetlija varijanta. Kutija nije lakirana.

Cenovni rang moze malo varirati, ali konkretan par je 1750€. Opravdava cenu u svakom pogledu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...