Jump to content


Trosistemske zvučne kutije (Margarita) by SV Audio


Aurelijano Buendija

Recommended Posts

Stvarno bruka, da ih samo vidim gotove bez predznanja, pretpostavio bih da je reÄ o italijanskim hi-end kutijama. A i ovi poslednji malci u izradi su jako lepi. Ovo mi totalno menja miÅ¡ljenje koje sam imao o stilu i dizajnu diy kutija. Da sam u mogućnosti za nabavku neÄeg ovakvog, najozbiljnije bih posluÅ¡ao radove dotiÄnog gospodina. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm... velike ovalne kutije; je li to radjeno onom cuvenom "slojevito talasastom konstrukcijom" aka Dejan Dobrin (Dayens)?

 

Na slici gde se vidi unutrasnjost kroz bass otvor, lepo se uocavaju horizontalni slojevi/slices koji su jedan na drugi lepljeni i zatim stegnuti da se ucvrste. Vrlo skupa tehnika :order .

 

Pozz (i respect :thumbsup2 )

Link to comment
Share on other sites

Hm... velike ovalne kutije; je li to radjeno onom cuvenom "slojevito talasastom konstrukcijom" aka Dejan Dobrin (Dayens)?

Na slici gde se vidi unutrasnjost kroz bass otvor, lepo se uocavaju horizontalni slojevi/slices koji su jedan po jedan lepljeni i zatim stegnuti da se ucvrste. Vrlo skupa tehnika :order .

Pozz (i respect :thumbsup2 )

Da, baš ta tehnika.. te Dobrinove kutije je takođe radio SV.
Link to comment
Share on other sites

Audio tehnika kod danaÅ¡nje omladine je generalno nepoznata stvar,a joÅ¡ u devojaÄkom svetu :roll:  Sve pohvale Woland,uspeli ste postići neÅ¡to nesvakidaÅ¡nje i veoma lepo.

Definitivno moram napraviti organizaciju sa moja dva drugara,da posetimo gospodina Sava,oÄigledno se radi o izuzetnim proizvodima.

Link to comment
Share on other sites

Audio tehnika kod danaÅ¡nje omladine je generalno nepoznata stvar,a joÅ¡ u devojaÄkom svetu :roll:  Sve pohvale Woland,uspeli ste postići neÅ¡to nesvakidaÅ¡nje i veoma lepo.

Definitivno moram napraviti organizaciju sa moja dva drugara,da posetimo gospodina Sava,oÄigledno se radi o izuzetnim proizvodima.

 

hvala lepo  :thumbsup2 evo joÅ¡ malo fotki..

 

post-15498-0-51050700-1424931628_thumb.j

 

post-15498-0-52746300-1424931631_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam pažljivo fotografije, ali nisam mogao da odolim i da ne odem i poslušam, novonastale kutije.

Posedujem par koji je bio prototip i jedna od tri oblikom razliÄite kutije.

Krajnji estetski efekat je doveden do savrÅ¡enstva u sendviÄ izradi. Iako koriÅ¡teni isti draveri, iako imaju istu zapreminu,

imaju razliÄito koncipiranu skretnicu tako da sviraju potpuno drugaÄije.

Prva serija koja je ovde nazvana Danube 3, druga nazvana Margarite sviraju sa dubokim raspršenim basom i sa malo manje izražaja u srednjima.

Ova poslednja serija, svira viÅ¡e kao monitorska  kutija, bas svira samo onoliko koliko ga ima na audio zapisu,

jasnije je definisan, ali je zato kutija u srednjem opsegu dobila još više na prostornosti i izražajnosti.

Å ta će se viÅ¡e svideti kupcima je  stvar ukusa i dubine džepa jer je odnos cene 2 naprema 1 u korist novije verzije.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...